Skocz do zawartości

wiolawr

Uczestnik
  • Posty

    39
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez wiolawr

  1. Tylko mi jeszcze poradźcie jak namówic męża by to zrobił. On twierdzi że to nic nie da, bo deski były źle wycięte. Te felce (czy jakoś tak) rozepchnęły te szpary w które wchodzą i teraz deski tworzą kolebkę wzdłuż. Moja teoria jest inna - wszystko było mokre - i szpara i chyba felc. teraz to co na zewnątrz wyschlo a felc schowany w szparze nie i stąd te szpary i nierówności . Nie miała baba kłopotu to położyła sobie deski w salonie!
  2. Witam i proszę o radę! Zawsze marzyłam o podłodze z desek , nie jakiś Barlinek czy inna klejonka tylko naturalna deska. Zamówiliśmy deski podłogowe w tartaku na wymiar 6 m, miały byc wysuszone itd. Mąż sam zabrał się za układanie, napracował się strasznie bo deski nie chciały dochodzic jedna do drugiej kombinował za pomocą ankry i lewarka je spasowac ale zawsze z którejś strony wyszła niewielka szpara - no nie udało się inaczej. Każda deska przykręcona do każdego legarka żeby nie skrzypiało itd. Leży ta podłoga dwa miesiące i katastrofa - tak się rozeschła, że teraz są szpary 5-6 mm między niektórymi deskami i niektóre deski to aż wygięły się w kolebkę. Namawiam męża żeby jeszcze raz przełożyc te deski ale on tak się narobił przy tej podłodze że nie chce nawet słuchac o powtórnym rozkręcaniu tego. Zresztą nie wiadomo czy to by coś dało. Teraz chcemy ją cyklinowąc - może jak się wyrówna i zeszlifuje sie te 2 mm to będzie lepiej wyglądała. A jeżeli nie to co ? - wypełniac szpary masą drewnopodobną? Co radzicie?
  3. To chyba dobra myśl aby te najbrudniejsze prace wykonac przed cyklinowaniem a ostatnie malowanie po cyklinowaniu. Jeżeli nawet nie będzie się kurzyło to zawsze dotknie się ściany brudną ręką lub zarysuje farbę maszyną.
  4. W salonie na podłodze mam położone deski gotowe do cyklinowania, ale mam dylemat kiedy pomalowac ściany i sufit? Czy przed cyklinowaniem - ale boję się że w czasie cyklinowania trochę może się wszystko zakurzyc (niby sprzęt ma byc dobry z wyciągiem itp ale mimo wszystko). Ale znowu po - to może się lakier zabrudzic i porysowac od ciągania drabiny. Poradźcie jak lepiej zrobic.
  5. nie znam się na tym ale logicznie myśląc jeżeli teraz okleisz te mokre ściany styropianem to ujście wilgoci będzie tylko do środka a to przy słabej wentylacji kojarzy mi się z wilgocią i grzybem na ścianach. Może się Mylę?
  6. Wydaje mi się że upały nie pomogą, bo ta folia się łuszczy i jest teraz jakby taka cieńsza i krucha, że nawet jak uda mi się podważyc kawałek żeby złapac i pociągnąc to odrazu się rwie.
  7. Rok temu zamontowaliśmy okna i nie zerwałam z nich tej folii ochronnej (zewnętrznej). Teraz gdy zaczęłam ją ściągac to okazało się że folia na słońcu skruszała i się rwie i kruszy a klej i tak zostaje na ramie okna. Klej to nie problem jakoś się zmyje ale jak pozbyc się tej folii. Skubię ją paznokciem ale to robota na parę lat. Ramy są w okleinie drewnopodobnej z fakturą~(mahoń) i nie mogę niczym ostrym skrobac bo zniszczę okleinę. Może ktoś ma jakiś sposób. Proszę - pomóżcie!
  8. Dzięki Cesary ! O to mi właśnie chodziło.
  9. Ludzie ! Czy jesteście zadowoleni z baterii termostatycznych?, bo nie wiem czy wydawac na nie kupę kasy czy zamontowac zwykłą baterię o wiele tańszą?
  10. no mam nadzieję, że właśnie tak działają. Włączam wodę i od razu mam odpowiednią temperaturę. Proszę o opinię użytkowników takich baterii.
