Skocz do zawartości

KOMER

Uczestnik
  • Posty

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

KOMER's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Dokładnie, odesłał znajomego do zakładu energetycznego. Chociaż słowo "poradzi" jest chyba niezbyt trafne Znajomy mój dostał odpowiedź, że takie są nastawy falownika, a reszta jak wyżej.
  2. Dzień dobry. W kwestii pretensji to moja wypowiedź została źle zinterpretowana. O co miałbym mieć pretensje do osób czy forum bezpośrednio nie związanych z danym problemem? Nie mam żadnych pretensji do nikogo. Po za tym co za różnica czym było mierzone napięcie? Klasa miernika nie ma tu nic do rzeczy żaden miernik nie ma aż takich uchybów żeby wskazywać istotny błąd przy takim pomiarze. Informacjami dzieliłem się w tym samym czasie gdy je otrzymywałem więc za cykanie danymi przepraszam. A dla osób, które próbowały jakoś ten problem prześwietlić mam informację ( już ostatnią). Okazało się że falownik jest tak ustawiony, że niweluje spadki napięcia w granicach 10%. W sytuacji gdy napięcie spada poniżej tych wartości po prostu wyłącza panele i traktuje całą sytuację jak zanik zasilania na linii zasilającej. Czy jest to poprawne? Moim zdaniem nie do końca bo zainstalowanie tych paneli mijało się w tym przypadku z celem. Ale to już zależy od punktu widzenia. Znajomy będzie zgłaszał PGE ten problem, a jak będzie dalej to życie pokaże. Pozdrawiam Forumowiczów, a niektórych pozdrawiam siedząc na drzewie :-).
  3. Dzień dobry. Zwracając się z problemem do tego Forum sądziłem, że problem już gdzieś się pojawił i dostanę jakąś konkretną informację - nie udało się :-) Ponieważ temat również dla Państwa wydał się ciekawy podam kilka szczegółów, które znam, ale wydaje mi się , ze nie rozświetli to sytuacji. Jest to dom rekreacyjny całoroczny usytuowany na końcu linii czyli najdalej od transformatora. Pomiar napięcia wykonany został w gniazdku sieciowym w aneksie kuchennym. Sytuacja taka występuje od czasu do czasu. Pomiary zaczął robić wtedy gdy część urządzeń przestawała działać lub jak się okazało zbyt niskie napięcie powodowało niemożność uruchomienia ich. Ponieważ jest to działka o ograniczonym zasięgu sieci telefonicznych kontakt z Nim mam utrudniony. Poradziłem Mu zwrócenie się do firmy, która montowała te panele. Nie wiem na razie jak się potoczyła dalej sprawa, ale postaram się o jakieś informacje. Pozdrawiam.
  4. Dzień dobry. Spotkałem się ostatnio z takim problemem.zadzwonił do mnie znajomy , posiadacz paneli fotowoltaiczny z zapytaniem co ma zrobić ponieważ na jego działce napięcie w czasie dnia spada nawet do 190V ? Czy ktoś z Państwa mógłby mnie oświecić bo wydawało mi się, że jedną z funkcji którą mają spełniać panele fotowoltaiczne jest likwidowanie (zapobieganie) takim spadkom napięcia. Znajomy ma licznik dwukierunkowy i jak do tej pory sądził, że wszystko jest w porządku. Czy przyczyn takich spadków napięcia należy szukać w wadliwym działaniu paneli lub falownika czy po prostu jest to normalne? I cały ten kram z panelami i własną energią to jedna wielka ściema?
×
×
  • Utwórz nowe...