Skocz do zawartości

oczyszczalnia domowa przy placówce handlowej


Janek1061

Recommended Posts

Witam !!!
Na potrzeby swojego sklepu chcę wybudować oczyszczalnie "przydomową", do której będą wprowadzane ścieki socjalno-bytowe z zaplecza socjalnego w/w sklepu, na zapleczu znajduje się umywalka i sedes , w sklepie pracuje jedna osoba i własciciel, zużycie wody to ok. 2m3/m -c. Czy muszę uzyskać pozwolenie wodno-prawne na w/w oczyszczalnie, robić operat wodno-prawny etc. , tak jak przy szczególnym korzystaniu z wód w/g Prawa Wodnego. Czy mogę wybudować ją na zasadach ogólnych tj. przez zgłoszenie. Nadmieniam, że ścieki są tylko socjalno-bytowe, małe zużycie wody. Może ktoś już budował oczyszczalnie na potrzeby budynku związanego z prowadzoną przez siebie działalnością i czy załatwiał jakieś dodatkowe pozwolenia. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Witam!!!
Z opinii, które zasięgnąłem w Powiatowym Inspektoracie Ochrony Środowiska , oraz u Inspektora Sanitarnohiegienicznego d/s projektowych... , "przydomowe" oczyszczalnie oczyszczalnie ścieków zwykło się stosować do budynków mieszkalnych, ale nie ma żadnych zastrzeżeń co do stosowania ich w innych obiektach. Jedynym czynnikiem warunkującym jest oczywiście rodzaj ścieków, jeśli są to ścieki np. zaplecza socjalnego, czyli ścieki bytowe można stosować POŚ, jedynie zgłaszając w Starostwie, nie potrzeba pozwoleń wodno-prawnych / czyli traktujemy to jako zwykłe korzystanie z wód -PW/
Do takie stanowiska przychyla się także Wydz. Arch. Starostwa. Czyli niby wszystko OK. ale w Dec.o.war.zab. urbanista zakwalifikował ścieki z WC jako przemysłowe, nakazał ich oczyszczanie / jak zrozumiałem zresztą bardzo chaotyczny zapis na kilkustopniowej oczyszczalni/, powołując się ogolnie na Prawo Wodne, a PW dość precyzyjnie określa rodzaj ścieków. Próba interwencji w mojej sprawie skończyła się stwierdzeniem, że mnie "ugasi" jak zacznę dochodzić swoich praw.
Link do komentarza
Cytat

Wystąp na piśmie i poczekaj na odpowiedź. Bardzo często jest tak, że „pisane” nie jest takie samo jak „mówione”.

Mając pismo i przedstawioną tam interpretację, masz możliwość skutecznego odwołania się.

Natomiast we wszystkich sprawach „gębowych” jesteś na straconej pozycji.



Tylko sprawdzam, czy w innych tematach też wypisujesz takie farmazony. Ta wypowiedź miło mnie zaskoczyła, nie jest tak źle jak się obwawiałam icon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...