Skocz do zawartości

PawełDRH

Uczestnik
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

PawełDRH's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Uważam, że połączenie PV i PC jest jak najbardziej opłacalne. Oczywiście tnąc koszty, instalacja PV + grzejnik elektryczny może się szybciej zwrócić, ale PC niesie za sobą więcej korzyści, chociażby chłodzenie pomieszczenia latem. Ceny PC w ostatnich latach spadły i można PV + PC zainstalować już w cenie około 60000 zł. Jest to również bardziej energooszczędne rozwiązanie, dlatego moc instalacji PV jest w takim przypadku niższa.
  2. Tak naprawdę wiele zależy od ogrzewania jakie będzie użyte. Jeżeli zdecydujesz się na zwykłe maty grzewcze to biorąc pod uwagę wszystko co wymieniłeś, czyli sprzęty ogrodowe, wzmacniacze, konsole, sprzęt agd i rtv, pompa lub bojler na wodę + włączone maty grzewcze w każdym z pomieszczeń, to moc przyłączeniowa może być zbyt niska (przyjmując, że większość tych sprzętów będzie włączona jednocześnie), natomiast przy bardziej energooszczędnym rozwiązaniu jakim są folie na podczerwień moc możliwe, że by wystarczyła. Moc zawsze można później zwiększyć składając jedynie wniosek do operatora. Osobiście polecam zapoznać się z ofertami pomp ciepła, gdyż takie rozwiązanie jest bardziej energooszczędne, a pompy ciepła zyskują w ostatnich latach na popularności. Rząd pracuje również nad rozszerzeniem programu mój prąd o dofinansowanie pomp ciepła. Zapraszam do kontaktu pawel@drh.com.pl w celu bezpłatnej wyceny instalacji fotowoltaicznej (ewentualnie + pompy ciepła)
  3. Martinna Jeżeli chodzi o panele polikrystaliczne (panele z niebieską poświatą) to jest to starsza technologia. Sprawność takich paneli wynosi 16-19%, natomiast monokrystalicznych 18-24% co znaczy, że na jeden metr kwadratowy panel jest w stanie przerobić padające promienie słoneczne na energię elektryczną (procentowo, tak jak wyżej wymieniłem). Co za tym idzie, takich paneli trzeba zamontować więcej, żeby otrzymać uzysk energii na takim samym poziomie co z paneli monokrystalicznych. Oczywiście są tańsze od paneli monokrystalicznych, ale wg mnie wizualnie wyglądają dużo gorzej - ostre krawędzie, niebieska poświata, widoczne kryształy krzemu. Osobiście odradzam używania takich paneli, prawdopodobnie firmie, która Państwu je poleciła po prostu zalegają na magazynie i chcą się ich pozbyć. Jeżeli taki panel zostanie uszkodzony może być problem później z jego wymianą, gdyż odchodzi się już od produkcji paneli polikrystalicznych. Anna1234 Według moich obliczeń jestem w stanie zaproponować instalację tańszą o 20 %. Przyjmując, że posiadasz dach od strony południowej z nachyleniem 20-40% to wg moich podstawowych wyliczeń instalacja wyniosła by 17973 zł brutto. Wyliczenia zrobiłem na polskim panelu firmy Kensol KS320MFB-60 (15 lat gwarancji na panel, 25 lat na wydajność) oraz falowniku Sofarsolar (z wyświetlaczem, 10 lat gwarancji). Oczywiście w swojej ofercie mamy szeroki wybór paneli i falowników renomowanych producentów, więc dostosowując instalację do Twoich potrzeb możemy wybrać panele lub falowniki innych producentów o innych parametrach. Nasza firma znajduje się w województwie zachodniopomorskim, więc działamy głównie w woj. pomorskim, wielkopolskim, kujawskim i lubuskim. Oczywiście wszystko jest do ustalenia, nawet dalsza podróż jest możliwa. Zapraszam do kontaktu mailowego pawel@drh.com.pl lub telefonicznego 882642646 Wybierając firmę, która będzie wam realizować instalację warto jeszcze sprawdzić czy dana firma ma swoje ekipy montażowe. Z doświadczenia wiem, że jeżeli nie posiadają to później mogą wyniknąć z tego problemy, gdyż osobna firma sprzedaje instalację, a inna ją instaluje co może prowadzić do różnych kłopotów i niedopowiedzeń. W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam, Paweł.
×
×
  • Utwórz nowe...