  11. czy warto zakładac baterie termostatyczne? Zastanawiam się nad założeniem prysznicowej baterii termostatycznej ale ostatnio słyszałam że baterie te są zawodne. Podobno jak spada ciśnienie wody (np latem gdy wszyscy podlewają ogródki) to taka bateria nie spełnia swej fukcji - leci wtedy z niej zimna woda. Myślę że chyba ktoś pomylił działanie baterii z podgrzewaczem przepływowym który przy niskim ciśnieniu się nie włącza. Proszę o opinię!
  12. tymi wymaganiami się nie przejmujj . Nie wiem skąd one się biorą Teraz jak kupowaliśmy piec do nowego domu (piec 25KW) też był taki wymóg komin 400 mm. a do pieca o większej mocy jeszcze wieksza średnica była wymagana. W starym domu mamy cichewicza i komin ma ok 7-8 m ale średnica nie przekracza 200mm. Komin jest z cegły i wkładaliśmy wkład kominowy z nierdzewki taki nietypowy bo taki tylko pasowal spłaszczony chyba 12cm na 18 cm nie pamiętam dokładnie musiałabym męż zapytac.
  13. czwartyalbo piąty sezon palimy w Logice 14-20 Kw ze sterownikiem Rapid 32. Ogólnie jest to dobry piec, pali się w nim wszystko i moment i jest ciepło. Jesteśmy z niego zadowoleni, chociaż nie do konca. Ma swoje wady. Po 4 sezonach palenia piec stracił swoją szczelnośc. Przy rozpalaniu zanim złapie cug to dym wali wszystkimi drzwiczkami łącznie z tymi od wyczystek półek pieca, aha i odpadło nam mocowanie drzwiczek (właściwie to nie dzrwiczki) od tej dolnej wyczystki z boku i tamtędy dym najbardziej wali. Za te pieniądze ( bo nie jest to najtanszy piec) mogliby sie bardziej postarac. Może przez te 4 lata coś udoskonalili.
  14. Radzę Ci wziąc piec z podajnikiem! Na pewno ma większą wydajnoś! Jak szukaliśmy pieca do naszego domu (180m) to z początku myśleliśmy o zasypowym bo myśleliśmy że z podajnikiem to są dużo droższe ale ta różnica nie jest aż taka duża ok 2 tyś. Na naszą powierzchnię podawano że potrzebna byłaby moc 38 KW pieca zasypowego a pieca z podajnikiem 25 KW. Pytaliśmy skąd ta różnica w mocy- odpowiedź: bo większa wydajnoś dzięki innemu spalaniu. No i na pewno są bardziej ekologiczne, nie kopcą tak jak zasypowe. My zdecydowaliśmy się na piec firmy Dragon z Pleszewa, uniwersalny na różne paliwa (eko-groszek, pelet, zboże oraz drewno i śmieci z dodatkowym rusztem). Czytałam gdzieś na forum że tego pieca praktycznie nie trzeba wygaszac tylko uzupełniac zasobnik i opróżniac szufladę z popiołem. My jeszcze w nim nie paliliśmy bo właśnie hydraulik zakłada ogrzewanie ale mam nadzieję ze się sprawdzi. Ten nasz piec 25 KW kosztował 7320 zł ale dlatego taki drogi bo uniwersalny i z jakimś nowym bardziej rozbudowanym sterownikiem (dowoz gratis).
  15. Mark podaj jeszcze raz te linki. Chętnie poczytam coś na temat grzejników. [b]Lepsze są aluminiowe czy stalowe?[/b]
  16. Te RADSON jakiego typu sA - czy są panelowe?
  17. Jakie grzejniki będą najlepsze do ogrzewania CO z piecem na eko - groszek. Mój mąż upiera się przy panelowych (FIRMY STELRAD) bo takie polecił hydraulik, który będzie robił ogrzewanie. Ja gdzieś wyczytałam że konwektorowe są bardziej efektywne - lepiej oddają ciepło. Proszę o opinię na ten temat i polecenie jakiegoś producenta konwektorow ale żeby to nie była Chińszczyzna i astronomiczne ceny! Z gory wielkie dzięki.
  18. Ktoś nam powiedział ze zna przypadek gdy położono wełnę przed tynkami a potem z tej wełny było można wodę wyciskac. Czy to możliwe?
