Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

wyngiel

Uczestnik
 • Posty

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez wyngiel

 1. Nie ma umowy przedwstępnej umówieni jesteśmy od razu u notariusza. Nie planuje eskorty
 2. Witam, W nie długim czasie zamierzam zakupić działkę (jestem już dogadany z sprzedającym), robię to pierwszy raz więc też nie wiem jakie są możliwości płatności z tym związane, ponieważ wolał bym zapłacić właścicielowi przelewem i tutaj mam do Was pytanie. Czy jest możliwość ustalić u notariusza, że płatności dokonam przelewem w ciągu kilku ustalonych dni lub po prostu po podpisaniu aktu notarialnego ? Jest to myślę w jakiś sposób bezpieczne i wygodniejsze niż obrót gotówką. I jeszcze jedno pytanie czy np. u notariusza ustalić mniejsza kwotę zapłaty a resztę kwoty zapłacić do
 3. Jeżeli pociąg nadjeżdża to przejazd kolejowy od strony wschodniej (gdzie pociąg daje sygnał) jest około 750 metrów od działki, natomiast po stronie zachodniej kolejny przejazd jest około 1500 merów. Sporo osób podobno zwraca uwagę również na wibrację czy boi się o swoje dzieci którym może przyjść pomysł zabawy na torach. Ja na chwilę obecną zwracam uwagę na hałas bo raczej nie było by to chyba przyjemne gdyby co 30 minut przejeżdżał tamtędy pociąg osobowy... ok, gorzej z towarowymi. Zdjęcie poniżej obrazuje działkę oraz jej odległość od torów.
 4. Witam, Mam na oku do kupienia działkę w pobliżu torów kolejowych a dokładnie jednej linii torów kolejowych mniej więcej w odległości 120-150 m. Czy może ktoś mieszka w podobnej lokalizacji ? Jakie są wasze odczucia ? I czy oczywiście nie jest to zbyt uciążliwe ? Z góry dzięki za pomoc.
 5. Witam Chciałem się was doradzić, czy jeżeli odkupie działkę od przedsiębiorstwa która to nie jest ich własnością lecz jest własnością Państwa/miasta ale to przedsiębiorstwo posiada ją w użytkowaniu wieczystym i też w takiej formie odkupuje ją od nich to czy będzie możliwość otrzymania kredytu na budowę domu w którymś z banków ? Pytałem w banku PKO, ale odmówiono takiego kredyty, choć odniosłem wrażenie, że przedstawiciel banku nie do końca był tego pewien. Z góry dzięki za pomoc
 6. Witam Mam szybkie pytanko w granicy działki (lecz słup stoi po mojej stronie działki) leci linia napięcia 15kV w jakiej odległości mogę stawiać dom ? Bo z tego co wiem zdania są podzielone mi zależy na rzetelnej informacji. I czy taka linia jest mocno szkodliwa ? Z góry dzięki Pozdrawiam
 7. Dzwoniąc do Starostwa powiedziano mi dzisiaj, że ta ustawa już nie obwiązuje. Obecna ustawa którą się bierze pod uwagę to: "USTAWA z dnia 29 lipca 2005 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nie-ruchomości" Jednym słowem zgłupiałem.... już nie wiem kto ma rację w tym temacie ? I gdzie można otrzymać pewne info. A może ktoś wie w jaki sposób oblicza się kwotę takiego wykupu ?
 8. Witam Czy ustawa: Dz. U. 2018 poz. 1716 USTAWA z dnia 20 lipca 2018r.o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe wprawo własności tych gruntów. Nadal obowiązuje ? Bo niektórzy twierdzą, że tak ! Natomiast część osób twierdzi że było to tylko na rok 2019. Nigdzie nie mogę znaleźć, rzetelnej informacji która by to regulowała. Bardzo proszę o pomoc.
 9. Witam Czy może ktoś się orientuje ewentualnie gdzie szukać czy może gdzieś jest podane. Jakie są koszty przekształcenia działki rolnej w budowlaną przy poszczególnych klasach ziemi ? I co ewentualnie na takie koszty się składa ? Z góry dzięki za pomoc.
 10. Witam Chciałbym prosić o pomoc w jaki sposób oblicza się koszt wykupu działki z użytkowanie wieczystego na własność. Metraż działki 1116 m2 Koszt działki 50 zł netto za m2 Mam zamiar zrobić wykup jeszcze w tym roku a dokładnie coś około połowy roku. Czy jest może jakaś ustawa która to reguluje ? Dzięki za ewentualną pomoc.
 11. Witam, Jestem nowy na forum jak i całkowicie nowy w temacie budowy domu bo będzie to moja pierwsza taka inwestycja. Wracając do tematu mam zamiar zakupić działkę budowlaną, na której w samym rogu znajdują się dwa słupy po napowietrznej linii energetycznej (zdjęcie działki w załączniku). Dlaczego napisałem "po" ponieważ pozostały tylko i wyłącznie słupy, napowietrzna linia w tym miejscy została zlikwidowana a dokładnie dwa słupy które tworzą tzw kwadrat (widoczne na zdjęciu) natomiast linia w granicy dwóch działek pozostała. PKS od którego mam zamiar zakupić działkę zobowiązał się usu
×
×
 • Utwórz nowe...