Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

AMKD

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez AMKD

 1. Materiał izolacyjny działa w taki sposób, że posiada dużo porów wypełnionych np powietrzem. Dzięki temu ciepło (lub „zimno”) które chce się przez niego przedostać ma do wyboru drogę długą (omijając pory) lub nieefektywną (raz przez szkielet materiału a raz przez pory). Jeśli przebijesz styrodur lub inną izolację cieplną metalowym elementem (dobrze przewodzącym ciepło) to utworzysz tzw mostek cieplny przez co efektywność izolacji spadnie.

 2. Chudziaka zazwyczaj wychodzi trochę więcej bo mało kto się bawi żeby z jakaś nadzwyczajną dokładnością przygotowywać poziom podłoża, ale u Ciebie i tak poszło sporo więcej. Co do ław to juz sprawa jest inna bo rzeczywistą ilość betonu można łatwo wyliczyć i wg mnie nie powinno być różnicy większej niż 1 m3.

  Betonu zamawia się trochę więcej niż wychodzi z obliczeń bo gdyby brakło to domówienie  kosztuje więcej niż delikatny naddatek.

   

  Samo to że wylali resztę betonu pomiędzy ławy w niczym nie przeszkadza.

   

  Koniecznie bym sprawdził czy ławy są w dobrym miejscu.

   

  Jak się ustrzec? Nie wiem jak masz skonstruowaną umowę, jeśli to tylko możliwe to rozliczać się za wykonaną pracę zgodnie z ilościami według projektu, a nie z tego ile rzeczywiście materiałów „poszło”.

×
×
 • Utwórz nowe...