Skocz do zawartości

ida.mac

Uczestnik
  • Posty

    129
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez ida.mac

  1. Witam odnośnie pytań użytkownika hudy. na parterze mamy ogrzewanie podłogowe w całym holu, wiatrołapie, łazience i kuchni. ogrzewanie "daje" radę. Resztę mamy ogarnięte grzejnikami. na poddaszu podłogówka jest tylko w łazience - super rozwiązanie, nie wyobrażam sobie dzisiaj brak podłogówek w łazienkach. reszta grzejniki. co do opału, w kotłowni mam piec na ekogroszek 25kW. ubiegły rok 2014/2015, to zużycie w sezonie zimowym (od połowy października do połowy kwietnia) zużycie ok. 2,7tony ekogroszku. poprzedni sezon tj. 2013/2014 był podobny i zużył mi ok. 2,6tony. w sezonie ziomowym piec pracuje także na CWU. latem CWU mam z solarów. jak jest więcej niż 2 dni pochmurne w zbiorniku mam grzłkę elektryczną i zdarza się że z niej korzystam, szczególnie wiosną i jesienią. co do przeciekania tarasów, to po pierwsze włożyłem "grube" pieniądze w hydroizolację, a ponadto do projektów wnieśliśmy zmiany polegające na zadaszeniu obu tarasów. tak więc nie mam opadów deszczu na tarasy (chyba, że zacina deszcz lub śnieg w zimie). co do kosztów budowy i tych przytoczonych 150 tys. to traktuję to jako żart. wiem ile zapłaciliśmy za budowę, bo ewidencjonowaliśmy wszystkie koszty. Jakość materiałów i standard wykończenia może być podstawowy i wówczas dość tani i może oscylować wokół tych 150tys (nie wyobrażam sobie tego) lub zrobić z dużo lepszych/najlepszych materiałów plus "wykończeniówka na bogato" i ówczas wspomniana kwota razy 2 lub 3 krotność tej kwoty. ja nie wiem jak wygląda jaskółka za 150tys. wiem za to jak wygląda za dużo więcej. ostatecznie spróbuj zrobić sobie, ale na chłodno i mało optymistycznie wycenę po czym powiększ o +30% i finalnie powinieneś oscylować wokół założeń. moje rozważania dotyczyły budowy i wykończenia. jeśli pytałeś o stan surowy i te 150tys. to trochę mało, bo sam dach kosztował razem z drewnem na dach kosztował mnie 50 tys. oczywiście można zrobić z blachy i będzie taniej. ale tak ze wszystkim. pozdrawiam
  2. Tak jak pisze kropeczka na etapie wylewek u mnie przynajmniej ekipa po zapoznaniu się z dokładnym określeniem miejsc gdzie będą płytki, a gdzie deska barlinecka na korku uwzględniając grubość każdej z planowanych podłó wykonała wylewki co do milimetra wspomagając się oczywiście techniką z użyciem m. in. lasera.
  3. Krótki, kilkudniowy przestój w pracach. Wre natomiast mózgoczaszka w związku z wyborem kompletnej armatury, płytek łazienkowych, gresów do wiatrołapu, holu, kuchni, kotłowni i spiżarni. Wybór armatury jest szalony. Wczoraj byłem w jednym z bardziej popularnych salonów łazienkowych w Rzeszowie. Zawrót głowy. Hitem na pierwszym miejscu okazała się skromna, mała kabina prysznicowa mało znanej jakiejś ekskluzywnej firmy za ok 25 tys przeceniona z 54 tys. (tu się nasuwa po raz milionowy pytanie o marże sprzedawców) Miejsce drugie stolik pod umywalkę łazienkową ok 90cmx90cm plastikowy (z wyglądu) z jasnymi drewnianymi nóżkami przeceniony z 26 tys na 7,5 tys. - prawdziwa okazja. O reszcie nie chcę nawet wspominać bo mi się woda zagotowała, wiadomo gdzie. Jak znalazłem ceramike firmy Roca, model happening, hall to poczułem się jak jakiś kloszard. Niestety chyba trafiłem w niewłaściwe miejsce. Oczywiście tak jak w większości salonów Roca przemarżowana mocno w górę przez sprzedawców, szukających klientów idiotów lub mających kasę do wyrzucenia lub sam nie wiem już co więcej. Tak więc same dylematy, rozterki i refleksje życiowe.
  4. W kominku popalam,... a jakże Poddasze wykończone na zicher. Studnia i szambo zasypane, plac posprzątany, wyrównany. I.. jest już gotowy taras i schody od ulicy (kostka brukbet, palisady jadar, ekipa sprawna i solidna) http://img387.imageshack.us/img387/1483/obraz004f.jpg http://img181.imageshack.us/img181/5897/obraz006y.jpg http://img3.imageshack.us/img3/4127/obraz012q.jpg http://img36.imageshack.us/img36/7637/obraz013f.jpg http://img241.imageshack.us/img241/7743/obraz035u.jpg Rzeczywistość przerosła moje oczekiwania. Jak dla mnie po prostu bomba. Bardzo mi się podoba i w końcu normalnie się wchodzi do domku.
  5. ida.mac

