Skocz do zawartości

kk2

Uczestnik
  • Posty

    25
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez kk2

  1. Proszę o poradę jak prawidłowo zbudować kominek.
    Obudowę mam do złożenia z wapienia wkład z szybrem i nie planuję rozprowadzania ciepła po domu,ma grzać tylko salon.Czym pokleić elementy obudowy9biorąc pod uwagę to że obudowa jest biała a kleje szare i jak prawidłowo wykonać "okap"nad kominkiem.
  2. Witam czy ktoś z Was ma dobry sposób na uszczelnienie paroizolacji na styku skosów,sufitu ze ścianami? oczywiście nie biorę pod uwagę taśm klejących które odchodzą od tynku.
  3. Kolejny problem dotyczy domu rodziców,10 lat temu ocieplili dom styropianem o grubości 5cm na wysokosci od stropu parteru wzwyż w dół diwnica ocieplona styropianem trójka. Dom murowany z pustaka z delatacją powietrzną ,problem polega na tym że w środku na parterze i tylko tam na zachodniej ścianie pojawiają się wykwity wilgoci w postaci pęcherzy odchodzącej farby.Ma ktoś pomtsł co z tym zrobić?
  4. Witam,mam problem związany z dociepleniem poddasza uzytkowego.Dom jest parterowy z poddaszem nad którym jest jeszcze strych 180cm w kalenicy,na strychu między krokwiami założyłem ocieplenie z wełny o grubości 15cm,skosy na poddaszu 15+5cm a nie wiem jaką grubość wełny zastosować w suficie między poddaszem i strychem między jętkami jętkami.Planowałem 10cm wełny tylko czy nie jest to zbyt mało? Bardzo proczę o pomoc
  5. Mam pytanie dotyczące układania paneli na dużych powierzchniach.
    Powierzchnia pod panele ma kształt litery L - krótsza część ma 8,7 m a dłuższa 10,2 m. Czy na takiej powierzchni jest potrzeba zrobienia delatacji między panelami? Chodzi o to czy panele mogą być położone jednym ciągiem, czy trzeba je położyć "częściami" z odstępem?
  6. Mam problem związany ze ścianką a właściwie z kawałkiem takiej ścianki.Wymyśliłem sobie że w łazience wymuruję z nich ściankę o wymiarach 2n X 1m ma ona służyć jako jedna ze ścianek kabiny prysznicowej.W poradach na tym portalu wyczytałem że taka ścianka musi mieć "ramke" z np cegły.I tu się rodzi problem bo myślałem że zrobię taką ściankę murując pustak na pustak.Czy ktoś może mi powiedzieć czy taka ścianka ze samych pustaków ustoi i będzie spełniała założone funkcje?
  7. Cytat

    Z pytania nie wynika jaką rolę ma pełnić wylewka na stropie - czy jest to warstwa wyrównująca czy też konstrukcyjna. W przypadku konieczności uzyskania wymaganej wytrzymałości keramzytobetonu, konieczne będzie zestawienie składników keramzyt+piasek+cement według tabeli
    opracowanej do wytwarzania betonów lekkich.



    wylewka ma pełnić rolę warstwy wyrównującej i zarazem ocieplenia.
  8. Cytat

    Panele podłogowe układane są jako posadzka pływająca niezwiązana z podłożem, a więc praktycznie nie ma skutecznej metody wyciszenia dźwięków uderzeniowych, gdyż tworzą one luźno położoną membranę, która wpada w drgania, gdy spadnie na nią jakiś przedmiot. Nie ma więc większego znaczenia na jakim ułożona zostanie podkładzie, gdyż jego zadaniem jest przede wszystkim wyrównanie płaszczyzny podłogi. W handlu dostępne są panele o specjalnej konstrukcji, które umożliwiają nieco lepsze wyciszenie dźwięków uderzeniowych, jednak nie zapewniają one takiego komfortu jak posadzki klejone do podłoża. Powyższe uwagi dotyczą dźwięków rozchodzących się w pomieszczeniu, gdzie panele są ułożone, natomiast odrębnym zagadnieniem jest przenikanie hałasu przez strop. Tu mechanizm wyciszenia jest nieco inny, gdyż wytłumienie zależy przede wszystkim od masy powierzchniowej stropu i warstw izolacji akustycznej pod podkładem podłogowym. Jeśli na stropie nie została ułożona izolacja akustyczna to niezależnie od materiału położonego pod panelami nie uzyska się dostatecznego wyciszenia stropu.

