Skocz do zawartości

RobertS

Uczestnik
  • Posty

    5
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez RobertS

  1. Ale czy rzeczywiscie montowanie pompy ciepla oplaci sie w mieszkaniu w technologi prefabrykowanej?? jak wtedy przekazywac cieplo w domu. Podlogowe?? mowi sie ze w tej technologi jest to nie oplacalne. Wiec co robic? Jak ogrzac dom o pow 160m2 w technologi prefabrykowanej (szkielet drewniany) plus CWU???

    Prosze o porady.

    Pozdrawiam
  2. Cytat

    Konstrukcja domu nie ma większego wpływu na to jaki system ogrzewania zostanie zamontowany. Decydująca jest bowiem izolacja cieplna podłóg w przypadku montowania ogrzewania podłogowego.



    Poszukuje eksperta z ktorym moglbym sie skontaktowac i porozmawiac badz nawet spotkac osobiscie i poradzic co do wielu tematow, technologi lub montowanych systemow. Prosze o jakies kontakty,badz miejsce gdzie moge zasiegnac takiej potady.

    Pozdrawiam
  3. Cytat

    Witaj!

    Jesli chcesz dobrac kolektory słoneczne musisz uwzglednic ich roczny uzysk do zapotrzebowania energetycznego domu.
    Niektorzy producenci w swoich "pakietach" mowia o "sztukach solarow".
    Pytanie jakie to sa solary, jak duze i jakimi osiagami moga sie pochwalic.

    Niektorzy instalatorzy (zajmujacy sie ta technologia od 2 lat) powiedza ze 2-3 solary wystarcza. Zgadza sie wystarcza na podgrzewanie wody i tylko w maks 70% roku. Reszta to juz problem.

    Jesli chodzi o system ogrzewania, to myslac o zainstalowaniu "solarow" oraz kominka (plus ew. pompy ciepla), nalezy wziac pod uwage system ogrzewania niskotemperaturowego (podłoga lub podłoga-sciany). Oczywiscie wszystko zalezy od tego, czy dom jest domem cieplym, a nie domem stawianym z Ytonga (ktorego nie trzeba ocieplac bo na obecne czasy spełnia normy).

    Instalowanie pompy ciepla oraz kolektorow slonecznych jednoczesnie nie ma sensu.
    Chyba ze latem chcemy miec tylko C.W.U. z solarow, a zima tylko C.O. z pompy ciepla.
    Nalezy pamietac, ze pompa ciepla podobnie jak kolektory słoneczne daje czynnik grzewczy o temperaturze nadajacej sie tylko do powierzchniowego ogrzewania (podloga lub podloga-sciany).

    Kominek z płaszczem wodnym.
    Ostatnio instalowalem w dosc duzym domu jakis wloski kominek (klient sobie sam kupil).
    Kominek wielki jak polowa Malego Fiata, a moc 4x mniejsza niz Maly Fiat.
    Na tabliczce napisano ze:
    - moc to 21KW.
    - sprawnosc 80%
    - ilosc energi oddawanej do ukladu C.O. 60%.
    Czyli wyszlo ze 21KW * 80% * 60% to okolo 11kW.

    Ten dom o ktorym mowie, postawiony w technologii Ytonga (bardzo dokladnie wykonany bloczek z gazobetonu), nieocieplony ( bo tak sprzedawcy mowia) o powierzchni uzytkowej okolo 350m2, zasilany byl przez okolo 2,5 miesiaca kominkiem.
    Pochlanial ogromne ilosci drewna.
    Zainstalowalismy tam 8 kolektorow slonecznych o powierzchni 19.2m2 , ktorych rzeczywista moc byla 2x wieksza od kominka. Cieplo bylo czuc w domu nastepnego dnia.


    Wazne aby pamietac o mocach urzadzen oraz o zapotrzebowaniu energetycznym domu w ciagu roku.
    Mozna taki dom postawic rowniez bez glownego zrodla ciepla, a kominek traktowac jako przyjemnosc.


    Pozdrawaim



    Wtakim razie jaki system ogrzewania CO i CWU zainstalowac w domu wybudowanym w technologii prefabrykowanej (czyli szkielet drewniany) o pow.200m2. Jaki czynnik przekazujacy cieplo w domu w takiej technologi pow=inien zostac zainstalowany. Mowi sie ze nie powinno sie instalowac w takich domach ogrzewania podlogowego.
    Co raz ciezej mi sie zdecydowac. Prosze o pomoc i porade.

    Pozdrawiam
  4. Witam wszystkich

    Mam prośbę i pytanie. Rozumiem,że wielu z was jest już obecnie bardzo doświadczona, w zwiazku z czym proszę was radę w tej sprawie.

    Mianowicie proszę o propozycję instalacji co i cwu.Jaki system będzie najlepszy dla domu wykonanego w technologi drewnianej,szkieletowej. Zastanawialem sie nad kominkiem z plaszczem wodnym, pompa ciepla (jaka) i solarami (jakie).jakie system bylby najefektyczniejszy w moim przypadku i jakie przekazniki ciepla zainstalowac w domu.

    Pozdrawiam serdecznie
    Robert
  5. Witam Wszystkich

    Jest to moj pierwszy raz na tym forum. Zamierzam w niedlugim czasie wybudowac dom. Oczywiscie jednym z waznych elementow jest instalacja ogrzewania. Do nie dawna zastanawialem sie nad instalacja c.o. i cwu skladajacej sie:
    kominka w salonie (palony drewnem), pieca gazowego i kolektorow na dachu, natomist od jakiegos czasu zaczalem czytac o pompach i jestem sklonny zmienic zdanie. Wowczas piec gazowy zamienilbym na pompe ciepla.

    Moja prosba i pytanie do was jest:jak to sie ma w przypadku domow budowanych w technologi prefabrykowanej,czy szkieletowej? Wiekszosc firm proponuje ogrzewanie podlogowe przy instalacji pomy,natomist doczytalem sie ze lepiej zrezygnowac z ogrzewania podlogowego przy tej technologi budowania ze wzgledu na straty ciepla poprzez konstrukcje domu.

    Prosze doradzcie mi co powinienem zainstalowac,jaka pompe najlepiej, jaki system ogrzeanie i oczywiscie propozycje najlepszych wykonawcow czy firm.

    Bede bardzo wdzieczny za pomoc poniewaz ta instalacja jest najkosztowniejsza w domu w zwiazku z czym jest bardzo wazna dla mnie zeby nie popelnic bledu.

    Pozdrawiam wszystkich.
×
×
  • Utwórz nowe...