Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

lawyer50

Uczestnik
 • Posty

  23
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O lawyer50

 • Ranga
  Początkujący
 1. Na meszki też to działa? Pozdrawiam!
 2. dzięki! Jestem wdzięczny za wszystkie informacje!
 3. a te piły ręczne - wystarczą te dwie? czy oprócz kształtu brzeszczota liczy sie np kształt zebow? moze to banalne pytanie ale srednio sie na tym znam...
 4. A jakie konkretnie mają być te sekatory? Rozumiem, że różnią się wielkością ostrza? Czy taki niezbyt duży, z krótkimi rączkami się przyda?
 5. Witajcie! Jakie narzędzia są najlepsze do przycinania drzew i krzewów. Żywopłoty przycina się czym innym niż pojedynczo rosnące krzewy? Do przycinania drzew trzeba użyć innych narzędzi?
 6. Krawężnikami zabezpiecza się nawierzchnie podjazdów. Krawężniki osadza się w podłożu głębiej niż elementy nawierzchni. Górna część krawężnika wystaje ponad nawierzchnię. Na brzegach ścieżek wystarczą obrzeża, betonowe, kamienne czy z tworzywa sztucznego. Są one mniej masywne niż krawężniki. Ustawia się je tak, aby nie wystawały ponad nawierzchnię.
 7. A krawężniki?!!! Jeśli przy nawierzchni mają być obrzeża lub krawężniki, trzeba je osadzić na początku w wykonanym wykopie (w podkładzie z suchego betonu), przed wykonaniem warstwy żwiru i warstwy piasku.
 8. Chciałbym pomóc, ale nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym rowem... Po pierwsze: czy nie przeszkadza Ci on w korzystaniu z działki? Jakoś na środku działki jest ten rów czy gdzieś indziej? W okresie letnio-jesiennym można przez niego przejść, tak? - Czyli co, jak się chce przejsc na drugą stronę działki to trzeba pokonać rów szeroki na 3 metry i głęboki na 2 metry??? A wiosną trzeba go przepłynać?
 9. ...i roślinki znajdujące się w sąsiedztwie nawierzchni będą miały trochę więcej wody
 10. Jaki powinien być ten spadek, tzn jak duży, i w któym kierunku???
 11. Sadząc w ogrodzie drzewa z odkrytym korzeniem, właśnie w wykopany dołek sypie się żyzną ziemię. Najpierw kopie się dołek (gł. ok. 60 cm i średnicy ok. 50 cm), odkładając żyzną, wierzchnią warstwę na kupkę. Potem właśnie tą żyzną glebę sypie się na dno dołka. Jeśli w ogrodzie mamy bardzo nieurodzajną ziemię, dołek do posadzenia drzewa powinien być większy (średnica - 100 cm) i na dno (przed posadzeniem drzewa) trzeba dać przekompostowany obornik, a na to warstwę ziemi urodzajnej. Jeśli chodzi o korę - sypie się ją wokół roślin, aby wilgoć wyparowywała z gleby wolniej. Ponadto, warstwa kory ogr
 12. Pilarki dobrej, drogiej marki, dla profesjonalistów, rzeczywiście nie warto kupować w przypadku okazjonalnego rąbania drewna... Pozdrawiam
 13. Jeśli chodzi o siatkę to pewnie sprawa byłaby dość prosta (słupki po dwóch stronach rowu.......).
 14. Humus (próchnica) na pewno dobrze wpłynie na wzrost roślin. Jeśli chodzi o trawnik - najlepiej rośnie na żyznym, przepuszczalnym podłożu, bogatym w próchnicę. Na podłoże można wysypać torf odkwaszony, o pH: 5,5?6,5, bądź średni (sprzedawany jest zwykle w workach o pojemności 80 litrów). Na jeden m2 powierzchni powinno się go przeznaczyć około 20 litrów. Użyźnianie gleby w ogrodzie nie jest jednak koniecznością. Zawsze można dobór roślin uzależnić od rodzaju gruntu i wybrać gatunki mało wymagające.
 15. Ja bym Ci polecił w szczególności porzeczkę alpejską w odmianie 'Schmidt'. Jest niska (do ok.1,5 m wys.), pędy ma ciekawie ustawione - sztywne, wyprostowane do góry. Też jest niezwykle odporna, na każde stanowisko, do każdego ogrodu. Znosi zanieczyszczenia i każde nasłonecznienie. Ma ładne, zielone listki.
×
×
 • Utwórz nowe...