Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Cytat

ja od około pół roku użytkuję odkurzacz centralny www.enke-vacuum.pl
byłem dosyć ciekawy jak się to sprawdzi ale jestem przkonany że zrobiłem dobrze i wybrałem odkurzacz centralny


Napisz dlaczego? Skąd to przekonanie? Bo odkurzacze centralne mają na tym forum również przeciwników!
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszta energii i serwisanta nie są jakieś porażające, a to co mnie najbardziej denerwowało to ciągle wywracający się odkurzacz i problem z ulokowaniem go gdzieś a dzięki temu nie mam tego problemu fakt że ktoś może się przyczepic do hałasowania ale to jak z każdym urządzeniem ale jak dla mnie duży plus dla centralnych odkurzaczy icon_smile.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocham taką poetykę:

Nasze zaangażowanie w obsługę klienta oraz naszych odbiorców procentuje satysfakcją użytkowników tysięcy dobrze działających. Ciągły rozwój firmy SACH pozwala zapewnić wysokiej jakości obsługę zarówno użytko- wnikom prywatnym jak i dużym odbiorcom instytucjonalnym.

Naszym celem jest oferowanie najlepszego produktu poprzez najlepszych dilerów mając na najwyższym względzie zadowolenie użytkownika koncowego.


Kto im pisze takie nadęte teksty?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 11 miesiące temu...
Cytat

proszę o opinie o odkurzaczach sach - podbijam tematMam uwagę nie tyle na temat samego SYSTEMU, firmy, konkretnego modelu, a na temat rozprowadzenia przewodów.
W TYM LINKU widać wyrażnie na schemacie, że przewody nie biegną w podłodze w ścianach lub na ścianach. Dość uniewersalnie można schować jednostkę centralną. Czyżby to było takie proste??
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Mam uwagę nie tyle na temat samego SYSTEMU, firmy, konkretnego modelu, a na temat rozprowadzenia przewodów.
W TYM LINKU widać wyrażnie na schemacie, że przewody nie biegną w podłodze w ścianach lub na ścianach. Dość uniewersalnie można schować jednostkę centralną. Czyżby to było takie proste??


bo z tego co ja zrozumałam to jest instalacja do mieszkań /tzw. new concept/ - jednostka wygląda zupełnie inaczej niż oc do domu. My zdecydowaliśmy się na tego Sach-a. Pod koniec tygodnia mamy mieć rozprowadzone rury /strop z płyt kanałowych - będzie prościej/.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby ktoś był zainteresowany - jednostka centralna ok. 3000, rozprowadzenie rur i robocizna /6 gniazd, 2 szufelki/ -1800 zł. Odkurzacz kupimy prawdopodobnie jakoś latem /po zakończeniu "grubszych" prac... Jednostka ładnie wygląda - jak się będzie sprawowała - zobaczymy...
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Tynk TERMONIUM to obok styropianu o tej samej nazwie, najbardziej zaawansowany technologicznie tynk silikonowy na elewację w ofercie firmy Termo Organika.. Optymalny skład wyselekcjonowanych frakcji kruszywa, mikrowłókna zwiększające wytrzymałość i trwałość tynku oraz zmodyfikowana mieszanka nowoczesnych spoiw, w tym żywicy silikonowej, zapewnia najlepsze właściwości użytkowe elewacji. Hydrofobowa powierzchnia pozwala dłużej utrzymać czystość i odporność na zabrudzenia. Parametry robocze tynku, szczególnie ważne dla ekip wykonawczych podczas aplikacji, zostały starannie dopracowane. Ważne, by przy zakupie materiałów na ocieplenie domu, wszystkie składniki  były jednym kompletnym systemem ociepleń: styropian, kleje, grunty, siatka, tynk.
  • Dlaczego akurat warto zastosować tynk Termonium? 
  • Jeżeli zapewnisz sobie w pomieszczeniach dostateczną temperaturę, czemu nie? Co zmieni, że zalejesz teraz? Masz podłogówkę i rozprowadzone centralne i źródło ciepła? Jeśli nie i się boisz o "przymrozki" nocne, poczekaj do wiosny.
  • Cytuję ze źródła https://www.okpol.pl/wylaz-dachowy-kiedy-jest-wymagany-i-jak-poprawnie-go-zamontowac/: " Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Jak stanowi przepis § 308 wejścia na dach: 1. W budynkach o dwóch lub więcej kondygnacjach nadziemnych należy zapewnić wyjście na dach co najmniej z jednej klatki schodowej, umożliwiające dostęp na dach i do urządzeń technicznych tam zainstalowanych. 2. W budynkach wysokich (W) i wysokościowych (WW) wyjścia, o których mowa w ust. 1, należy zapewnić z każdej klatki schodowej. 3. Jako wyjście z klatki schodowej na dach należy stosować drzwi o szerokości 0,8 m i wysokości co najmniej 1,9 m lub klapy wyłazowe o wymiarze 0,8 × 0,8 m w świetle, do których dostęp powinien odpowiadać warunkom określonym w § 101. 4. Na dachu o spadku ponad 25% oraz na dachu pokrytym materiałami łamliwymi (tłukącymi) należy wykonać stałe dojścia do kominów, urządzeń technicznych oraz anten radiowych i telewizyjnych. 5. Dojścia, o których mowa w ust. 4, na odcinkach o nachyleniu ponad 25% powinny mieć zabezpieczenia przed poślizgiem. 6. Na dachu o spadku ponad 100% powinny być zamocowane stałe uchwyty dla lin bezpieczeństwa lub bariery ochronne nad dolną krawędzią dachu."
  • Nie myl listopada z końcem grudnia. Nawet na początku grudnia bywają mrozy i śnieg. Ale święta jakoś od wielu lat są na plusie. I w dzień, i w nocy.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...