Skocz do zawartości

PawelSobotka

Uczestnik
  • Posty

    21
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez PawelSobotka

  1. no tutaj akurat jest jeszcze ok, ale że widać gołym okiem to wrzuciłem. Na innych scianach musiałbym zrobić zdjęcie z poziomicą, wtedy widać odchyły. 
    Dzięki za te normy - wychodzi, że norma to 2cm, a u mnie dochodzi do 5cm. Na zdjęciu, przy górnej krawędzi okna, jest ok. 3cm, trochę zasłania tę przestrzeń taśma od ciepłego montażu. 

     

    Co do stropu, zastanawiam się czy nie lepiej najpierw go zeszlifować maksymalnie na równo z dolną ścianą, zamiast tynkować? Bo dolne ściany trzymają pion, problem jest z górnymi.

     

    A dlaczego pytasz o sufit w salonie? 

  2. 1 godzinę temu, zenek napisał:

    Moim zdaniem na 2 sposoby:

    1. Lepszy - tynk - zacząć z 1 cm na dole - i nawet jak na górze będzie 6 - to trudno. Dawniej sę robiło średnio 2.5 - 3.5 cm i  było. 

    Zrobiłbym na zaprawie cementwo wapiennej i potem wykończył - tak samo, jak z resztą ścian

    2. Gorszy, ale może szybciej i latwiej - plyty gipsowe. Dlaczego gorszy - bo i tak warstwa bedzie gruba, a jak zrobisz na stelazu, to bedą pustki - ja tego nie lubię.

    No właśnie tych pustej chcę uniknąć. Mam to teraz. Czyli tynk zostaje 

    Dzięki 

  3. 31 minut temu, aru napisał:

    no wiesz, ktoś kto tak stawia prefabrykaty to albo był pijany, albo opętany; fakt, to nie jakiś biurowiec, centrum handlowe, hala, ale 5cm odchyłki to jakiś kosmos; to przedstawiciel producenta płyt?

    na taką baraninę to min. ekspertyza by się przydała

    Dwie ekipy były. Ledwo co przeszkoleni przez wykonawcę Ukraińcy. Jedna ekipa stawiała parter i jest ok. Druga strop, schody i ściany poddasza. Strop to były fale Dunaju; ludzie od podłogówki i wylewek mieli niezły „ubaw”. Schody praktycznie nadają się do zburzenia i zrobienia na nowo - każdy inny na wysokość i głębokość:/ Ściany poddasza są krzywe nad salonem. Najlepiej widać ścianę przylegająca do dużego okna w salonie (jutro wkleję zdj) - dolna krawędź ściany jest blisko okna, a potem stopniowo się od okna oddała...

  4. Bajka? Czyli dobrze czy to ironia;)?

    1 minutę temu, uroboros napisał:

    To jest nowo wybudowany obiekt? Zmontowany z płyt i już wykończony? wytynkowany? Jak wysoka jest ta pochylona ściana? rozliczyłeś się już z wykonawcą?

     

    Po prostu - trzeba równać/tynkować! Jeśli wykonawca nie umie inaczej, to trzeba przymocować/przykleić "żyletki" i walić warstwami tynk, aż uzyska się wymagany pion!

    Nowy. I oczywiście opłacony, przecież chora branża budowlana w Polsce stoi na przedpłatach:/

    Jeszcze nie wykończony. Stan surowy zamknięty i wykonawca jest właśnie na etapie poprawek. Standardowo to są drobne poprawki, jakieś szpachlowanie bruzd itp. Ale wyszedł taki kwiatek i jest impas. A co to „żyletki”?

  5. Witam, wykonawca uszczęśliwił nas bardzo krzywymi ścianami w domu. Różnice dochodzą do 5cm!!
    Pytanie czym to najlepiej, najtrwalej i najbardziej jakościowo wyrównać?
    Wykonawca broni się przed tynkiem, bo twierdzi, że „za dużo tego tynku pójdzie Panie”, i chce wyrównywać płytami. My płyt nie chcemy. Mamy złe doświadczenia z aktualnego domu -pęknięcia, odchodzenie od ścian, niemożność trwałego zawieszenia głupiej antyramy, bo po pewnym otwór się wyrabia itp. itd.  Do tego image - nie pisaliśmy się na ściany wykańczane płytami tylko keramzytem (dom z prefabrykatów), ostatecznie tynkiem. 
    Co proponujecie? Podkreślam - nie ma być za wszelką cenę szybko i tanio 

  6. 32.000zl po negocjacjach (Dimplex jest droższy wyjściowo, znegocjowałem cenę)

    Komplet z montażem i uruchomieniem za:

    pompa ciepła, zbiornik 300l, pompa cyrkulacyjna, termostat bezprzewodowy, sterowanie internetowe, obieg mieszany 2 poziomy do podlogowki, 

  7. tylko którą? Dla mnie kluczowe jest jak te pompy zachowują się przy niskich temperaturach. Obydwie firmy zapewniają, że bez zarzutu, zarówno pod kątem zużycia energii czy wydajności. 

    Tylko, że to nie są dokładnie takie same rozwiązania. Panasonic ma te dodatkowe 3kW grzałek, Dimplex zaś to inwerter i ma niby te dodatkowe grzałki 6kW w jednostce wewnętrznej.  

    Najlepiej więc zapytać tych, którzy mają z tym doświadczenia albo znają te produkty.  

  8. te dwie są wynikiem wysłania zapytań do wielu firm, może nie 20;) ale kilkunastu. Większość, które odrzuciłem, była od cwaniaków, którzy nawet dla laika takiego jak ja, próbowali mnie naciągać próbując sprzedać były co, byle drożej. Te dwie oferty to firmy, które zanim mi je przedstawiły, poprosiły o pokazanie charakterystyki energetycznej budynku, zapoznały się z technologią budowy, OZC, schematami ogrzewania podlogowego itp. Miałem jeszcze dwie inne oferty, ale poza moim zasięgiem finansowym. 

    Także mam wstępne zaufanie, że oferty odpowiadają moim potrzebom. Niemniej jednak każda pliszka swój ogonek chwali, i każda z tych firm twierdzi, że ma lepszy 

    produkt. Dlatego próbuję zasięgnąć opinii od osób bezstronnych i najlepiej z doświadczeniami z używania tych pomp. 

  9. Witam, 

    mam dwie oferty pomp powietrze-woda i kompletnie nie wiem którą wybrać. Są to to Panasonic T-CAP 9kW KIT-WXC09H3E5 oraz Dimplex LAK 9IMR. 

    Obie są w podobnej cenie, podobne parametry (jak na moje laickie rozumienie tematu po przeczytaniu ofert i opisów), montowane przez dobre firmy z dobrym serwisem (sprawdzone). 

    Będę wdzięczny za podpowiedzi, bo nie wiem na co się zdecydować. Z jednej strony o Dimpleksie jest bardzo mało opinii, aż można mieć wrażenie, że to jakaś firma krzak, ale jak się wejdzie na ich stronę to widać, że to jedna z największych firm w branży.

    Panasonic opinie ma różne, ale są i widać, że sporo ludzi używa tych urządzeń, ale z drugiej strony zalatuje trochę towarem masowym. 

    Nie wiem...

×
×
  • Utwórz nowe...