Skocz do zawartości

idealny dom CYPISEK


Recommended Posts

-moje uwagi:)
-z zewnątrz- przyjemny, prosty ale nie udziwniony, klasyczna bryla
-napewno niedrogi w wykonaniu i to bardzo duży plus
-dla mnie dyskwalifikuje pojedynczy garaz (u nas to byl warunek konieczny bo 6 lat skrobalam samochód pod blokiem i przysieglam sobie że nigdy więcej:) ale- zawsze mozna dorobic wiatę na drugie auto i większosc osób tak robi (podobno mniej się skrobie icon_smile.gif )
-parter- ok, kuchnia jest mala, kwestia decyzji czy robic spiżarkę ale w takim ukladzie przestrzennym mysle że robic
-plus- duży otwarty salon, przestrzen, kominek na srodku
-piętro- pokoiki male ale sypialnie wcale nie musza byc duze.
NIE ma garderoby. Duuza wada...
-lazienka na górze moze byc malo ustawna, jest mala, wąska i pod skosem, ale mysle że da sie ją sensownie urządzic.
Pokazę Ci alternatywe- tez ciekawy ladny domek który niedrogo wybudowali moim znajomi- warto go tez zobaczyc
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m400ba34e51481
tyle, że tu już garaz wolno stojący
Link do komentarza
Cytat

-moje uwagi:)
-z zewnątrz- przyjemny, prosty ale nie udziwniony, klasyczna bryla
-napewno niedrogi w wykonaniu i to bardzo duży plus
-dla mnie dyskwalifikuje pojedynczy garaz (u nas to byl warunek konieczny bo 6 lat skrobalam samochód pod blokiem i przysieglam sobie że nigdy więcej:) ale- zawsze mozna dorobic wiatę na drugie auto i większosc osób tak robi (podobno mniej się skrobie icon_smile.gif )
-parter- ok, kuchnia jest mala, kwestia decyzji czy robic spiżarkę ale w takim ukladzie przestrzennym mysle że robic
-plus- duży otwarty salon, przestrzen, kominek na srodku
-piętro- pokoiki male ale sypialnie wcale nie musza byc duze.
NIE ma garderoby. Duuza wada...
-lazienka na górze moze byc malo ustawna, jest mala, wąska i pod skosem, ale mysle że da sie ją sensownie urządzic.
Pokazę Ci alternatywe- tez ciekawy ladny domek który niedrogo wybudowali moim znajomi- warto go tez zobaczyc
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m400ba34e51481
tyle, że tu już garaz wolno stojący


dzięki bardzo za uwagi:)
DOM W POZIOMKACH ładny i nie drogi ale brak garażu;( z zewnątzr troszeczkę bedize zmieniony(okna) z garderoba też coś się wymyśli sciankę zawsze można postawićicon_smile.gif a jaki Ty masz, garaż dwu-stanowiskowy super sprawa pozazdrościć tylko:)
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Nie do końca icon_wink.gif

W kwestii funkcji:
Parter
1. Duży salon wygospodarowano kosztem pozostałych pomieszczeń, głównie: wiatrołap, pomieszczenie gospodarcze, wc, spiżarnia - dużo za małe! Kuchnia też. Pokój może być.
2. Proszę zwrócić uwagę jak otwierają się drzwi - po otwarciu przysłaniają światło innnych pomieszczeń (z kotłowni do wiatrołapu, ze spiżarki do kuchni).
3. W takiej spiżarni można zabudować tylko jedną ścianę.
4. Ciasna kuchnia - ciężko będzie utworzyć ergonomiczny ciąg roboczy.
5. Zabiegowe schody - zajmują najmniej miejsca ale są bardzo niewygodne.
6. Zaproponowane umeblowanie na moje oko nie trzyma proporcji, np łóżko w pokoju (na rys ma wymiar ok 80x160cm)
Poddasze
7. Ogólny układ w porządku ale znowu za małe meble (łóżka, wc, bidet) nie dają rzeczywistego wrażenia umeblowania. Na etapie kupowania mebli okaże się to poważnym problemem.

Bryła:
O gustach nie powinno się dyskutować. Niby ładnie ale drażni mnie to zfalowanie dachu - jest zupełnie obce dla tak klasycznej bryły.

Wg mnie trzeba wprowadzić dużo poprawek aby ten domek stał się ideałem icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...