Skocz do zawartości

kominek bez płaszcza czymożna podłączyć do co


janosik121

Recommended Posts

no cóż widziałem kiedyś takie rozwiązanie, koleś kupił miękką miedź (chyba 18) i ciasno poowijał dookoła górnej części kominka oraz rury spalinowej, do tego pompka c.o. Ale to rozwiązanie raczej nie polecam trzeba by dołożyć jeszcze jakąś grupę bezpieczeństwa i koszt może wyjść znaczny, a gwarancji sprawnego działania nie ma.
Link do komentarza
Cytat

no cóż widziałem kiedyś takie rozwiązanie, koleś kupił miękką miedź (chyba 18) i ciasno poowijał dookoła górnej części kominka oraz rury spalinowej, do tego pompka c.o. Ale to rozwiązanie raczej nie polecam trzeba by dołożyć jeszcze jakąś grupę bezpieczeństwa i koszt może wyjść znaczny, a gwarancji sprawnego działania nie ma.


Ludzie są jednak pomysłowi icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Pytanie, czy da się podłączyć już zainstalowany kominek bez płaszcza wodnego do instalacji c.o.? a jeśli się da to w jaki sposób?


mówisz poważnie? to nie jest tak że połączysz dwie rury ze sobą i wszystko będzie cacy. Trzeba mieć całe oprzyrządowanie zabezpieczające instalację, pompę............a tak w ogóle to lepiej się za to nie zabieraj bo jeszcze narobisz sobie biedy jak Ci rozerwie instalację i zamiast cieszyć się urokami zimowych wieczorów przed kominkiem to będziemy Ci wysyłać paczki do więzienia icon_lol.gif
Link do komentarza

Witam.
kingaj napisał:

Cytat

mówisz poważnie? to nie jest tak że połączysz dwie rury ze sobą i wszystko będzie cacy. Trzeba mieć całe oprzyrządowanie zabezpieczające instalację, pompę............a tak w ogóle to lepiej się za to nie zabieraj bo jeszcze narobisz sobie biedy jak Ci rozerwie instalację i zamiast cieszyć się urokami zimowych wieczorów przed kominkiem to będziemy Ci wysyłać paczki do więzienia


Kingaj nie strasz tak ludzi, jak chłop ma jaja i dwie prawe ręce to może zrobić sobie coś takiego:
40_1265139425_thumb.jpg
U mnie to hula jak talala a zabezpieczenie to można zrobić na parę sposobów a najprościej to zawór bezp. na 1,5 bara i odpływ do kanalizy.
A toto nawet nie kominek tylko przerobiona koza, grzeje 130m2 plus 600l ciepłej wody.
pozdrawiam.
Witold
Link do komentarza
A gdzie jest ułożona ta rura ze zdjęcia? W kominie? jeśli tak to rzecz długo nie wytrzyma. Widziałem kiedyś taką miedzianą wężownicę nawiniętą na czopuch łączący wkład kominkowy z kominem. Zachowany był pewien odstęp, tak że wężownicę ogrzewało właściwie gorące powietrze pod okapem w górnej części kominka. Tam miało to służyć tylko do przygotowywania c.w.u.
Taka instalacja ma sporo ograniczeń:
Taka wężownica ma dość niską moc,
Zabezpieczać ją musi otwarte naczynie wzbiorcze;
Spaliny mie mogą być zbyt mocno schłodzone, by nie kondensowały w kominie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...