Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Mar2ek

Uczestnik
  • Posty

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Mar2ek

  1. Jakie są Wasze doświadczenia dot. wywietrzników akustycznych. Na stronach producentów podane są informacje o wyciszeniu nawet 40+ db, ale jakoś jestem nastawiony dość sceptycznie do idei, że szpara przepuszczająca powietrze może być aż tak wyciszona. Niby w jaki sposób? Pytanie też, w jaki zakresie wycisza te 40 + db (dźwięki niskie, wysokie).
  2. Będąc we Włoszech zauważyłem, że wiele domów ma na zewnątrz zamontowane dodatkowe okno, zapewne chroniące przed hałasem. Czy ktoś wie, jak to się nazywa i czy można kupić coś takiego w Polsce (lub zamówić z rozsądnej lokalizacji)? Kolejne pytanie, czy jakieś firmy stosują nieszczelne, zewnętrzne osłony na okna (jeśli tak to jakie i jak się takie coś nazywa) i jak bardzo są one efektywne (zakładam, że ideą jest wytworzenie cienia akustycznego, przy jednoczesnym zachowaniu wentylacji). Oczywiście, szczelne, dodatkowe okno jest pewnie lepsze, no ale wentylacja siada. Trzecie pytanie dotyc
  3. Niestety nie znalazłem. Interesują mnie one ze względu na dodatkową dźwiękoszczelność.
  4. Na wielu stronach z oknami dźwiękoszczelnymi podkreślane jest, że ważny jest odpowiedni montaż, aby okno było dźwiękoszczelne. Co do dokładnie oznacza? Wątpię, czy w moim mieście są specjaliści od zakładania okien dźwiękoszczelnych. Co z tego, że kupię wysokiej klasy okno, jak przyjdzie pan Franek i wstawi je jak każde inne. Zapewne należałoby kupić dobrą piankę dźwiękoszczelną. Na coś jeszcze trzeba zwrócić uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...