Skocz do zawartości

Projekt/dom "Bartek"


Recommended Posts

Cytat

chodzi o ten domek:
http://www.domfort.eu/projekt,bartek,300.htm
mieliśmy już z żoną wybrany inny projekt, ale znaleźliśmy jeszcze ten projekt (bardzo się nam spodobał). Mam pytanie. Bez wdawania się w szczegóły technologiczne i z czego będzie budowany, czy ten projekt należy do tańszych w budowie czy do droższych. Chodzi o układ, bryłę domu itd.



Bardzo ładny projekt i nie powinien być drogi w wykonaniu.
Duże plusy za:
1. wiatę zamiast garażu
2. bardzo funkcjonalne połaczenie kuchni z jadalnią
3. wyraźny podział na część dzienną i prywatną

Jeden mały minusik za wc widoczny z salonu. Proponuję przenieść go pod schody i podłączyć wentyację do komina kominkowego. Likwidując okno z przedpokoju na wiatę zyskacie świetną ścianę na dużą szafę. Z okna w spiżarni też można tutaj zrezygnować. Zawsze to o 2 okna mniej. Zaoszczędzone w ten sposób pieniązki możecie przeznaczyć na porządne panele drewaniane. Elewacje bez zarzutu icon_smile.gif

Naprawdę klasa domeczek icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Troszkę może kosztować dach, czterospadowy zawsze wychodzi drożej niż dwuspadowy.



Aciu nie strasz icon_smile.gif Gdyby przy tym domku zmienić dach na dwuspadowy koszta oszczędności z tego tytułu odbiły by się na wykończeniu większej powierzchni wewnętrznej co przeniosłoby się na wzrot późniejszych kosztów użytkowania. A przede wszystkim domek straciłby swoją lekką formę - dla mnie jest uroczy i bardzo poprawny jeśli chodzi o architekturę.
Link do komentarza
bardzo dziękuję za wszystkie pomysły i opinie. Tak przypuszczałem, że dach do tanich nie będzie należał ze względu na wielkość.
Ze zmian, to planuje zrobić strop z belek drewnianych. Powody są dwa. Pierwszy (najważniejszy): podobają mi się grube drewniane belki w domu, a drugi powód to cena. Podobno drewniany strop wychodzi taniej.
Link do komentarza
Ja nie chciałam, akurat w tym domku nic zmieniać, zwróciłam tylko uwagę, że dach wielospadowy , przy domu o podobnej pow użytkowej z reguły kosztuje więcej niż dwuspadowy. Oczywiście parterówka z dachem dwuspadowym nie wygląda za ciekawie, ale ja osobiście nie lubię domów parterowych w ogóle, ale to już kwestia upodobań.
Link do komentarza
no moja działka ma niestety tylko 8 arów icon_sad.gif
Jest podłużna i wąska.

W tym domu jednak zastanawia mnie jedna rzecz. Chcąc budować go na płycie fundamentowej (a tak zapewne będę budował bo grunt miękki) zastanawiam się jak to będzie z tą odsłoniętą częścią domu gdzie stać będzie auto. Przecież płyta fundamentowa na której będzie stał dom, będzie "ciągnąć" chłód z tej części która jest na zewnątrz. Jak się rozwiązuje takie sprawy? Płyta musi być z 2 części przedzielona jakimś izolatorem?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...