Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Tomek55

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Tomek55

 • Ranga
  Początkujący
 1. A profos wspomnianej zabudowy szeregowej mam następujące pytanie : czy pierwszy i ostatni budynek w szeregu też może być sytuowany okapem w granicy działki ?
 2. Jednak moje pytanie brzmi następująco : czy dopuszczalne jest wybudowanie budynku mieszkalnego , krytego dachem dwuspadowym , z okapem skierowanym w moją stronę , w świetle przepisów zawartych w par. 12. 7 ( minimalna odległość okapu od granicy- 1 m.) i par. 12.3 ( mogę dobudować swój budynek do istniejącego i usytuowanego w granicy). Wyjaśniam iż protestuję od początku inwestycji, a aktach sprawy nie znajdują się żadne dokumenty zezwalające na odstępstwo od tych przepisów. Krótko mówiąc budowa odbywa się w oparciu o projekt zawierający poważny błąd ( nie wiem czy zamierzony ? ). Jeśli nie mam racji to proszę mi powiedzieć gdzie robię błąd.
 3. Witam serdecznie! Proszę o poradę. Od jesieni ubiegłego roku usiłuję zablokować budowę domu jednorodzinnego , odbywającą się w ostrej granicy z moją działką. Sąsiad korzysta z faktu, iż jego działka jest węższa niż 16 m , i buduje w granicy budynek przykryty dachem dwuspadowym z jednym okapem skierowanym w stronę mojej działki, co jest rażącym naruszeniem par. 12.7 oraz par. 12.3 aktualnego Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Protest swój zgłosiłem w Starostwie Powiatowym jeszcze przed uzyskaniem przez sąsiada pozwolenia na budowę. Podobnie nieskuteczne okazało się moje odwołanie od decyzji do Wojewody Mazowieckiego. W aktach sprawy nie znajdują się żadne dokumenty uzasadniające odstępstwo od wyżej wspomnianych przepisów. Zainteresowany przeze mnie sprawą Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wszczął co prawda postępowanie administracyjne ale jednocześnie oświadczył, iż nie wykona żannych czynności do czasu ustania epidemi, a budowa trwa w najlepsze. Proszę o poradę i ewentualną pomoc. Pozdrawiam. Tomek
×
×
 • Utwórz nowe...