Skocz do zawartości

demografik

Uczestnik
  • Posty

    89
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

Posty napisane przez demografik

  1. Nie czepiajcie się. To zwykła reklama "naszej firmie' icon_wink.gif

    Natomiast ludziom z branży idea jest ogólnie bardzo dobrze znana.
    Wymiennik ciepła na wodę może być jeden duży na całą wodę w domu.

    Jest droższy w eksploatacji od kolektorów ale ma dwie wielkie zalety:
    - jest duuużo tańszy
    - daje ciepło przez cały rok
  2. Cytat

    hej, mam takie pytanie, jak technicznie wygląda przyłączenie do wody przed rozpoczęciem budowy. Wątpliwości mam, bo przecież takie przyłącze musi mieć jakiś licznik, jakiś zawór na końcu i naziemna część przyłącza przeceż może zamarznąć razem z licznikiem na zimę.

    Jak rozwiązać sprawę przyłącza wody, żeby wszystko sprawnie działało bez problemów przez cały okres budowy?




    Ten kto będzie ci to robił na pewno będzie wiedział jak sprawę rozwiązać(specjalna studzienka), także nie masz się o co martwić icon_wink.gif
  3. Cytat

    Swietnie, jak tak to by bylo super. Wiecej na dwa lata to sie budowy nie wstrzyma, ale zastanawiam sie czy np. na rok nie bedzie jej wstrzymac.
    CHodzi oczywiscie o kase, chec jak najwiekszego wlozenia w ten interes wlasnej kasy, a dopiero pozniej zaciagniecia kredytu. Poza tym, mysle, ze juz za pare miesiecy znowu kredyty powinny zaczac byc korzystniejsze, nie tak wysoko oprocentowane jak teraz.




    Wysoko oprocentowane? Nie licz na marze jak sprzed 2 lat. To nie wróci. Myślę, że teraz jest całkiem dobra sytuacja na rynku kredytowym. Siedzę w tym na co dzień więc troszkę się orientuję icon_wink.gif
  4. Cytat

    Witam.
    Moi teściowie posiadają działkę którą zamierzają przekazać swojej córce a mojej żonie w akcie darowizny,w dalszym etapie żona zamierza dokonać darowizny tejże działki na rzecz męża czyli mnie by stać się oboje właścicielami działki.Moje pytanie dotyczy ilości zawieranych aktów notarialnych czyli 1 akt notarialny teściowie-moja żona oraz 2 akt moja żona- ja można zamienić na jeden wspólny czyli dokonać w jednym akcie notarialnym podwójnej darowizny.Czytałem wypowiedzi ludzi że jest taka możliwość lecz nie każdy notariusz chce się na to zgodzić i trzeba poszukać takiego nam przychylnego oraz załatwić z urzędu skarbowego jakieś pozwolenie że US wyraża zgodę na podwójną darowiznę w jednym akcie notarialnym.
    Będę wdzięczny za jakąkolwiek informację na ten temat.




    Skoro jesteś członkiem rodziny darowizna niemoze być na was jako małżeństwo?
  5. Cytat

    Jesteśmy o krok o podjęciu decyzji o budowie domu z bloczków Ytong 40 cm - ściany jednowarstwowe. Nasz kieronik budowy bardzo nas do nich przekonuje.

    Zdaję sobię sprawę z plusów i minusów takiego systemu w teorii, aczkolwiek chciałabym poczytać jak sprawdza się to w praktyce.
    Będę wdzięczna za opinie użytkowników domów zbudowanych ze ścian jednowarstwowych, czy piękne teorie są realne i jak wygląda sprawa ogrzewania.




    Chętnie również poznam inne opinie bo mój projekt też przewiduje takie ściany a ja chciałbym tak to zrealizować.
  6. Cytat

    Podobno w takim przypadku mozna nie płacić podatku od uzyskanej kwoty czy to prawda? Czy jakoś się to zgłasza, trzeba wypełnic jakies specjalne dokumenty? Czy umowa z generalnym wykonawcą wystarczy jako ewentualne potwierdzenie w razie kontroli z US?





