Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

gawel

Uczestnik
 • Posty

  10175
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  30

gawel last won the day on sierpnia 4

gawel had the most liked content!

Reputacja

210 Dobry doradca

O gawel

 • Ranga
  Już ponad 12 lat na FBD
 • Urodziny 09.01.1971

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  652

Ostatnio na profilu byli

28618 wyświetleń profilu
 1. Heniu gust się ma albo NIE i w tym przypadku masz rację zupełnie nie ma o czym dyskutować. Dobry gust umarł w tym domu
 2. super to wygląda gratuluję , a ile płaciłeś za te białe kamyki jeżeli mozna zapytać. I do której macie czynny punkt?
 3. gawel

  Wspólny dom na działce męża

  a jakimi dokumentami to udowodnisz ? własnym oświadczeniem? nie da rady notariusz ci tego nie przyjmie . To trzeba złożyć wniosek w sądzie o wydziedziczenie. Życzę powodzenia , z tego co notariusz mówił to raz taki wyrok widział ale tam były napady obdukcje hospitalizacje narkotyki i to się udało. w przeciwnym wypadku to marne szanse.
 4. gawel

  Mediaexpert łże jak pies!

  albo w ole na zelmer jest 4 letnia producenta na niektóre produkty
 5. gawel

  Wspólny dom na działce męża

  Wydziedziczenie nie jest instytucją prawa zależną od woli osoby wydziedziczającej i może być obalona przez sąd ,jeżeli nie zostaną zachowane następujące przesłanki Art. 1008. Przesłanki wydziedziczenia Dz.U.2018.0.1025 t.j. - Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny Spadkodawca może w testamencie pozbawić zstępnych, małżonka i rodziców zachowku (wydziedziczenie), jeżeli uprawniony do zachowku: 1) wbrew woli spadkodawcy postępuje uporczywie w sposób sprzeczny z zasadami współżycia społecznego; 2) dopuścił się względem spadkodawcy albo jednej z najbliższych mu osób umyślnego przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu lub wolności albo rażącej obrazy czci; 3) uporczywie nie dopełnia względem spadkodawcy obowiązków rodzinnych.
 6. Jak budowałem do 15 lat temu to nie było mnie stać na siłowniki do bram , teraz jeszcze nie remontuję domu a za 2-3 lata będę na emeryturze więc nie będzie potrzeby tak często wyjeżdżać.
 7. Ja znam dosadniejsze określenie: to że wszyscy coś robią nie oznacza że coś nie jest głupie. Np wszyscy się zadłużają
 8. Masz rację mnie dokładnie tyle kosztował dom ale 15 lat temu.
 9. gawel

  Wspólny dom na działce męża

  Powinien zmarły tata taka sukę trupią łapą złapać za ... nogę
 10. gawel

  Wspólny dom na działce męża

  Nieruchomością jest działka gruntu, a nie dom. Czyli nie ważne kto budował dom jest wpisany do księgi wieczystej i od tej pory jest to nieruchomość zabudowana. Notariusz miał rację Twoja żona nie była właścicielem domu ani działki tym bardziej. Całą sytuację przesądza sposób nabycia działki w drodze darowizny. Gdyby tak nie było to oczywiście i tak mógłbyś sprzedać dom np po rozwodzie, z tym że twoja była żona mogła by w drodze sądowej dochodzić nakładu osobistego na majątek wspólny jaki wniosła podczas trwania ma małżeństwa. Dziękuję Rysiu za +, przerobiłem ten temat w praktyce niestety
 11. gawel

  Projekt jamnik

  Proszę bardzo psi jamnik a nawet koci ale domu nie widziałem
 12. A ja dałbym bitą śmietankę i posypka lajonową , Basi i tak wszystko jedno.
 13. Sądząc po lustrze wody to niestety woda w twojej studni nie jest głębinową, tylko zaskórną i całkowicie nie rozumiem zasadności stosowania pompy głębinowej oraz dodatkowej rury oddzielającej wody zaskórne od wód zaskórnych, ale żeby dosypywać tam jeszcze kruszony styropian to już całkowicie nie mam pojęcia co to ma na celu.
 14. gawel

  Dziennik PeZeta

  może małe foto?
 15. Miałem omnigenę poprzednio i pupy nie urwało. Obecnie kopiłem taki hydroforek https://allegro.pl/hydrofor-24l-ibo-aj-50-60-inox-wirnikowa-gratis-i6070588102.html dałem z przesyłką 294 zł jest to na prawdę bardzo dobrej jakości, firma ibo robi z resztą inne pompy https://allegro.pl/uzytkownik/HydroMarioPL/nawadnianie-pompy-i-hydrofory-85214?order=pd. Ja mam wodę na około 14 metrach 2 zawory zwrotne i taki mały zestaw i na prawdę śmiga to zadowalająco. Może się męcz z tą głębinówką co to ma na celu?
×