Skocz do zawartości

lawyer50

Uczestnik
  • Posty

    23
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez lawyer50

  1. Na meszki też to działa? Pozdrawiam!
  2. dzięki! Jestem wdzięczny za wszystkie informacje!
  3. a te piły ręczne - wystarczą te dwie? czy oprócz kształtu brzeszczota liczy sie np kształt zebow? moze to banalne pytanie ale srednio sie na tym znam...
  4. A jakie konkretnie mają być te sekatory? Rozumiem, że różnią się wielkością ostrza? Czy taki niezbyt duży, z krótkimi rączkami się przyda?
  5. Witajcie! Jakie narzędzia są najlepsze do przycinania drzew i krzewów. Żywopłoty przycina się czym innym niż pojedynczo rosnące krzewy? Do przycinania drzew trzeba użyć innych narzędzi?
  6. Krawężnikami zabezpiecza się nawierzchnie podjazdów. Krawężniki osadza się w podłożu głębiej niż elementy nawierzchni. Górna część krawężnika wystaje ponad nawierzchnię. Na brzegach ścieżek wystarczą obrzeża, betonowe, kamienne czy z tworzywa sztucznego. Są one mniej masywne niż krawężniki. Ustawia się je tak, aby nie wystawały ponad nawierzchnię.
  7. A krawężniki?!!! Jeśli przy nawierzchni mają być obrzeża lub krawężniki, trzeba je osadzić na początku w wykonanym wykopie (w podkładzie z suchego betonu), przed wykonaniem warstwy żwiru i warstwy piasku.
  8. Chciałbym pomóc, ale nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym rowem... Po pierwsze: czy nie przeszkadza Ci on w korzystaniu z działki? Jakoś na środku działki jest ten rów czy gdzieś indziej? W okresie letnio-jesiennym można przez niego przejść, tak? - Czyli co, jak się chce przejsc na drugą stronę działki to trzeba pokonać rów szeroki na 3 metry i głęboki na 2 metry??? A wiosną trzeba go przepłynać?
  9. ...i roślinki znajdujące się w sąsiedztwie nawierzchni będą miały trochę więcej wody
  10. Jaki powinien być ten spadek, tzn jak duży, i w któym kierunku???
  11. Sadząc w ogrodzie drzewa z odkrytym korzeniem, właśnie w wykopany dołek sypie się żyzną ziemię. Najpierw kopie się dołek (gł. ok. 60 cm i średnicy ok. 50 cm), odkładając żyzną, wierzchnią warstwę na kupkę. Potem właśnie tą żyzną glebę sypie się na dno dołka. Jeśli w ogrodzie mamy bardzo nieurodzajną ziemię, dołek do posadzenia drzewa powinien być większy (średnica - 100 cm) i na dno (przed posadzeniem drzewa) trzeba dać przekompostowany obornik, a na to warstwę ziemi urodzajnej. Jeśli chodzi o korę - sypie się ją wokół roślin, aby wilgoć wyparowywała z gleby wolniej. Ponadto, warstwa kory ogranicza wzrost chwastów.
  12. Pilarki dobrej, drogiej marki, dla profesjonalistów, rzeczywiście nie warto kupować w przypadku okazjonalnego rąbania drewna... Pozdrawiam
  13. Jeśli chodzi o siatkę to pewnie sprawa byłaby dość prosta (słupki po dwóch stronach rowu.......).
  14. Humus (próchnica) na pewno dobrze wpłynie na wzrost roślin. Jeśli chodzi o trawnik - najlepiej rośnie na żyznym, przepuszczalnym podłożu, bogatym w próchnicę. Na podłoże można wysypać torf odkwaszony, o pH: 5,5?6,5, bądź średni (sprzedawany jest zwykle w workach o pojemności 80 litrów). Na jeden m2 powierzchni powinno się go przeznaczyć około 20 litrów. Użyźnianie gleby w ogrodzie nie jest jednak koniecznością. Zawsze można dobór roślin uzależnić od rodzaju gruntu i wybrać gatunki mało wymagające.
  15. Ja bym Ci polecił w szczególności porzeczkę alpejską w odmianie 'Schmidt'. Jest niska (do ok.1,5 m wys.), pędy ma ciekawie ustawione - sztywne, wyprostowane do góry. Też jest niezwykle odporna, na każde stanowisko, do każdego ogrodu. Znosi zanieczyszczenia i każde nasłonecznienie. Ma ładne, zielone listki.
  16. Ja pamiętam, że meszki dokuczliwe były szczególnie podczas miesięcy wakacyjnych. Znalazłam info, że najwięcej tych meszków jest w pierwszej połowie sezonu wegetacyjnego. Czyli pewnie kwiecień, maj, czerwiec.....
  17. lawyer50