    Z tego co mi wiadomo od dawna nie ma tej ulgi!
    Teraz bez względu na przeznaczenie tego co zarobisz płacisz podatek od tego co na mieszkaniu zarobiłaś(różnicy między kupnem a sprzedażą). Oczywiście jeśli byłaś właścicielem przez min 5 lat(licząc od roku następnego po nabyciu) to możesz sprzedaż nieruchomość bez żadnych konsekwencji icon_wink.gif
  7. Cytat

    Witam,

    Prosze o informację od osób, które w ostatnim czasie skończyły budowe domu. Interesuje mnie koszt całkowity (sposobem gospodarczym) od zera po klucz.
    Mam działke nieogrodzoną, nieuzbrojoną. Prąd jest na słupie na działce, gaz 25 m, wody nie ma i będzie studnia.
    Ile będzie mnie kosztowac budowa domu o pow ok110-120m+garaż , bryła raczej nieskomplikowana. Interesuje mnie całowity koszt, ze wszystkimi pozwoleniami, przyłączami, różnymi magikami itp.
    Wiem, że rozrzut cen może byc bardzo duży, dlatego dodam, ze raczej będe starał sie używać standardowych materiałów, beż żadnych ekstrawagancji.
    Z góry dziękuję za informacje.

    Pozdrawiam




    450-500tys icon_wink.gif
  8. Cytat

    słyszeliście o tej możliwości kredytu? My go wzięliśmy w lipcu w banku PKO SA zanim jeszcze frank zaczał szaleć- teraz stopa się nam obniża i ogólnie przynajmniej póki co bardzo się cieszymy że zdecydowalismy się na ten właśnie kredyt



    My też niedawno z niego skorzystaliśmy ale w banku pocztowym(najlepsze warunki obecnie).

    Nie wszędzie jednak jest taka możliwość aby go otrzymać. Mimo wszystko sytuacja stale się polepsza jesli chodzi o warunki przyznawania.
  9. Cytat

    Kolejny temat solary:) Nastawialiśmy się cały czas że będziemy je montować. Teraz czas na ostateczną decyzję, bo trzeba pod nie przygotować instalację. Nie zamontujemy ich napewno od razu zwłaszcza że czekamy na przyznanie dofinansowania. Ale nagle zaczęłam mieć pewne wątpliwosci czy u nas będzie to możliwe. Otóż nie mamy wogóle jako takiej południowej powierzchni dachu. Nasz dom jest zwrócony na południe ściana szczytową. Powierzchnia dachu jest ale hehe cała wolna od pólnocnego wschodu (to troche mało przydatna:) i druga- z jaskółką- ale pewnie by się zmieściły- od południowego zachodu, no bardziej od zachodu. Tam w lecie słońce świeci całe popołudnie aż do późnego wieczora, tylko nie mam pewnosci czy solary wogóle montuje się od zachodu? Czy macie jakies wiarygodne obliczenia jaka jest realna oszczędność gazu po zamontowaniu solarów powiedzmy przy rodzinie czteroosbowej?




    Oszczędność jest ogromna! Nie musi to być południowa połać!
    Ina sprawa to, ze obecnie instalacje mocno zdrożały ze względu na kurs dolara.
    Nasz zestaw teraz jest wart jakieś 30% więcej niż rok temu zapłaciliśmy...
  10. Cytat

    W planowanym PZP częśc mojej działki ma być zabrane pod droge - jakie w tym wypadku byłoby odszkodowanie? CZy mogę sie nie zgodzic? Ten kawałek działki jest mi potrzebny a droga juz jest i poszeżenie jej o kilka metrów to moim zdaniem głupota - to polna droga




    Jestem w podobnej sytuacji.
    Nie wiem kiedy ale w planach jest poszerzenie drogi. Musi miec ona min 15. Do tego nie moge nic pobudować w pasie nieprzekraczalnym 15 od tej drogi wiec pol działki zostaje pod domek na szczęście wszystko sie bez problemu zmieści.
    Co do rekompensaty to możesz zdac teraz tą ziemię na gminę(?) albo poczekać az bedą robić drogę, przyjdzie rzeczoznawca, wyceni a ty dostaniesz odszkodowanie.
  11. Cytat

