Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
mirekolek

Jakie sprzęty są potrzebne do połączenia kotła gazowego?

Recommended Posts

Witam.
Potrzebuję pomocy.
Mam pytanie jakie dodatkowe sprzęty są potrzebne do połączenia kotła gazowego kondensacyjnego jednofunkcyjny z zasobnikiem 120 Immergas 24 kW i kominka z płaszczem wodnym ( Lechma dostosowany do pracy w układzie zamkniętym - z chłodnicą płaszcza wodnego). W domu 200 m2 mam na dole dużą powierzchnię ogrzewania podłogowego oraz 3 grzejniki - garaż, kotłownia i jeden pokój. Góra to dwie powierzchnie z podłogówką i pozostałe pokoje grzejniki.
Mój instalator wymienia mi różne części typu: pompy, sprzęgło itd. W sumie podaje mi cenę tego wszystkiego na ok. 6-8 tysięcy. Uprzejmie proszę Was o pomoc, poradę lub jakiś schemat abym mógł wiedzieć o czym rozmawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może to ci pomoże
http://www.makroterm.pl/zintegrowane,ogrze...ml...pozdrawiam
trzeba szukać na forum (post obok)
Dobrze że kominek ma chłodnicę, można go połączyć jak na w/w schemacie
Do tego dojdą jeszcze rury, ew rozdzielacze
Sprzęgło - dobrze to o nim świadczy że o tym pomyślał, ale czy ja wiem, na w/w schemacie nie ma, przed decyzją o zakupie zadzwoń tam i popytaj co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Immergas pójdzie ci w ukł. otwartym bez problemów, więc wymiennik czy sprzęgło można sobie darować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konfiguracja instalacji dostosowywana jest do konkretnego obiektu, a także przyjętego systemu regulacji i sterowania. Nie można więc podać jednego uniwersalnego schematu takiej instalacji, a koszty osprzętu mogą wahać się w szerokich granicach zależnie od rodzaju i producenta użytych materiałów.

Przykładowo prosty zestaw rozdzielaczowy do podłogówki może kosztować 1500 - 2000 zł natomiast z automatycznym sterowaniem 3000 - 4000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racja, jak klient pyta zalie instalacja to mówię od 3 do 33 (tys) ale pewności nie ma. cena jest wynikiem długiej rozmowy, wglądu w dokumentację , wizji lokalnej a i to czasem za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Pełna zgoda, tylko że: 2 - jak ustanowi u notariusza służebnośc drogową do działki, to drogi fizycznie nie musi robić, faktem jednak jest, ze jak droga(i zjazd) fizycznie będzie to podniesie to wartość działki przy sprzedaży 3 - tutaj tak samo jak wyżej - wystarczy podczas podziału działki wpisać służebność przesyłu mediów, nie trzeba chyba od razu budować przyłączy...to mogą być spore koszta, ale tak jak wcześniej napisałem, podniosą one wartośc działki. I jedno i drugie. Zrób drogę - wykorytować, na dół może być gruz, z góry zagęścić drobniejszą frakcją, żaden żużel, bo ta droga ci zniknie za jakiś czas.... Koniecznie też załatw sprawy od strony formalnej (notariusz - służębność przechodu,przejazdu, mediów), bo kiedyś możesz się mocno zdziwić...
    • Dobrze rozumiem, że trzymana działka raczej nie straciłaby na wartości. Ale rzecz w tym, że nie szukam teraz potencjalnych inwestycji długoterminowych tylko raczej chciałbym je jakoś spieniężyć w ciągu najbliższych 2-3 lat żeby mieć na swój dom. Ponadto, w mojej obecnej sytuacji (gdzie planuję kupić go za gotówkę a nie na kredyt - kredytu wziąć nie mogę niestety) będzie to nawet lepsza inwestycja, bo odejdzie mi co miesiąc płacenie za wynajem w Warszawie.   Przepraszam jeśli zadaję głupie pytania, ale po prostu się na tym nie znam kompletnie i spadło to na mnie trochę nagle a chciałbym się tym w najbliższym czasie zająć.   Dzięki wielkie za odpowiedź retrofoot - o takie rady mi chodziło. W tej chwili nie mam pojęcia jaka jest to klasa gruntu - da się to gdzieś sprawdzić w jakimś urzędzie czy trzeba zatrudnić kogoś do zrobienia badań? Tak czy inaczej się tym zainteresuję.   Jeśli chodzi o media to trzeba w tej sprawie iść np. do urzędu gminy czy do dostawcy, żeby dogadać się w kwestii przyłączenia?    Mówisz, że nie przejazd służebny tylko droga - tak, już się z bratem dogadałem, że kawałek swojej działki mógłby oddać nad drogę dojazdową, nie robi mu to różnicy (i tak nie planował po tamtej stronie nic robić). Asfalt czy nawet płyty betonowe raczej będą trochę kosztować, więc na razie myśleliśmy żeby wysypać to żużlem czy czymś. Właściwie to jest też tam kilka budynków do rozbiórki (garaż + 2 budynki gospodarcze), czy można by użyć gruzu po rozbiórce do utwardzenia drogi? Dobry czy zły pomysł? No i czy trzeba mieć na zrobienie takiej drogi jakieś pozwolenie czy można po prostu robić ją samemu?   Myślę tez czy może nie lepiej byłoby to wszystko sprzedać w całości? Tj. ok. 20 arów działki budowlanej i 65 arów gruntów rolnych. Może pokusiłby się ktoś kto albo chciałby tam prowadzić działalność rolniczą albo kupić to po całości i ew. samemu się bawić w podział na kilka mniejszych. No i z drogą i mediami byłoby łatwiej, bo krócej.   I tak uroboros, brat może mi trochę pomóc w ogarnięciu tego wszystkiego, ale jeśli chodzi o urzędy, załatwianie, papiery itd. to u niego jeszcze gorzej niż u mnie Także staram się najpierw ogarnąć jak najwięcej samemu, dowiedzieć się czegoś itd. żeby potem e.w. już poprosić go o jakieś konkretne rzeczy.
    • A miejscówki nadal nie mamy  Tak sobie myślę, że może Leszek ma jakieś miejsce, w którym by były odpowiednie warunki, a my się do tego dostosujemy. Co Wy na to?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...