Skocz do zawartości

Adaptacja budynku gospodarczego na działce rolnej...prosze o porady!!


malep4

Recommended Posts

Witam.Mam problem..Prosze o pomoc icon_sad.gif
Mieszkam na wsi..chciałabym budynek gospodarczy zaadoptowac na sklep spożywczy..tylko budynek znajduje sie na działce rolnej..Lecz obok tego budynku na tej samej działce znajduje sie też dom.(drewniany).Powiedziano mi w urzedzie gminy ze nie ma możliwosci zaadoptowania budynku na sklep gdyz znajduje sie na działce rolnej i jest to niezgodne z zagospodarowaniem przestrzennym. icon_sad.gif Natomiast byłam w starostwie powiatowym i powiedziano mi ze można lecz potrzebuja ten papierek że jest zgodne z zagospodarowaniem przestrzennym.Jakie wiec musi spełniac działka wymogi abym uzyskała taki papierek???Odsyłaja mnie tam i z powrotem icon_mad.gif !!Czy ta działka rolna zaliczna jest jako działka siedliskowa?????
Doradzałam sie wielu ludzi którzy znaja sie troche na tym i powiedziano mi że jest taka mozliwosc,poniewaz na tej działce rolnej jest dom (który stoi kilkadziesiat lat)w którym mieszkam i budynki gospodarcze które uzywam.Natomiast nie miałabym szans gdyby na samej działce rolnej stał sam budynek gospodarczy i ta działke uprawiała.Bardzo prosze o dorade i pomoc ponieważ bardzo mi zalezy na otwarciu tego sklepu,a nieznam sie na tych przepisach.
Przepraszam z góry że tak pokreciłam w pisaniu icon_wink.gif tego ale starałam sie wytłumaczyc jak najasniej.Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

gospodarczy zaadoptowac na sklep spożywczy

czyli znienić lokal na usługowo handlowy.

wszystko zależy od gminy. jeśli w odpowiedzi na złożony wniosek stwierdzą odpowiedź negatywną to nic nie wymyślisz. Nie wiem czy Twoja gmina ma projekt zagospodarowania przestrzennego czy wydają decyzje indywidualnie do każdej działki, jeśli wydają indywidualnie to można walczyć. Ten budynek musi spełniać jeszcze wymogi zeby był w nim sklep. (Wymogi techniczne budynku można znależć chyba w kodeksie pracy) Jeśli chodzi o projekt adaptacji to najlepiej jak najmniej zmian w konstrukcji budynku itp.

Zawsze masz możliwość postawić pawilon "nietrwale związany z gruntem" typu obornicki... i powiem szczerze koszt takiego pawilonu czasem może być tańszy niż koszt przebudowy i adaptacji lokalu.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...