Skocz do zawartości

SJASK93

Uczestnik
  • Posty

    7
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez SJASK93

  1. Zawór termostatyczny mieszający jest jedynie przy rozdzielaczu firmy Afriso w zakresie od 20-40 stopni temp wejścia. Czy tą 3 opcja będzie przy tym okej czy lepiej ustawić na cisnienie stale ? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
  2. Grzejniki mają osobną skrzynkę rozdzielczą i nie są powiązane z podlogówką. Pętle zostały wyregulowane, w każdym są przepływy dla poszczególnych pętli (salon, kuchnia, łazienki, pokoje). W trybie stałego przepływu czyli tą charakterystyka stała czy cisnienie stałe ? - która opcja na załączonych rysunkach ?
  3. Witam, Prosiłbym o pomoc odnośnie prawidłowego ustawienia pompy obiegowej Grundfos UPM3 Auto. - zainstalowany rozdzielacz z modułem mieszającym marki Afriso z przepływem Kvs 2,5 m3/h. - 9 obwodów, które ogrzewają ok 105 m2 powierzchni. Dodatkowy osobny rozdzielacz do grzejników (2 w łazienkach i 1 w garażu). - kocioł to Termet Ecocondens Gold plus 25 z termostatem pokojowym (brak pogodowego) - strop ocieplony PUR 25 cm, ocieplenie zewnętrzne grafit 15 cm Na jakim poziomie ma pracować pompa ? Jaką charakterystykę ? Jaka jest różnica między tymi ciśnieniami ? Które będzie dla mnie odpowiednie ? Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
  4. Dzięki za rzetelne podpowiedzi, dziś już wszystko było ok, grzanie i wietrzenie będę praktykował, możliwe, że jak hydraulik włączył piec to pomieszczenia praktycznie od października nie były wietrzone i się wszystko skumulowało. Dla bezpieczeństwa przejechałem papierem 150. Strop jest na konstrukcji drewnianej. Nie ma żadnego betonu.
  5. Strop jest ocieplony od spodu dokładnie. Hmm... dziwne, bo tam też sporo poszło tej piany PUR, w jaki sposób można go teraz docieplic? Rolet zewnętrznych nie ma.
  6. Sufit na stelażach krzyżowych, na ocieplenie PUR dana folia paroizolacyjna isover i do stelaży przykrecony karton gips, brak ścianki kolankowej. Tylko na ścianach zewnętrznych obrysowych, na dzialowkach jest ok. Po wietrzeniu wilgoć zanikla, chociaż rano pewnie znowu wyjdzie bo okna na noc zamknięte. Suszenie wyglądało tak, że rozszczelnione okna były, ale później tak od pazdziernika do teraz praktycznie nie otwieralismy okien
  7. Witam, Zaczęliśmy ogrzewać dom, piec gazowy, ogrzewanie podlogówką. Dom parterowy, strop ocieplony PUR 25 cm, ocieplenie zewnętrzne grafit 15 cm. Poddasze nieużytkowe, nie ocieplone. Tynki gipsowe były robione na przełomie czerwca - lipca 2020, ocieplenie i elewacja - koniec sierpnia piec założony w grudniu 2020. Na drugi dzień jak weszliśmy to między ścianą (tynkiem) a sufitem z karton gipsu pojawiła się wilgoć. Otworzyliśmy okna i zaczęliśmy wietrzyć. Czy jest to normalne zjawisko, tynki jeszcze nie doschły od wakacji ? Zaznaczam że wilgoć zbiera się tylko na wysokości sciana-sufit. Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu wątpliwości, chciałem zacząć gruntować i malować i niewiem kiedy mogę zacząć. Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...