Skocz do zawartości

marcin@bmwauto.

Uczestnik
  • Posty

    24
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez marcin@bmwauto.

  1. jak widać aura sprzyja robotom budowlanym. sam skończyłem dopiero dach i praca poszła składnie i wzorowo. co do knocenia roboty przez dekarzy to raczej niech nie wypowiada się ten kto nie ma o dekarce pojęcia. jeżeli dekarz coś źle zrobi kiedy jest zimno to i z pewnością tak samo to zrobi gdy będzie pełnia lata. dobry dekarz niezależnie od pogody nie pozwoli sobie na fuszerkę.
    pozdrawiam
  2. oczywiście można, lecz należy poprosić o radę inspektora nadzoru lub projektanta. chodzi o to, że zbyt wysoka ściana kolankowa bez wykonania wieńca i w przypadku krycia dachu dachówka może rozchodzić się na zewnątrz. ja uważam, że wieniec w każdym przypadku należałoby wylać, oczywiście zbrojony oraz z zalanymi i zbrojonymi trzpieniami biegnącymi od stropu aż do wieńca pod murłatami, rozmieszczonymi co 150cm.
    pozdrawiam
  3. Cytat

    Producenci samochodów zaniżają, może i tak, ąle nie wszyscy, a domów nie podają wcale, więc nawet, życie nie jest w stanie zweryfikować oszustów. Poza tym różnice między zużyciem a katalogiem są do 10-15% , zaś domy od dyrektyw UE odstają do 500 %.


    katalogowe spalanie mojego auta to połowa jego prawdziwego icon_smile.gif dyrektywy UE wogóle mnie nie interesują i nie są dla mnie żadnym odniesieniem.
    pozdrawiam
  4. producent samochodów nie pomija podania zużycia paliwa na 100km, ale je zaniża i domniemam, iz w branży budowlanej tez tak jest. zreszta spalanie auta zalezy od sposobu uzytkowania co równiez jest zasadą w budownictwie. wyczytałem gdzies ze izolacja powyżej 20cm jest juz nieopłacalna w stosunku do oszczędnosci na ogrzewaniu. nie wiem czy to prawda, ale nie popadajmy w "owczy pęd", bo za dwa lata będziemy ocieplać domy 100cm warstwa steropianu czy wełny. wiadomo przeciez że 30 cm lepiej izoluje dom niz 20cm, ale już 30 cm to mało w porównaniu z 40cm ocieplenia. mozna tak w nieskończoność, tylko co to daje. jeśłi trzymamy sie tematu motoryzacyjnego to dwa identyczne auta potrafią spalać benzyne w sposób zróżnicowany. różnice bywaja naprawde duże. tak tez jest i w domach. jeśłi ktoś lubi mieć w domu temperaturę 20 stopni, to z całą pewnoscia ucieknie mu mniej ciepła przez ściany niż komus kto lubi mieć 25 stopni. poza tym jakość okien, drzwi, ich ilość i usytuowanie ma ogromny wpływ na straty ciepła. dodatkowo wentylacja również ma wpływ na straty ciepła. oczywiscie że domownicy powinni miec wpływa na ilośc uciekającego ciepła, ale czy te kontrolę da się przekazać im w 100%?
    pozdrawiam
  5. ocieplenie komina sprawia że spaliny nie ochładzają sie tak prędko, dzięki czemu ze spalin nie wykrala się ciecz, lub wykraplanie to jest zmniejszone. warto go ocieplic gdy dużo wystaje nad pomieszczenia ogrzewane.

    aby komin nie brudził się sadzą należy zamontować piec gazowy lub olejowy, lub w przypadku pieca na paliwo stałe nie palic w piecu wcale.
  6. redakcja pisze po raz kolejny nie całą prawdę. ocieplenie komina jak najbardziej ma sens. spaliny w zimnym kominie skraplają sie powodując powstawanie dużych ilości cieczy, ocieplenie sprawia że punkt rosy przesuwamy wyżej lub nawet poza komin. oczywiscie zastosowanie wkładu nigdy nie zaszkodzi.
    pozdrawiam
  7. w takich sprawach obowiązują przepisy prawne. jak najbardziej masz prawo interweniować w tej sprawie. skoro budynek postawiony przed laty za zgodą ówczesnego właściciela przeszkadza obecnej właścicielce to niech swoją działkę sprzeda, zamiast dokuczać ci ewidentnie. twoja sąsiadka stając sie właścicielka posesji zastała określony stan i nie może teraz wymagać zmiany istniejącego, wykonanego zgodnie z prawem zabudowania.
    pozdrawiam marcin@bmwauto.pl
  8. cena pokrycia dachowego zależy w największym stopniu od:
    1. stopnia skomplikowania dachu - ilośc koszy, grzbietów, kominów, facjat itp
    2. od rodzaju pokrycia dachowego - dachówka cementowa, ceramiczna, blacha, łupek, strzecha itd
    3. od zakresu wykonywanych prac - samo pokrycie, pokrycie i postawienie więźby, podprzybitka, orynnowanie, czapki na kominy
    najlepiej umówić się z dekarzem i na budowie dogadywac się. najkorzystniejsze jest dogadywanie sie nie z metra a od całości. dla zainteresowanych mogę podesłać kontakty do sprawdzonych i uczciwych dekarzy.
    pozdrawiam
  9. Cytat

    Interesują mnie okna z PVC lecz w okleinie drewnopodobnej. Mój dylemat: jak taka okleina sprawdza się praktycznie, po kilku sezonach od zamontowania okien (kilka zim, elewacja nasłoneczniona). Czy okleina nie pęka lub "odstaje" od profilu okna, czy rama zbytnio się nie nagrzewa (a przez to wpływa na użytkowanie okien-trudności z otwieraniem). Liczę na odzew ze strony "posesjonatów" którzy czas budowy mają szczęśliwie za sobą i mogą podzielić swoimi doświadzceniami z "nowicjuszam


    pięć lat temu kupiłem okna pcv w firmie VIDOK. okna od zewnątrz sa w kolorze i w fakturze dębu złocistego, a od wewnątrz sa białe. do chwili obecnej nie widać żadnych defektów. okna skierowane są we wszystkie strony świata i na żadnym nie widać czegoś niepokojącego, a i od strony zamykania/otwierania tez jest wszystko w porządku.
    pozdrawiam
  10. jeśli decydujesz się na fakro, warto rozpatrzeć oferte firmy BRAAS. okna tej firmy produkowane sa przez fakro właśnie, ale są to okna z najwyższej półki fakro, od których fakro odewszło ze względu na zbyt małe zainteresowanie spowodowane wysoka ceną. firma BRAAS oferuje je naprawdę w dobrej cenie. warto wspomnieć o wieczystej gwarancji na gradobicie na szybę zewnętrzną w oknach BRAAS'a właśnie.
    pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...