Skocz do zawartości

Kiedy warto wymienić kocioł?


Recommended Posts

Gość mariomax
witam.zdecydowałem sie na zakup kotła kondensacyjnego viessmann, jest to pierwsza zima i przyznam że miło jestem zaskoczony ,wszyscy odradzali gaz, ja jednak przeliczyłem wszystkie za i przeciw i zdecydowałem że instalacja gazowa wcale nie jest za droga .Polecam i pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

witam.zdecydowałem sie na zakup kotła kondensacyjnego viessmann, jest to pierwsza zima i przyznam że miło jestem zaskoczony ,wszyscy odradzali gaz, ja jednak przeliczyłem wszystkie za i przeciw i zdecydowałem że instalacja gazowa wcale nie jest za droga .Polecam i pozdrawiam



To proszę powiedz ile m3 zużywasz na miesiąc i jaką powierzchnie ogrzewasz itd.
Link do komentarza
Cytat

Dołączam się do zapytania i jeszcze dodam:jaką temperaturę utrzymujesz w pomieszczeniach ogrzewając gazem???Ostatnio słyszałam kilka stwierdzeń,ze gaz wychodzi całkiem tanio i jakoś nie chce mi się w to wierzyć....Ja z chęcią poczytam icon_wink.gif


Gaz nie wychodzi tanio ale wgledem innych nośników energi jak np węgiel nie ma juz przepaści cenowej ,np wgledem eko groszku jest tylko 12-15%droższy w eksploatacji co nie znaczy ze jest tanio ale róznica jest tak niewielka ze juz lepiej wstawic kocioł gazowy niz sie męczyć z popiołami ,tachaniem węgla i innych niedogodności
Link do komentarza
U wszystkich znajomych ,którzy ogrzewają gazem zauważyłam jedną cechę wspólną-mają w domach po prostu zimno.I to pomimo zainstalowania nowoczesnych piecy kondensacyjnych i dobrej izolacji ścian.Dlatego to mnie zniechęca.Ja lubię w domu ciepło (24 stopnie)- w obecnym domu opalamy węglem-na jesieni zainstalowaliśmy nowy piec.Owszem jest trochę roboty i brudu.Ale czy osiągnięcie tej temperatuty przy ogrzewaniu gazowym nie byłoby zbyt kosztowne???
Link do komentarza
Cytat

U wszystkich znajomych ,którzy ogrzewają gazem zauważyłam jedną cechę wspólną-mają w domach po prostu zimno.I to pomimo zainstalowania nowoczesnych piecy kondensacyjnych i dobrej izolacji ścian.Dlatego to mnie zniechęca.Ja lubię w domu ciepło (24 stopnie)- w obecnym domu opalamy węglem-na jesieni zainstalowaliśmy nowy piec.Owszem jest trochę roboty i brudu.Ale czy osiągnięcie tej temperatuty przy ogrzewaniu gazowym nie byłoby zbyt kosztowne???


tak jak pisalem jesyne 15% wiecej
Link do komentarza
Cytat

witam.zdecydowałem sie na zakup kotła kondensacyjnego viessmann, jest to pierwsza zima i przyznam że miło jestem zaskoczony ,wszyscy odradzali gaz, ja jednak przeliczyłem wszystkie za i przeciw i zdecydowałem że instalacja gazowa wcale nie jest za droga .Polecam i pozdrawiam


To brzmi jak wpis reklamowy, więc raczej nie oczekujcie odpowiedzi.

Czapi, 24 st.! Toż to prośba o choroby ukł. oddechowego!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...