Skocz do zawartości

Niepołomiczanka

Uczestnik
  • Posty

    10
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Niepołomiczanka

  1. Dzięki, nareszcie odpowiedź do rzeczy i na temat!!! Dlaczego trwało to aż 5 miesięcy? Oni chwalą się, że buduję w kilka tygodni i to mnie najbardziej do nich przekonuje, bo zależy mi na czasie. Jak wygląda porównanie kosztów postawienia stanu surowego w porównaniu z tradycyjnymi technologiami? Dostałam od Praefy wycenę i wyglądało to raczej zniechęcająco, ale porównywałam tylko z kosztem postawienia ścian. Nie wiem, ile trzeba doliczyć na tynkowanie z obu stron, wykucie bruzd pod instalacje itp. prace, które są już wliczone w cenę podaną przez Praefę. Wiem, że na pewno wykonanie dachu zleciłabym innej firmie. Jakie są najważniejsze plusy i, co ważniejsze, minusy budowania z tą firmą i mieszkania w takim domu?
  2. No fakt, że te same słowa tegoż samego autora czytałam już na kilku forach niezależnie od poruszanego na nich tematu. Czy człowiek tak wszechstronny nie powinien pisać ortograficznie? "zajrzeć" pisze się przez "rz" (bo po spółgłosce "j" piszemy "rz"). Polacy pisze się wielką literą. Przepraszam za "łopatologię".
  3. Dzięki za odpowiedź. Widziałam, że z linoleum różnych kolorów robi się całkiem ładne podłogi. Na łączeniach są zgrzane chyba, bo nie widać przerw. Jak to się robi? Czy można samemu? Nie widziałam nigdzie paneli z linoleum. Czy ich cena jest porównywalna z cenami zwykłych paneli?
  4. Ja nie postawię fundamentu, ani niczego w ogóle, bo nie umiem. Tym niech się zajmą fachowcy. Wciąż nie znam odpowiedzi na dwa ważne dla mnie pytania: Jeżeli wyższość izolowania nad ocieplaniem jest tak oczywista, to dlaczego większość ludzi jednak ociepla? Jak się wiesza szafki na ścianie ze styropianu? Zwłaszcza to drugie nas zniechęca do budowy domu w technologii szkieletu drewnianego. Wiem, że tam można stawiając ścianę zrobić w niej odpowiednią konstrukcję, ale co będzie, jeżeli zmienię koncepcję umeblowania? Nie jesteśmy zdecydowani ostatecznie na Praefę, ale ten czas... Tylko najpierw bardzo chciałabym poznać opinie kogoś, kto już zbudował taki dom i w nim mieszka. To bardziej do mnie przemówi, niż reklamy firm i teoria.
  5. Chcemy budować na płycie fundamentowej zaizolowanej od spodu. O Praefie myślimy głównie ze względu na czas - każda budowa z bloczków takich czy innych ciągnie się długo, a potem trzeba to jeszcze tynkować, sezonować... i płacić za wynajęty dom spłacając jednocześnie raty kredytu budowlanego. Jeżeli wyższość izolowania nad ocieplaniem jest tak oczywista, to dlaczego większość ludzi jednak ociepla? Jak się wiesza szafki na ścianie ze styropianu?
  6. Keramzyt tak, ale nie keramzytobeton. Po ociepleniu styropianem ma mieć jakieś 0,2(coś tam - teraz nie pamiętam dokładnie, a za późna godzina na szukanie). Chodzi mi raczej o opinie na temat firmy i relacje "użytkowników" takich domów, ale dzięki za odpowiedź.
  7. Dużo ostatnio pisze się o linoleum, jako wspaniałym pokryciu podłogi. Na stronach firm produkujących je widziałam jednak głównie przykłady realizacji w dużych obiektach. Czy można gdzieś kupić linoleum w mniejszych ilościach? Jak je układać na podłodze? Jak połączyć z innymi materiałami (kuchnia - linoleum, jadalnia - panele), żeby nie było różnicy poziomów? Czy, gdy linoleum się znudzi można na nim kłaść np. panele, czy trzeba je usunąć? Jak się to robi (czy powinno być przyklejone do podłoża)? Ile kosztuje linoleum w porównaniu z innymi pokryciami?
  8. Niepołomiczanka

    Gdzie akwarium

    Na pewno nie obok kominka! Woda w akwarium musi mieć stałą temperaturę, a przy kominku nie da się tego zapewnić. Ważne jest też, żeby mieć wygodny dostęp z góry (wymiana wody, sadzenie roślin itp.), nie wystarczy tyle, ile trzeba do nakarmienia rybek, więc jeżeli pod schodami, to nie w zbyt niskim miejscu. No i nie można zapominać o dziecioodporności - na pewno, mimo przestróg, kiedyś zaczną obok akwarium grać w piłkę, zrzucać coś ze schodów itp. Dziecięca pomysłowość nie ma granic. Trzeba sobie wyobrazić wszystkie możliwe sytuacje i im zaradzić (nawet, jeżeli nie ma się własnych dzieci, to na pewno mają je znajomi, którzy przyjdą w odwiedziny).
  9. Planujemy budowę domu w technologii, która pozwoliłaby na możliwie najszybsze zamieszkanie (lepiej spłacać raty kredytu, niż płacić za wynajem domu). Rozważamy ofertę firmy Praefa (dom z keramzytobetonu). Zanim podejmiemy decyzję chcielibyśmy poznać zdanie kogoś, kto już korzystał z ich usług.
×
×
  • Utwórz nowe...