Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Cytat

ja od około pół roku użytkuję odkurzacz centralny www.enke-vacuum.pl
byłem dosyć ciekawy jak się to sprawdzi ale jestem przkonany że zrobiłem dobrze i wybrałem odkurzacz centralny


Napisz dlaczego? Skąd to przekonanie? Bo odkurzacze centralne mają na tym forum również przeciwników!
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszta energii i serwisanta nie są jakieś porażające, a to co mnie najbardziej denerwowało to ciągle wywracający się odkurzacz i problem z ulokowaniem go gdzieś a dzięki temu nie mam tego problemu fakt że ktoś może się przyczepic do hałasowania ale to jak z każdym urządzeniem ale jak dla mnie duży plus dla centralnych odkurzaczy icon_smile.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocham taką poetykę:

Nasze zaangażowanie w obsługę klienta oraz naszych odbiorców procentuje satysfakcją użytkowników tysięcy dobrze działających. Ciągły rozwój firmy SACH pozwala zapewnić wysokiej jakości obsługę zarówno użytko- wnikom prywatnym jak i dużym odbiorcom instytucjonalnym.

Naszym celem jest oferowanie najlepszego produktu poprzez najlepszych dilerów mając na najwyższym względzie zadowolenie użytkownika koncowego.


Kto im pisze takie nadęte teksty?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 11 miesiące temu...
Cytat

proszę o opinie o odkurzaczach sach - podbijam tematMam uwagę nie tyle na temat samego SYSTEMU, firmy, konkretnego modelu, a na temat rozprowadzenia przewodów.
W TYM LINKU widać wyrażnie na schemacie, że przewody nie biegną w podłodze w ścianach lub na ścianach. Dość uniewersalnie można schować jednostkę centralną. Czyżby to było takie proste??
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Mam uwagę nie tyle na temat samego SYSTEMU, firmy, konkretnego modelu, a na temat rozprowadzenia przewodów.
W TYM LINKU widać wyrażnie na schemacie, że przewody nie biegną w podłodze w ścianach lub na ścianach. Dość uniewersalnie można schować jednostkę centralną. Czyżby to było takie proste??


bo z tego co ja zrozumałam to jest instalacja do mieszkań /tzw. new concept/ - jednostka wygląda zupełnie inaczej niż oc do domu. My zdecydowaliśmy się na tego Sach-a. Pod koniec tygodnia mamy mieć rozprowadzone rury /strop z płyt kanałowych - będzie prościej/.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby ktoś był zainteresowany - jednostka centralna ok. 3000, rozprowadzenie rur i robocizna /6 gniazd, 2 szufelki/ -1800 zł. Odkurzacz kupimy prawdopodobnie jakoś latem /po zakończeniu "grubszych" prac... Jednostka ładnie wygląda - jak się będzie sprawowała - zobaczymy...
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • To najważniejsze. 
  • Gość Kasia
   Dzień dobry, jakiej firmy jest odply? Pozdrawiam
  • Osobiście posiadam piec Defro i jestem mega zadowolony, śmiało mogę polecić tą firmę.
  • Mam strop żerański, na którym jest ułożona papa i wylana wylewka. Nietety jest bardzo nierówna. Z uwagi na niską wysokość pomieszczeń oraz schody nie chciałbym, aby poziom podłogi uległ zmianie. Ponieważ planuję ogrzewanie podłogowe, zainteresowałem się suchym jastrychem, a jeśli miałbym go robić, to pomyślałem dlaczego by nie zrobić go w całym domu, nawet tam, gdzie ogrzewania podłogowego nie będzie. Na początku musiałbym skuć istniejącą wylewkę, a dalej to mam już kilka pytań.   Po pierwsze i w sumie co chyba najważniejsze, to chciałbym się dowiedzieć czy w trakcie użytkowania podłogi czuć/widać jakieś różnice względem wylewki cementowej albo anhydrytowej? Jakie są odczucia przy dłuższym korzystaniu z takiej podłogi?   Kolejne pytania dotyczą już jedynie kwestii technicznych wykonania podłogi. Mianowicie: - Jeśli strop sam w sobie jest krzywy, albo położony tak, że nie ma poziomu, to czy w takim wypadku powinienem wylewać jakieś masy na sam strop, czy wykorzystać podsypkę? Ta druga zalecana jest teoretycznie od 10mm, a jeśli miejscami będzie mi brakowało kilka mm? Takiej szczeliny chyba nie mogę zostawić? - Różne materiały i filmiki pokazują różny sposób wykonania takiej podłogi. Czy w moim przypadku powinienem zostawić papę na stropie, czy lepiej ją wyrzucić? Jeśli chciałbym pod płyty GK zastosować jakieś docieplenie/izolację akustyczną w postaci wełny albo styropianu EPS/XPS, to czy taka płyta, nawet grubości 1-2cm, nie skompensowałaby delikatnych nierówności na stropie (powiedzmy 1-2mm)? - Czy we wszystkich pomieszczeniach należy stosować folię? Jeżeli tak, to powinna być ułożona na, czy pod styropianem? - Co w przypadku rozlania czegoś na taką podłogę? - Co z pomieszczeniami narażonymi na wilgoć jak kuchnia i łazienka? Czy suchy jastrych można stosować w takich pomieszczeniach i czy wystarczające jest wykonanie hydroizolacji? - Czy na wylewce z suchego jastrychu można zainstalować wannę albo brodzik, czy trzeba w tym miejscu wylewać tradycyjną wylewkę? Co z miejscem w którym będzie stała np. pralka? - Jeżeli chciałbym podłogą puścić przewody elektryczne, to czy powinienem w warstwie styropianu (na samym stropie) wyciąć rowki na przewody, czy lepiej je czymś zalać i stracić na izolacji, a na wierzch położyć płyty GK? Jak podejść do tematu instalacji prowadzonych w podłodze, jeśli cała wylewka (od stropu, do podłogi na gotowo) miałaby ok 4-5cm?
  • @Retro, gdzie toczyłeś spór z @Elfir o zacienieniu/zadaszeniu? Podasz link?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...