Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

farm_płock

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O farm_płock

 • Ranga
  Początkujący
 1. farm_płock

  Wycena ścian, stropu i inne

  Gdybym pisał o Londynie to ceny byłyby sześć razy wyższe. Nikomu nie nakazuje sugerować się danymi, które podaje - jednak informacje są rzetelne i sprawdzone. Jeżeli myślisz, że poświęcałbym czas na sprawdzanie czujności czytelników i że ktokolwiek jest zdolny do tego typu zabaw i złośliwości to jesteś w błędzie - chyba że znasz te zachowania z autopsji. Pozdrawiam i więcej autorefleksji życzę.
 2. farm_płock

  Wycena ścian, stropu i inne

  Tak - rzeczywiście być może wyraziłem sie nie dość precyzyjnie - chodzi oczywiście o ceny robocizny. Napisałem, że orientuję się nie tylko w kosztach materiałów, ale także kosztach pracy następnie wyliczyłem. Niestety uogólnienie, że w mazowieckim są niewiele większe jest po pierwsze nieścisłe, a po drugie nieprawdziwe. Jeżeli uważasz, że ceny za robociznę w Warszawie można porównać do cen np. z Pilawy lub Halinowa, czy Garwolina to jest to wprowadzanie innych w błąd - te ceny są bardzo różne, różnica między nimi sięga nawet 30%. Pozdrawiam i więcej roztropności polecam:-)
 3. farm_płock

  Wycena ścian, stropu i inne

  Witam wszystkich, mam spore rozeznanie w cenach podstawowych materiałów budowlanych, a także kosztach pracy w kilku województwach. Dla przykładu podaje (powiat dolnośląski): Bielawa wewnętrzne tynki cementowo-wapienne - 25 zł za mkw gładź gipsowa - przetarcie ze szlifowaniem - 10 za mkw tynki suche z płyt gipsowo-kartonowych - 15 za 1 mb Kłodzko wewnętrzne tynki cementowo-wapienne - 40 zł za mkw gładź gipsowa - przetarcie ze szlifowaniem - 50 za mkw tynki suche z płyt gipsowo-kartonowych - 35 za 1 mb Bolesławiec wewnętrzne tynki cementowo-wapienne - 25 zł za mkw gładź gipsowa - przetarcie ze szlifowaniem - 9 za mkw tynki suche z płyt gipsowo-kartonowych - 30 za 1 mb Pozdrawiam
×