Skocz do zawartości

Niezwykłe zjawiska na niebie


Jan_13

Recommended Posts

Coś bardzo podobnego obserwowałem przez ponad pół godziny jadąc w nocy z Chełma do Lublina.
Było to gdzieś w połowie lat 90-tych. Była pochmurna i deszczowa noc, późna jesień lub zima. Wtedy ruscy testowali orbitalne lustra do odbijania światła słońca na Ziemię i nie trafili w Moskwę.
Teraz chyba trafili, ale chmury zatrzymały światło.
To dość częste eksperymenty. Nie ma w tym nic niezwykłego.
Link do komentarza
Cytat

Coś bardzo podobnego obserwowałem przez ponad pół godziny jadąc w nocy z Chełma do Lublina.
Było to gdzieś w połowie lat 90-tych. Była pochmurna i deszczowa noc, późna jesień lub zima. Wtedy ruscy testowali orbitalne lustra do odbijania światła słońca na Ziemię i nie trafili w Moskwę.
Teraz chyba trafili, ale chmury zatrzymały światło.
To dość częste eksperymenty. Nie ma w tym nic niezwykłego.


A drugi przypadek. Drugi link?
Link do komentarza
Cytat

A drugi przypadek. Drugi link?


Drugi przypadek to tylko nieco niezwykła dziura w chmurach wypełniona w środku nieco niżej zawieszoną chmura. To też dość łatwo wytłumaczalne zjawisko, choć nie za częste.
Wystarczy że cienkowarstwowe chmury najdą na jakiś nagrzany obszar gdzie są mocne kominy cyrkulującego powietrza.
Wystarczy splot kilku czynników tego typu i już coś niezwykłego powstaje.
Latając trochę samolotami często widziałem z góry takie dziury w połaci chmur. Dodatkowo w tym konkretnym przypadku mamy ciekawy kolor nieba (zachód słońca) i ciekawe efekty świetlne gotowe.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Myślałem przez chwilę, że żartujecie o tym wirującym świetle. Przecież pokazywali to dziesiątki razy w TV i mówili, że to efekt nieudanej próby wystrzelenia rakiety wojskowej przez róskich, co sami przyznali oficjalnie.
Takie rzeczy można i 100 razy wyjaśniać oficjalnie i naukowo, a ludziska i tak będą chcieli zobaczyć coś tajemniczego.
Np. szczątki człowieka pekińskiego (sinantropus) już kilkadziesiąt lat temu zostały uznane za oszustwo, a nadal poważne czasopisma i podręczniki szkolne powołują się na to fałszerstwo jak na naukowo ważne znalezisko, np. taka Oxford Encyclopedia.
W Chinach w miejscu znaleziska nadal jest rekonstrukcja tego małpoluda i jego jaskini, zjeżdżają tam wycieczki, i nikt się nie zająknie, że to oszustwo było.
To wszystko dowodzi, że człowiek bardzo potrzebuje takich "dowodów" i tajemniczych zjawisk. Dlaczego?
Link do komentarza
Cytat

Myślałem przez chwilę, że żartujecie o tym wirującym świetle. Przecież pokazywali to dziesiątki razy w TV i mówili, że to efekt nieudanej próby wystrzelenia rakiety wojskowej przez róskich, co sami przyznali oficjalnie.
Takie rzeczy można i 100 razy wyjaśniać oficjalnie i naukowo, a ludziska i tak będą chcieli zobaczyć coś tajemniczego.
Np. szczątki człowieka pekińskiego (sinantropus) już kilkadziesiąt lat temu zostały uznane za oszustwo, a nadal poważne czasopisma i podręczniki szkolne powołują się na to fałszerstwo jak na naukowo ważne znalezisko, np. taka Oxford Encyclopedia.
W Chinach w miejscu znaleziska nadal jest rekonstrukcja tego małpoluda i jego jaskini, zjeżdżają tam wycieczki, i nikt się nie zająknie, że to oszustwo było.
To wszystko dowodzi, że człowiek bardzo potrzebuje takich "dowodów" i tajemniczych zjawisk. Dlaczego?


Bo dotknięcie nieznanego budzi dreszcz emocji icon_smile.gif Nawet jak jest znane icon_smile.gif A poważnie... Może i ruskie wyjaśniali, że to oni, ale... jakoś słabo widzę związek spirali na niebie z pierdylniętą rakietą icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...