    https://budujemydom.pl/porady/136_czy_jest_sposob_na_wyciszenie_paneli_podlogowych/



    Mam zamiar na piętrze położyć wykładzinę i właśnie chodzi mi o izolację akustyczną którą nie wiem z czego zrobić.
  9. Czy może ktoś z Was ma sprawdzony pomysł na wytłumienie posadzki na piętrze?Nie wiem co zastosować żeby na dole nie było efektu walącego sie sufitu gdy dzieciaki beda sie bawiły na górze. Strop jaki mam to teriva.Myślałem ostyropianie,ale z doświadczenia wiem ze styropian daje odwrotny efekt.
  10. Witam.
    Mam w domu strop teriva z belkami betonwymi i pustakiem keramzytowym i zastanawiam się co lepsze do jego pokrycia tynk czy płyta GK?Słyszałem że na tynku mogą być widoczne belki i pustaki.Wymyśliłem sobie że pokryję go płytami GK,tylko proszę o doradztwo jak to dobrze wykonać.
  11. Witam.
    Czy może ktoś z Was zna przepisy dotyczące wysokosci i odległości komina na sąsiedniej posesji?Mój dom stoi 1,5m od granicy,w której stoi budynek gospodarczy sąsiada,który postanowił założyć w nim CO.Twierdzi że wystarczy mu 5m komina,tą wysokością osiągnie poziom górnej krawędz mojego okna na poddaszu.Proszę o jakieś informacje. icon_confused.gif:
  12. Chodzi mi o takie ocieplenie które wkłada do środka producent.Drewniane tak szybko nie przemarzną niż metalowe-przynajmniej tak mi się wydaje.Dlatego poruszyłem ten temat.A jeszcze się jednego obawiam,Ze zimą przy większym mrozi icon_wink.gif e na łączeniu drzwi i futryny powstanie warstwa szronu.

    Cytat

    Błędy ortograficzne, nie są groźne dla budownictwa, ale błędy merytoryczne, tak.
    "czy ocieplenie wystarczy na zatrzymanie mrozu?" Przez takie pojmowanie fizyki ocipla się ściany od zewnątrz, zapewniając sobie wysokie koszty utrzymania energetycznego domu i umozliwaijąc wejście wilgoci do przegrody termicznej.



    To jaki sposób ocieplenia Pan proponuje przy ścianie z Porotermu 30cm?
  13. icon_cool.gif
    Jakie według Was są lepsze dżwi zewnętrzne drewniane czy blaszne?
    Jeżeji blaszane to czy ocieplenie wystarczy na zatrzymanie mrozu?

    Ups,przepraszam za błąd ortograficzny.
    Oczywiście chodzi o DRZWI.
  14. Witam ponownie.
    Mam pytanie odnośnie doprowadzenia przewodu z powietrzem z zewnątrz do kominka.W którym miejscu powinien się znajdować - mieć wylot i jaki powinien mieć przekrój? Pozdrawiam kk2
  15. Ja osobiście rozważam możliwość instalacji kolektora slonecznego do ogrzewania wody .Spotkałem sie zkolektorani płaskimi i rurowymi.Może ktoś ma któryś założony i może ocenić skuteczność i wydajność kolektorów?
  16. Witam.Jestem nowym użytkownikiem tego portalu.
    Zacząłem budowę domu,większość prac wykonuję sam i mam problem z izolacją scian fundamentowych.
    Mianowicie,nałożyłem izolację w płynie na sciany i nie wiem co ma byc połozone teraz folia kubełkowa i potem styropian czy styropian a na niego folia kubełkowa?Pytałem kilku fachowców i każdy z nich ma inne zdanie na ten temat.
    Może ktos z Was mi doradzi?
×
×
  • Utwórz nowe...