Skocz do zawartości

Marcin Donocik

Uczestnik
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Marcin Donocik

  1. Nie do końca na temat, no ale proszę. Wkleiłem plan dla zaciekawionych. Aby ruszyć ze wszystkim potrzebne są zgody ze starostwa powiatowego. Starostwo wymaga pozytywnej opinii od wojewódzkiego komendanta PSP odnośnie spełniania wymogów ppoż. Aby ja uzyskać wykonano ekspertyzę techniczną ppoż przez rzeczoznawcę. I to jest właśnie plan z tej ekspertyzy z drzwiami i oknami ppoż, hydrantami wewnętrznymi i innymi klapami oddymiajacymi - takie są teraz realia. O, i to jest konkretna odpowiedź.
  2. Pytam, bo czytałem opinie, że nie powinno się w jednym pomieszczeniu stosować wywiewu i nawiewu, tylko wywiewu w łazienkach, kuchni, etc., a nawiewy w pomieszczeniach bytowych - tak zresztą jest na większości schematów które można wygooglować. No ale spotkałem też informacje o stosowaniu wywiewu z nawiewem w jednym pomieszczeniu (co kolega wyżej potwierdza), włącznie z poradą o umieszczaniu w takiej sytuacji kratki nawiewnej jak najdalej od wywiewnej i przy samej podłodze. A co do budynku? Wychodzi tego prawie 200 M2 - jedna część to 4 pokoje i 2 toalety z niedużym korytarzem - pomiędzy nimi normalne drzwi, a całość oddzielona właśnie drzwiami ppoż od głównego korytarza, druga część to 3 pokoje (niewielkie po około 16m2) i toaleta każde z drzwiami ppoż oraz oddzielone jednymi drzwiami ppoż: dwa mniejsze korytarze, kuchnia, zmywania, jadalnia, toaleta.
  3. Dzień dobry. Szukam porady i inspiracji. Budynek mieszkalny przekształcany na usługowy, projekt dostosowany przez rzeczoznawcę ppoż do spełnienia odpowiednich wymogów. Pojawiło się w projekcie kilka pomieszczeń z drzwiami ppoż dymoszczelnymi. Nie można stosować więc żadnych kratek i podcięć w drzwiach. Czy w takim razie można w ogóle zastosować rekuperację w takim obiekcie? Czy w jednym pomieszczeniu umieszcza się kratkę i nawiewną, i wywiewną?
×
×
  • Utwórz nowe...