    kominek

    coś z budowy kominka i 1 palenia
  6. a tak to było wczoraj zdjęcia w galerii, ale poniżej coś widać po linku Zdjęcia trochę w małej rozdzielczości i nie najwyższych lotów, bo z telefonu z nie najlepszą rozdzielczością ;( http://img188.imageshack.us/my.php?image=1paleniea.jpg http://img40.imageshack.us/my.php?image=1palenieb.jpg a tak było przed kilkunastoma dniami http://img195.imageshack.us/gal.php?g=zdjcie186g.jpg
  7. I tak: 1. górna łazienka wstepnie uzgodniona. 2. szambo podłączone 3. Kominki szamba i studni będą zrobione poniedziałek - wtorek. 4, we środę koniec zacierania gipsów na poddaszu. 5. około 5 czerwca przychodzi ekipa od tarasów i schodów wejściowych. ale co tam dzisiaj ... , ale to dzisiaj poszedł DZIEWICZY dym z kominka. Postanowiłem poprawić zdecydowanie swoje morale i rozpaliłem 1 raz w kominku. Moja ocena efektów pracy hydraulików i działania systemu: REWEWLACJA Niewielka ilość resztek drewna wystarczyło na rozpalenie tylko w kominku, temperatura na zbiornik CWU poszła na 65 st. C, kaloryfery najpierw góra, potem dół gorące plus sama emisja ciepła przez 2 szyby kominka i górną kratkę kominka w salonie. Jednym, słowem rewelacja . Nie wiem dlaczego dopiero dużo później po wielu kombinacjach włączyła mi się potem podłogówka . (mam wiele możliwości ręcznego sterowania, ustalania priorytetów, pieca, kominka, solarów, przy czym dla każdego priorytet jest dowolny tzn. CWU lub CO lub równolegle, lub odłączenie albo włączenie któregokolwiek i takie tam ). Wszystko zależy ode mnie jak co zdefiniuję. Trzeba jeszcze parę razy potrenować żeby obczaić o co chodzi dokładnie. Już teraz widać super extra potencjał mojej koncepcji energetycznej domku. Obserwując sterownik na piecu i temperaturę ponad 68 st C widzę, że moja koncepcja działa. Kiedy rozpalę w kominku, ten ogrzewa wodę CWU do ok. 65-70 st. C i potem kaloryfery, podłogówkę, a piec w tym czasie idzie w tryb podtrzymania. O to chodziło. Kiedy mam czas, mam ochotę, palę w kominku dokładając się do bilansu energetycznego. Wygasa w kominku, piec przejmuje "pałęczkę" i podajnikiem sam realizuje moje cele energetyczne. Teraz trzeba tylko zadbać jeszcze o troszkę drzewka liściastego i bliżej zimy oczywiście o ekogroszek i już. Aha. Do tego jeszcze na początku czerwca hydraulik uruchomi (uzupełni glikol) stacje solarów. I wtedy mam nadzieję już Cały system razem wspólnie pokaże co potrafi. Kupę kasy to kosztowało, ale jestem przekonany na dzisiaj, że było warto i próbkę możliwości już dzisiaj oceniam na 5+ pozdrawiam
  8. ida.mac

