Skocz do zawartości

Monique_

Uczestnik
  • Posty

    14
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Monique_

  1. Chyba do szczytu. Domy nie bardzo wysokie. Na szczęście działki idą ku wzniesieniu do lasu i można coś pokombinować z lekkim podniesieniem domu. Też myślę, że warto. Będę dzwonić do urzędu gminy. Może czegoś więcej się dowiem.
  2. Maksymalna wysokość budynków to 9,5m. Jak daleko będą budynki to nie wiem. Z wodą kiepsko. Wedle moich wyliczeń jest bliżej ten wodociąg. 200m. Zastanawiam się jaki koszt byłby w doprowadzeniu własnym. Gaz i prąd w drodze przed działką. Dlatego myślałam, że z wodą nie będzie dużego problemu. Może warto dogadać się z sąsiadami, kiedyś każdy będzie chciał się budować.
  3. Dokładnie. Właśnie jestem na etapie kupna działki i okazało się, że działka nie ma sieci wodociągowej... I przez najbliższe kilka lat nie będzie miała. U mnie odległość jest dość duża (400m) więc na własny koszt robić nie będę. Działka fajna, ale z felerem.
  4. Rozumiem, że wyrównanie do naszych działek będzie niemożliwe, ale chociaż miałam nadzieję, że lekko dopasuje się do drogi, tym samym obniży sam środek tej działki 😉 Tylko w sumie to nie ma znaczenia...🥺 Chyba będę musiała się pożegnać ze swoją prawie idealną działką 🥺 Działka nie ma doprowadzonej sieci wodociągowej, a najbliższa jest jakieś 300-400 metrów, do której można się podłączyć. Przedsiębiorstwo nie ma w najbliższych planach rozbudowy tego rejonu, mimo, że dwie ulice dalej są budynki z podłączeniem do wody. Do roku 2024 mają już plany i będą realizować inne projekty. I co robić? Studnia nie wchodzi w grę, bo na 100m wody nie ma. Nie ma co wiercić. Sprawdzone. Gmina też pewnie nie ma nic do gadania... A robienie podłączenia na własny koszt kosztuje fortunę... Jednym słowem 'lipa'...
  5. Leśnictwo wyrąbu nie zaplanuje. Las jest prywatny. Pytałam w nadleśnictwie i najstarsze drzewa szacują na jakieś 80 lat. Nie wiem co zrobi w przyszłości właściciel lasu, mam nadzieję, że las zostanie lasem. Nawet po wycięciu i obsadzeniu młodnikiem. Zresztą nasłonecznienie już mi tak nie ciąży. Powoli przyzwyczajam się do myśli, że w niektórych miesiącach będzie mniej słońca. Mam za to drugi dylemat. Ciąg działek przy ścianie lasu jest na terenie trochę zróżnicowanym. A dokładnie jedna działka. Jest ona obok działki, którą chcę kupić. Wszystkie działki delikatnie wznoszą się w stronę lasu. Jednak ta działka jest w najwyższym punkcie i już od drogi jest usytuowany dość wysoko. Ciężko byłoby w tej chwili wjechać na jej teren samochodem. Różnica wysokości działki, a drogi to jakieś 1,5-2m. Działka jest jakby na skarpie. Taki teren. Teraz rozmyślam, czy właściciel przed budową domu wyrówna ten teren i dopasuje się do reszty działek, czy będzie budował się tak wysoko... Jest po wschodniej stronie mojej działki i niby nie zasłoni mi słońca, ale obawiam się, że mój dom będzie dużo niżej i sasiad będzie miał widok na moją działkę z góry. Czy wedle przepisów musi zniwelować tę wysokość, żeby dopasować się do reszty działek?
  6. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Trochę szukałam też o tym przypadku i były podobne sugestie.
  7. Chcę kupić działkę pod budowę domu. Działka, którą jestem zainteresowana w księdze wieczystej jest wpisana jako sposób użytkowania - grunt orny, natomiast w MPZP działka jest na terenie przeznaczonym pod zabudowę jednorodzinną. Czy w takiej sytuacji trzeba zmieniać zapis w księdze wieczystej działki, czy zrobić wypis z gruntów rolnych? Właściciel sprzedaje działkę jako działka budowlana. Ile kosztuje ewentualne odrolnienie działki?
