Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

SebastianWoj

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O SebastianWoj

 • Ranga
  Początkujący
 1. Bardzo dziękuję za wyjaśnienie moich wątpliwości :) W takim razie podsumowując: 1. Najpierw złożyć projekt więźby i złożyć zgłoszenie o odbudowę nowego dachu 2. Zmiana przeznaczenia użytkowania na mieszkalny 3. Ogarnięcie tematu przyłączy, kanalizacji I dodatkowe: 4. Czy projekt instalacji elektrycznej także będzie potrzebny wraz z cwu już w budynku?
 2. Jeśli chodzi o sam budynek to w jego kształcie nic nie będziemy zmieniali, tylko oczywiście cały dach musi zostać wykonany na nowo ponieważ więźba się całkowicie spaliła i tutaj rozumiem, że trzeba będzie zgłosić już cały projekt. Budynek był normalnie ubezpieczony (ubezpieczenie rolnicze) i umiejscowiony w planie działki, natomiast będziemy przeszukiwali papiery (było to budowane za czasów dziadka ponad 35 lat temu i przed najnowszymi przepisami, także nie jestem pewny czy szczegółowy plan budynku własnie istnieje). W takim wypadku rozumiem, że po prostu trzeba będzie najpierw zgłosić chęć przebudowy na budynek mieszkalny i następnie złożyć projekt całego budynku z dachem, a dopiero później zabierać się już za pozostałe aspekty przyłączenie wody, kanalizacji itd. (elektryka jest)
 3. Dziękuję za odpowiedź Mam jeszcze pytanie w takim razie będzie potrzebny na nowo projekt budynku, dachu, instalacji itd.? Jest to budynek który został zbudowany ok. 1984 roku czy w takim przypadku obowiązuje go Prawo budowlane z 1974 roku? Znalazłem taki artykuł - https://prawobudowlane-blog-buniak.pl/data-samowoli-budowlanej-jest-wazna/ i chciałbym dowiedzieć się jak to w takim razie wygląda teraz?
 4. Dzień dobry, Spalił nam się w budynek gospodarczy dach i cały środek. Chcielibyśmy zrobić na nowo cały dach, natomiast w późniejszym czasie przekształcić jako budynek z opcją mieszkalną. Najpierw zrobić dach, nową wylewkę, zmienić okna itp i po kolei go wykańczać (jesteśmy oczywiście prawnie rolnikami). Wszystko ma być w obrębie starego budynku. Jak się najlepiej za to zabrać, szczególnie w przypadku spraw urzędowych? Zgłaszać wszystko po kolei czyli wykonanie dachu, zmiana okien, wykonanie kanalizacji itd. a dopiero na koniec zgłoszenie na mieszkalny, żeby uniknąć od razu multum spraw? Pozdrawiam :)
×
×
 • Utwórz nowe...