    To moje pierwsze pytanie na forum więc bardzo Was przepraszam jeśli się powtarzam...
    Budujemy domek o powierzchni użytkowej 137 m2 (realna sporo większa, podwójny garaż i pokój nad nim nie liczony do powierzchni) z betonu komórkowego 24 cm plus 12 cm styropianu. Domek zaprojektowany był pod ogrzewanie gazowe. Jest mozliwośc doprowadzenia gazu z nie tak znów dużej odległości (koszt ok 2 tys zł)
    Ale my się wahamy czy robić ogrzewanie gazowe czy jednak automatyczny piec na eko-groszek z podajnikiem....
    kotłownia jest nieduża, ale pomierzyliśmy i piec na eko groszek się zmieści i nawet nie bardzo na styk
    Mamy doświadczenia w najbliższej rodzinie gdzie mają taki piec i na dom ok 150 m2 (max+ 10 styropianu) tej zimy (mroźnej u nas- mieszkamy w górach) koszt w przeliczeniu na miesiąc wychodzi im ok 250-270 zł. Ładują go raz w tygodniu i są bardzo zadowoleni.
    My grzejemy mieszkanie ok 70 m2 w bloku gazem. Koszt wychodzi nam conajmniej ok 250-300 zł miesięcznie.
    Trudno mi oszacować ile może realnie kosztować gaz w takim domu jak nasz... jaka jest oszczędność na eko-groszku. Ile podrożeje gaz- tego chyba nikt nie wie...Wiadomo- piec na groszek to więcej roboty i trochę się zawsze brudzi, trzeba też groszek składować (my mamy wielki garaż), gaz to same zalety... oprócz kosztów...
    W naszym domku jest też zaprojektowany kominek z nawiewiem ciepła do pomieszczeń na górze, ale realnie my dużo czasu spędzamy w pracy i napewno nie będziemy stale i codziennie w nim palić.
    Musimy podjac decyzję więc prosze o opinię na ten temat:) może macie swoje doświadczenia icon_smile.gif




    Właściwie sama sobie odpowiedziałaś.
    Gdybym ja miał gaz obok działki nawet bym sie nie zastanawiał. To najlepsze rozwiązanie!
    Ale nie mam więc będzie eko... Drugie najlepsze rozwiązanie icon_wink.gif
  12. Cytat

    Witam,
    właśnie otrzymałem długo wyczekiwane warunki zabudowy na działkę, jak się okazało po przeczytaniu są mocno zmienione w stosunku do wniosku który złożyłem (pare punktów jest ewidentnie błędnych lub niesprawiedliwych, urzędnik wykazał się daleko posuniętym indywidualizmem w interpretowaniu przepisów:).
    Wiem że teraz w ciągu 14 dni mogę się odwołać do SKO (kolegium odwoławcze)
    Czy ktoś może mi pomóc w kwestii tego jak się to robi (jakieś wzory pism, uwagi co tam zawrzeć i w jakiej formie, etc.)
    Będe bardzo wdzięczny za pomoc (mam tylko 14 dni icon_sad.gif

    pozdrawiam
    Zbigniew




    A to ciekawe bardzo icon_biggrin.gif
    Ja ci może nie pomogę ale napisz co ci napisali a jak ty to widziałeś?
  13. Cytat

    Witam,
    Zaczynam budowę domu i jak pewnie już Państwo wiecie wilkie wyzwanie przede mna icon_smile.gif
    Spotkałam się z 4 firmami budowalnymi i otrzymałam 3 rozne opinie odnośnie z czego powiny być wykonane ściany...
    firma nr1 powiedziała że pustak max
    frima nr2 zdecydownie beton komórkowy Ytong
    firma nr3 rownież beton komórkowy ale suporex
    firma nr4 porotherm

    Różnie mólwili np. "ceramika to ceramika" albo "beton komórkowy lepiej oddycha"

    Zamierzam mieć ogrzewanie gazowe (gaz ziemny) więc zdaję sobie sprawę, że oceiplenie domu musi być zrobione solidnie z jak najmniejszą utratą ciepła.

    Im więcej czytam tym mam wieksze dylemat co wybrac proszę o pomoc.




    Też miałem takie opinie. Każdy mówi inaczej.
    Postanowiłem rozważyć wszystkie za i przeciw, uwzględnić cenę etc. I zostałem przy tym co w projekcie czyli Ytong 36,5cm. Myślę, że to się okaże dobrym wyborem!
    A ty co masz w projekcie?
  14. Cytat

    Witam
    Mam pytanie do ekspertów. Mój wykonawca wmawia mi że nie można położyć belek stropowych na pustaku ceramicznym bezpośrednio tylko trzeba pomurować jedną warstwę z cegły pełnej a potem strop. Co wy o tym sądzicie czy jest to zgodnie ze sztuką budowlaną. icon_confused.gif

    Pozdrawiam
    Mateusz




    Nie znając się aż tak na sztuce budowlanej wydaje mi się to dość logiczne a na pewno nie zaszkodzi.
    Ważne pytanie: jak to jest ujęte w waszym projekcie?
×
×
  • Utwórz nowe...