Skocz do zawartości

Userrrr

Uczestnik
  • Posty

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Userrrr

  1. Witam forumowiczów, mieszkam w starym ponad 70 letnim domie, który pokrycie dachowe ma z azbestu, a z racji, że rząd dal nakaz wymiany dachu do 2032 to mam pytanie, bo budynek, w którym mieszkam stoi na szkodach górnicznych, jest mocno przechylony i jest woda w piwnicy. Czy nadzór budowlany może nakazać rozbiórke do 2032 r bo nie opłaca się wymieniać dachu w starym, przechylonym budynku przez szkody górnicze?
  2. Jaka jest dopuszczalna norma przechyłu budynku? A jeśli budynek ma przechył 67 promili, to już nadaje się do rozbiórki?
  3. Witam forumowiczów, pewnie część z was czytała mój ostatni wpis na ten temat, ale postanowiłem założyć nowy wątek. Mieszkam w starym ponad 70 letnim domu, który nie jest podpiwniczony w całości tylko w połowie. Budynek stoi na terene szkód górniczych. Mam wodę w piwnicy. Obok klatki schodowej w tej takiej "komórce" jest studzienka, do której spływa woda i z której ta woda zostaje wypompowana na posesje. Czy to, że zabetonuje te studzienke, wymuruje pod kominem i w pomieszczeniu murek kilkunastocentymetrowy w celu " "wzmocnienia" ścian, a nową studzienkę wykopie obok komina powstrzyma wodę czy tylko sytuacja z wodą w piwnicy się pogorszy?
  4. Witam forumowiczów, mieszkam w starym domu (ponad 70 letnim) wybudowanym na terenach szkód górniczych, nieruchomość została już dawno wypłacona, budynek jest przechylony ponad dopuszczalną norme tzn aktualnie mieszkam na tzw własne ryzyko. Ekspozycja kopalń nadal czynna, więc dom jeszcze bardziej się skrzywi. Jest piwnica, ale nie pod całym budynkiem. Inspektor w przyszlym miesiącu chce skontrolować stan nieruchomości. Czy sam fakt, że świeżo odmaluje pomieszczenia, zagipsuje pęknięcia itp prace remontowe będzie miało wpływ na decyzje inspektora czy inspektor i tak wyda nakaz rozbiórki?
  5. @vlad1431 Czyli zabetonowanie tej wody i wykopanie nowej studzienki nic nie da?
  6. @podczytywacz Nie, zwykła pompa do wody za 100 zł wypompowuje te wodę W zasadzie jak zaleje piwnice to nie da się do niej wejść, ale wracając do mojego pytania czy zabetonowanie tej wody i wykopanie nowej "studzienki" obok starej coś da czy to na jedno wyjdzie, a wręcz pogorszy? W ogóle beton zatrzyma te wode w tym miejscu czy jak będzie napływ to i tak zaleje to?
  7. @retrofood Że cała woda miałaby spływać do tej nowej studzienki. Budynek stoi na pół hektarowej posesji i połowa działki stoi w wodzie, więc nie da się tam kopać, bo jest woda
  8. Witam forumowiczów mam takie pytanie. Mieszkam w starym, ponad 70 letnim budynku, więc jest to stare budownictwo i piwnica nie jest pod całym domem tylko w połowie, a druga połowa to fundamenty. Budynek stoi na szkodach górniczych, dom jest przechylony i pojawiła się woda w piwnicy obok schodów do piwnicy i w miejscu tej wody skuto posadzkę i zainstalowano rurę trzonową by zbierala się w niej woda i by można było z tego punktu przepompowywać wodę na zewnątrz (woda jest w całej piwnicy ale tylko wtedy kiedy są obfite deszcze), czy wyciągnięcie tej rury trzonowej i zabetonowanie tej wody i wykucie nowej "studzienki"obok starej coś da? Czy tylko się cement zmarnuje?
×
×
  • Utwórz nowe...