Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

kominek bez płaszcza czymożna podłączyć do co


Recommended Posts

no cóż widziałem kiedyś takie rozwiązanie, koleś kupił miękką miedź (chyba 18) i ciasno poowijał dookoła górnej części kominka oraz rury spalinowej, do tego pompka c.o. Ale to rozwiązanie raczej nie polecam trzeba by dołożyć jeszcze jakąś grupę bezpieczeństwa i koszt może wyjść znaczny, a gwarancji sprawnego działania nie ma.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

no cóż widziałem kiedyś takie rozwiązanie, koleś kupił miękką miedź (chyba 18) i ciasno poowijał dookoła górnej części kominka oraz rury spalinowej, do tego pompka c.o. Ale to rozwiązanie raczej nie polecam trzeba by dołożyć jeszcze jakąś grupę bezpieczeństwa i koszt może wyjść znaczny, a gwarancji sprawnego działania nie ma.


Ludzie są jednak pomysłowi icon_smile.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Pytanie, czy da się podłączyć już zainstalowany kominek bez płaszcza wodnego do instalacji c.o.? a jeśli się da to w jaki sposób?


mówisz poważnie? to nie jest tak że połączysz dwie rury ze sobą i wszystko będzie cacy. Trzeba mieć całe oprzyrządowanie zabezpieczające instalację, pompę............a tak w ogóle to lepiej się za to nie zabieraj bo jeszcze narobisz sobie biedy jak Ci rozerwie instalację i zamiast cieszyć się urokami zimowych wieczorów przed kominkiem to będziemy Ci wysyłać paczki do więzienia icon_lol.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
kingaj napisał:

Cytat

mówisz poważnie? to nie jest tak że połączysz dwie rury ze sobą i wszystko będzie cacy. Trzeba mieć całe oprzyrządowanie zabezpieczające instalację, pompę............a tak w ogóle to lepiej się za to nie zabieraj bo jeszcze narobisz sobie biedy jak Ci rozerwie instalację i zamiast cieszyć się urokami zimowych wieczorów przed kominkiem to będziemy Ci wysyłać paczki do więzienia


Kingaj nie strasz tak ludzi, jak chłop ma jaja i dwie prawe ręce to może zrobić sobie coś takiego:
40_1265139425_thumb.jpg
U mnie to hula jak talala a zabezpieczenie to można zrobić na parę sposobów a najprościej to zawór bezp. na 1,5 bara i odpływ do kanalizy.
A toto nawet nie kominek tylko przerobiona koza, grzeje 130m2 plus 600l ciepłej wody.
pozdrawiam.
Witold
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie jest ułożona ta rura ze zdjęcia? W kominie? jeśli tak to rzecz długo nie wytrzyma. Widziałem kiedyś taką miedzianą wężownicę nawiniętą na czopuch łączący wkład kominkowy z kominem. Zachowany był pewien odstęp, tak że wężownicę ogrzewało właściwie gorące powietrze pod okapem w górnej części kominka. Tam miało to służyć tylko do przygotowywania c.w.u.
Taka instalacja ma sporo ograniczeń:
Taka wężownica ma dość niską moc,
Zabezpieczać ją musi otwarte naczynie wzbiorcze;
Spaliny mie mogą być zbyt mocno schłodzone, by nie kondensowały w kominie.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Pytanie, czy da się podłączyć już zainstalowany kominek bez płaszcza wodnego do instalacji c.o.? a jeśli się da to w jaki sposób?Lepiej pokombinować i dołożyć lepiej będzie DGP.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość Edyta
   Też radzę uważać na firmę Oleander Plus z Warszawy. Pan Krzysztof bardzo miły na początku, a potem zaczynają się kłopoty.
  • Tynk TERMONIUM to obok styropianu o tej samej nazwie, najbardziej zaawansowany technologicznie tynk silikonowy na elewację w ofercie firmy Termo Organika.. Optymalny skład wyselekcjonowanych frakcji kruszywa, mikrowłókna zwiększające wytrzymałość i trwałość tynku oraz zmodyfikowana mieszanka nowoczesnych spoiw, w tym żywicy silikonowej, zapewnia najlepsze właściwości użytkowe elewacji. Hydrofobowa powierzchnia pozwala dłużej utrzymać czystość i odporność na zabrudzenia. Parametry robocze tynku, szczególnie ważne dla ekip wykonawczych podczas aplikacji, zostały starannie dopracowane. Ważne, by przy zakupie materiałów na ocieplenie domu, wszystkie składniki  były jednym kompletnym systemem ociepleń: styropian, kleje, grunty, siatka, tynk.
  • Dlaczego akurat warto zastosować tynk Termonium? 
  • Jeżeli zapewnisz sobie w pomieszczeniach dostateczną temperaturę, czemu nie? Co zmieni, że zalejesz teraz? Masz podłogówkę i rozprowadzone centralne i źródło ciepła? Jeśli nie i się boisz o "przymrozki" nocne, poczekaj do wiosny.
  • Cytuję ze źródła https://www.okpol.pl/wylaz-dachowy-kiedy-jest-wymagany-i-jak-poprawnie-go-zamontowac/: " Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Jak stanowi przepis § 308 wejścia na dach: 1. W budynkach o dwóch lub więcej kondygnacjach nadziemnych należy zapewnić wyjście na dach co najmniej z jednej klatki schodowej, umożliwiające dostęp na dach i do urządzeń technicznych tam zainstalowanych. 2. W budynkach wysokich (W) i wysokościowych (WW) wyjścia, o których mowa w ust. 1, należy zapewnić z każdej klatki schodowej. 3. Jako wyjście z klatki schodowej na dach należy stosować drzwi o szerokości 0,8 m i wysokości co najmniej 1,9 m lub klapy wyłazowe o wymiarze 0,8 × 0,8 m w świetle, do których dostęp powinien odpowiadać warunkom określonym w § 101. 4. Na dachu o spadku ponad 25% oraz na dachu pokrytym materiałami łamliwymi (tłukącymi) należy wykonać stałe dojścia do kominów, urządzeń technicznych oraz anten radiowych i telewizyjnych. 5. Dojścia, o których mowa w ust. 4, na odcinkach o nachyleniu ponad 25% powinny mieć zabezpieczenia przed poślizgiem. 6. Na dachu o spadku ponad 100% powinny być zamocowane stałe uchwyty dla lin bezpieczeństwa lub bariery ochronne nad dolną krawędzią dachu."
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...