    Studnia, szambo

  9. Uff Pracowity dzień. bardzo. 1. wykopany dół i wylądowały 2 obok siebie zbiorniki na szambo. na każdy z nich duża pokrywka, super uszczelniona od zewnątrz i od wewnątrz specjalnym klejem wodoodpornym (specjalny do basenów). na to wszystko potem po wyschnięciu 2 warstwy lepików od wody. 2. wykopany dół i wylądowały 2 betony 100 jako bunkier na studnię głębinową z zabezpieczeniem podobnie jak wyżej. 3. uzgodniliśmy (chyba ostatecznie) płytki rodzaj i ich wystrój w dolnej łazience. Jutro plan. 1. Uzgodnić górną łazienkę. 2. Uciąć rurę i przykryć bunkier na studnię głębinową. 3. Wymurować kominki na szambie i zamknąć włazem. 3. połączyć wylot kanalizacji z domu z szambem i zasypać. ponadto kończą się (jeszcze trwa dogładzanie gipsu na płytach GK) prace przy poddaszu.
  10. Niedziela, a tak na prawde sobota zaczęła niespotykanie dramatyczny tydzień. szkoda gadać. dramat.
  11. Bez urazy, ale może zastanów się co piszesz. Wystarczy przeanalizować wszystkie raporty podawane do publicznej wiadomości, czy też cofanie się linii stałego lodu na Antarktydzie lub Grenlandii. Naciąganie teorii do swych partykularnych celów wbrew powszechnie naukowo potwierdzonym faktom jest najzwyczajniej nadużyciem.
  12. Dzisiaj jest straszny dzień. Pan od schodów przedstawił nam projekt. Lipa, do dupy, projekt odwalony na odczepnego, schody popodpierane jakby miały za chwilę runąc, natomiast ceni się jakby były co najmniej ze złota dochodząc do prawie 20 tys. W głowie im sie k...a poprzewracało. Ma zrobic nowy projekt od początku, ale zadeklarował, że będzie jeszcze drożej więc chyba to nie ma najmniejszego sensu. Może niech sobie sam zrobi gotowe schody, ze trzy komplety wykona i kupi choć jedne to trochę może by go otrzeźwiło. Myslę chyba jednak, że nie, bo budowlańcy to jednak potwierdza się w wiekszości ludzie którzy już nie wiele mają wspólnego z normalnym życiem czyli rzeczywistością. Nie chce mi się już dzisiaj więcej pisać, gadac wogóle. Aha sprawdzałem dzisiaj ceny muszli wc, bidetów, umywalek, baterii, wanny, prysznice, itd. I znowu to samo, w sklepach i marketach budowlanych. Na samym wc i klapie do wc jest w allegro ok. 300zł taniej dla tego samego towaru, szkoda gadać, znowu bezsens i beznadzieja ;( (przykład: w salonie firmowym lub markecie budowlanym miska WC Roca dama senso ok 740zł + deska wolnoopadająca ok. 410zł = ok. 1150zł, na allegro ten komplet kosztuje ok. 850zł). Jak podliczyć 2 x WC, bidet, 4 umywalki, 4 baterie do zlewu, 1 bateria do wanny, 1 bateria do bidetu, brodziki, drzwi brodzika, panel z hydro, wanna z hydro to wychodzi kilka tysięcy pln różnicy Niech podniosa jeszcze choć troszeczkę ceny, tak może o 50, może 70%, będa dodatkowe pieniążki na nowe lepsze fajniejsze krawaciki, może nowe autko sie wymieni przedstawicielowi po 1,5 roku. Może itd.
  13. Podłoga na strychu skończona, właz z drabiną zamontowany. w poniedziałek zaczynamy przykręcać płyte G_K. Uwaga. Dzisiaj panowie, mnie zaszokowali. Posprzątali całe poddasze z resztek wełny i takie tam. Nawet potem pozamiatali. Jak zobaczyłem od razu banan na twarzy. Na sercu też lżej
×
×
  • Utwórz nowe...