Skocz do zawartości

waldek.rj

Uczestnik
  • Posty

    6
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez waldek.rj

  1. poniżej pierwszej warstwy ziemi średnio jest to po przekroczeniu 10 m
  2. Witam mam również dylemat czy budować z kermazytu czy jednak porotherm, co o tym fachowcy? Pozdrawiam.
  3. Witam ja mam dylemat z czego budować czy z kermazytowych bloczków czy jednak porotherm? co taniej a co ekonomiczniej i cieplej?
  4. Pompa właśnie przerabiam ten temat dobra to wydatek od 1800 zł grundfos to naprawdę warto, tańsze to po kilku latach problemy najlepiej nie remontować ich tylko nową kupić i tak 3 do 4 razy (bez robocizny oraz materiałów: uszczelki itp.) mamy nową grundfos. A studnia głębinowa to wydatek wielki! bo ceny wachają się od 250 do 500 zł od metra (na gotowo) czyli wierci się do 30m ( bez zezwoleń ) to w najdroższym przypadku można liczyć się z 15000tys + pompa grundfos i rury oraz zbiornik to mamy jakieś 19 000 do 20 000 pln! najtańszym kosztem to liczyć po 250 od metra ale należy pamiętać że w głębinowych musi być jakiś tam słup wody 2m nie wystarczy! i widziałem z tych najtańszych pomp razem z zbiornikiem tanie ale jeszcze ujdzie Proszę jeszcze pamiętać że studnia głębinowa zaczyna się od około 10m w zależności od terenu (po przejściu przez drugą warstwę terenu)
  5. Witam, co jako znawcy tematu sądzicie o moim planie montażu kolektorów? Mam zamiar zamontować je na ziemi, i zastosować dodatkowo obrót, tak aby kierowały się do słońca (do sterowania wykorzystam LOGO! programując go w zależności od pory dnia, co do ustawienia położenia oraz dodatkowo jeszcze zamontuję termometr aby obracał kolektor przeciwnie do słońca gdy woda będzie nagrzana)
  6. Czy wcześniej działało dobrze? jeśli tak to zanczy że jakiś wył ma przypalone styki radzę zobaczyć krzyżowy to ten w środku pomiędzy dwoma schodowymi (krzyżowy ma 4 przewody,po dwa korespondencyjne z każdego schodowego)
×
×
  • Utwórz nowe...