  19. Myślę że zarówno kafelki jak i fuksfery a nawet szklane kabiny nie jest latwo utrzymac w idwlanej czystości. gotowa szklana kabina nie wchodzi w rachubę bo prysznic częściowo ogroniczony jest skosem poza tym chcę mie duąż kabinę aby swobodnie mogły zmieścic się 2 osoby. Nie jestem do końca przekonana o bezpieczeństwie szklanych drzwi przy dwójce małych, niegrzecznych i super pomysłowych dzieci
  20. Czy ocieplanie poddasza przed położeniem tynków Ma sens? Za dwa tygodnie mają przyjśc tynkarze ale mój mąż ma teraz wolne i chciał kłaśc wełnę na poddaszu. Zastanawia się czy ta woda ze schnących tynków nie skropli się w tej wełnie i po izolacji.Poradźcie proszę po jakim czasie od położenia tynków (cem-wap) można zacząc kłaśc wełnę? Okna są wstawione i nie przeciągów.
  21. Planowałam w łazience wymurowac kabinę prysznicową z luksferów ze szklanymi drzwiami, ale byłam ostatni w Castoramie i oglądałam te szklane drzwi i wydają mi się one takie niestabilne i trochę chwiejące (może to kwestia montażu) i przy małych dzieciach nie jest to chyba zbyt bezpieczne rozwiązanie. Słyszałam ostatnio o kabinach w kształcie ślimaka ze strefą mokrą i suchą bez drzwi. Niestety nie widziAŁAM JEJ nigdzie. Bardzo proszę o Wasze opinie na temat tej kabiny i czy dało by się wymurowac taką z luksferó mając do dyspozycji 120-140 cm długości i 90-100 cm szerokości.
  22. Witam! Mój mąż w ramach oszczędności sam chce ocieplac poddasze. Na razie zasięga informacji od różnych osób, które trochę się na tym znają, bo sam nie bardzo wie od czego zacząc. Poradźcie jakiej grubości wełnę dawac, czy styropian też i czy folie paroprzepuszczalne i paroizolacyjne są konieczne? Dach jest odeskowany i opapowany. Może gdzieś jest konkretna instrukcja docieplania poddasza?
  23. Gratuluję samodzielności to na pewno wielka oszczędnośc. My też jesteśmy na etapie rozglądania się za oknami. Firmy produkującde okna trochę nam ułatwiły sprawę i same do nas trafiły widząc budowę w stanie surowym. Dałam trzem różnym firmom wykaz stolarki okiennej i przygotowali mi ofertę cenową i wysłali na meila lub osobiście dostarczyli. Dzisiaj to zabiegają o klijenta. Zdecydowaliśmy się na okna plastikowe, bo na drewniane nas nie stac,. Chociaż okna drewniane też mają swoje wady. Koleżanka miała okna drewniane niby najlepszej polskiej firmy a po kilku latach od południowej strony ta politura z okien zaczęła się łuszczyc i wyglądało to okropnie. Teście moi zakładali okna drewniane w okleinie białej jakieś 4 lata temu i też w jednym oknie okleina odchodzi bo dostało wilgoci. My prawdopodobnie zdecydujemy się na Windplast zaproponowali na okna w profilu siedmiokomorowym w kolorze drewna z jednej strony w cenie niższej niż za profil 4-o komorowy w innej firmie. Wybór nie jest łatwy bo jeszcze liczy się jakośc wykonania ale nic nie jest wieczne i po latach zmnieni się technologia i wymieni się na jakieś okna węglanowe lub inne. Powodzenia!
  24. Powiedzcie czy 40 zł za m2 położenia dachówki to dużo czy mało? Ten fachowiec mówi że to mało, bo normalnie bierze 50 ale że na miejscu to taniej. Dach z 4 koszami w kształcie krzyża.
  25. No nie przeżyję tej różnicy cen! U nas za sam styropian z klejem wołają 50 zł za m/2 a stytopian z tynkiem szlachetnym 80 złza m/2 i to podobnojest tanio! czy w okolicy Gdańska można też znaleźc tak tanich wykonawców?! Czeka mnie jeszcze położenie dachówki i wstępnie rozmawiałam z jednym lokalnym fachowcem i zaśpiewał mi 40 zł za m/2 i i to też niby taniej bo na miejscu, bo tak normalnie to bierze 50 zł.
×
×
  • Utwórz nowe...