  8. Pośpiech to zły doradca. Oczywiście. I już od jakiegoś czasu szukam tej idealnej działki. Większość tych 'prawie' idealnych została odrzucona ze względu na lokalizację. To jest chyba priorytet. Później okolica i wielkość działki, jej wygląd i chyba dopiero ustawienie względem stron świata. Tutaj raczej nie zawsze jest duży wybór. Patrząc na inne domy, też nie mają idealnie. I jakoś funkcjonują w tych domach. Myślę, że w tej sytuacji warto pokusić się o dobry projekt domu, który pomoże w doświetleniu pomieszczeń. Chociaż jesienią i zimą wszyscy się doświetlamy najbardziej. Oczywiście wyciągam same pozytywne rzeczy, chyba tylko żeby się przekonać w swojej decyzji 😉 Ale wiadomo, jak się baba uprze ... 😆 Jakoś na tym etapie odechciało mi się szukać dalej. Może to właśnie ta....
  9. Po drugiej stronie drogi, co prawda są dwa domy, ale to nowe budownictwo, jeszcze nikt w nim nie mieszka. Zresztą podejrzewam, że owe domy mają najkrócej ten cień. Najdłużej będą mieć domy graniczące właśnie z tym lasem. Łudzę się myślą, że chociaż między konarami będzie choć odrobinę prześwitywalo to słońce 😉 Ale wiadomo, nie ma idealnej działki. Coś za coś. Mnie też podoba się wizja widoku na drzewa. Nawet bardzo. Dlatego tak bardzo zauroczyła mnie ta działka. Jednakże w takim otoczeniu (wysokich drzew) ciężko o nasłonecznienie przez cały dzień. Z chęcią bym zaczekała i sprawdziła jak działka wygląda w inne miesiące. Tylko nie wiem, czy ktoś nie uprzedzi mnie z kupnem. To duże ryzyko czekać niemal rok...
  10. Problem w tym, że nie wiem jak nisko wschodzi słońce jesienią czy zimą. Tak samo z zachodem. Moje obawy oparte są na aplikacji, która pokazuje ruch słońca w danym miejscu podczas różnych pór roku i godzin. Teraz słońce jest wysoko i od wschodu do zachodu ponad drzewami. Ale zdaję sobie sprawę, że nie zawsze będzie tak wysoko. Dodatkowo działka leży na 3/4 szerokości lasu, więc boję się, że wschód w zimie czy jesieni będzie zbyt nisko, żeby oświetlił działkę, i podobnie o zachodzie. Jeśli chodzi o nachylenie w stronę lasu to na całej długości działki będzie jakieś 4m. Nie. Właśnie odwrotnie.
  11. No właśnie do końca nie wiem jak ciemno może być w domu w zimie. Nie widziałam działki na jesieni, ani w zimie.
  12. Ciężko powiedzieć. Ale działka ma długość 42 m. Dom byłby jakieś 20m od ściany lasu. Ale zaznaczam, że w zimie cala działka będzie zacieniona. Drzewa robią długi cień, który pada nawet na domy po drugiej stronie ulicy.
  13. Wiem, że nie wszyscy lubią las i otoczenie drzew. Ja długo szukałam działki ze ścianą lasu. Niestety jest po stronie południowej. I boję się, że niemal pół roku mogę mieć ciemno w domu. Las składa sie w większości z pięknych drzew sosnowych, dość wysokich. Do tego jest na wzniesieniu. Działka jest nachylona w stronę lasu. Dlatego na jesieni i w zimę słońce dość szybko chowa się za drzewami. Aczkolwiek las nie jest bardzo gęsty. Można zauważyć trochę nieba między konarami. Jestem w rozterce. Bardzo podoba mi się działka i widok na las, ale boję się, że zafunduję rodzinie półroczny mrok w domu. Ot dylemat 😁
  14. Witam, mam dylemat. Znalazłam prawie idealną działkę do budowy swojego wymarzonego domu. No właśnie. "Prawie". Działka ma 1350m2, wjazd od północy. Krótszym bokiem przylega do lasu, który jest niestety od południa. I tu zaczyna się problem. W okresie wiosenno-letnim słońce jest dość wysoko i słońce jest na całej działce. Niestety jesienią zaczyna go brakować. Zimą cała działka tonie w cieniu. Czy to duży minus tej działki? Da się mieszkać na takiej działce? Zastanawiam się czy warto kupić taką działkę? Czy ktoś ma podobne położenie działki i jakoś narzeka na zacienienie w zimie?
×
×
  • Utwórz nowe...