Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Adam 1973

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Adam 1973

 1. Serwisant, którego poprosiłem o poradę powiedział że opcje są takie : 1 odkręcenie ościeżnicy od strony zapadki 2 wycięcie pod zapadką otworu przez który będzie można wymienić zapadkę Tyle to sam wiedziałem więc pomoc żadna. Chyba pójdę w kierunku pkt 1 .
 2. Nie pomyślałem o tym. Może to będzie rozwiązanie. Dziękuję za pomoc . Dam znać jak się uda. Pozdrawiam
 3. wszystko odkręciłem. Problem jest z wyjęciem jak pisałem wcześniej. Otwór, gdzie jest zamontowany zaczep jest mniejszy od samego zaczepu. U dołu ościeżnicy ( jak widać na zdjęciu ) jest otwór o odpowiednim przekroju ale dostać się do niego jest ograniczony przez zaczep kotwy montażowej.
 4. Trochę czasu minęło. Powyżej element, który chcę wymienić. Po odkręceniu nie można go wyjąć przez otwór , w którym jest zamontowany. Jak pisałem wcześniej to w dolnej części ościeżnicy jest otwór, który jest na tyle duży że zapadka mogłaby przez niego wyjść ale w połowie odległości między otworem z zapadki , a tym na dole , jest uchwyt kotwy montażowej, przez który opuszczana w dół zapadka nie przechodzi. Mam nadzieję ż choć trochę jaśniej się wypowiedziałem
 5. Problem z wymianą zaczepu ( zapadki )w ościeżnicy. Odkręcić nie ma problemu ale wyjąć zaczep to kłopot. W dolnej części ościeżnicy jest otwór, który jest na tyle duży że zapadka się mieści. Problem pojawia się w momencie przesuwania jej w górę ( w miejsce montażu) gdyż po drodze jest śruba montażowa . Jest na to jakiś sposób ?
×
×
 • Utwórz nowe...