    PARK

    Ale mam nadzieje, że na tej działce-parku Vena zostawi troche brzózek i sosenek, które tam rosną, że nie wykarczuje wszystkich drzew? Warto je zostawić, przynajmniej w bardziej odległej części działki - dzięki temu jest szansa, że grzyby nie przestaną rosnąć w ogrodzie Kozaczki, maślaczki - super sprawa. Spotkałem się z tym, że kozaki nawet w sadzie rosną (jest to trochę zaniedbany sad), dzięki temu, że oprócz drzew owocowych jest tam trochę brzózek.
  18. Sosenki, kóre mają odgradzać od sąsiadów? Może być sosna pospolita 'Fastigiata' - to jest odmiana popularnej i znanej wszystkim sosny pospolitej, ale o wąskim, kolumnowym pokroju. Po trzydziestu latach dorasta do ok. 7 m wysokości. Igły są niebieskawe. ...Albo sosna bośniacka 'Satellit' - po 10 latach - około 2,5 m wys. Też dość wąska, jeśli chodzi o pokrój. Pozdrawiam!!!
  19. No cóż... Rzecz gustu. Mi bardzo podobają się krzaki ognika, dosłownie oblepione na jesieni owocami. Dla mnie są pięknijsze od jarzębiny. Mają cudne kolory (jaskrawo czerwone, pomarańczowe, jaskrawożółte). Ale co to za jesienne klimaty? Porozmawiajmy o jakichś wiosenych roślinach!!!!!!! Widzialem piękne magnolie
  20. lawyer50

    Tuje i koty

    No tak, jak się podrapią, to zapamiętają, żeby żywotniki zostawić w spokoju Dobre będą berberysy i inne krzewy z cierniami, np. niskie odmiany ognika szkarłatnego (odm. kuntayi). Pozdrawiam!
  21. Chciałbym zasięgnąć waszej opinii o narzędziach wielofunkcyjnych. Pewnie niektórzy posiadają je wśród swoich narzędzi do prac w ogrodzie... Są to przeważnie kompaktowe urządzenia, które w szybki sposób można zmienić w różne narzędzia ogrodowe, np. kosę, podcinarkę, okrzesywarkę, nożyce do żywopłotu czy dmuchawę do liści. Poprostu do korpusu z silnikiem montuje się różne akcesoria. Wiadomo, że takie rozwiązanie zajmuje mniej miejsca i pewnie jest wygodne, ale czy praca takim urządzeniem jest tak samo wydajna, jak urządzeniem, które spełnia tylko jedną funkcję (np. dmuchawa do liści)? Czy wielofunkcyjne urządzenie nie psuje się łatwiej? Czy warto je mieć?
  22. lawyer50

    Tuje i koty

    -Przed psami najlepiej byłoby ogrodzić te tuje, ale przed kotami? hmm...może jakaś gęsta siatka... Własnego kota można starać się oduczyć tego procederu -Proponuję też w pobliżu krzewów wkopać drewniane paliki, aby to na ich obsikiwaniu zwierzęta skupiły uwagę. -Podobno w sklepach zoologicznych można kupić preparaty odstraszające zwierzęta domowe, którymi spryskuje się np. płotki przy tych roślinach w ogrodzie, które chce się chronić przed "intruzami". A tak na marginesie: Tuja szmaragdowa - fachowo: Żywotnik zachodni w odmianie 'Smaragd' nie jest najlepszą rośliną do osłaniania ogrodu przed wzrokiem sąsiadów Rośnie w kształt stożka, więc między roślinami są przeważnie spore prześwity...
  23. Witam :) Posiadam spory ogród, w którym muszę obecnie zagospodarować fragment terenu pod dużymi drzewami. Chcę posadzić tam jakieś atrakcyjne rośliny. Na początek chciałbym więc poprosić o radę co do obsadzania roślinami tego fragmentu ogrodu. Jakie gatunki wybrać??? Z tego co się orientuję, nie wszystkie roślinki urosną w cieniu, pod rozłożystymi drzewami... A niemal na każdej większej działce jest takie miejsce... Dlatego liczę na was!!! :)
×
×
  • Utwórz nowe...