Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

paulooo

Uczestnik
 • Posty

  15
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O paulooo

 • Ranga
  Początkujący
 1. Moim zdaniem najważniejsza jest grubość drutu a nie firma, która wyprodukowała siatkę (pewnie wszystkie kupują drut u tego samego producenta). Poza tym drut musi być ocynkowany i powleczony PCV - spokój z malowaniem (niektóre siatki powleczone PCV są z drutu tzw. czarnego, który lubi rdzewieć).
 2. A skąd ta kwota 75.000 PLN? Czyżby Wasz ZE zakładał kable ze złota Niektóre firmy zajmujące się przesyłem mediów aby się zabezpieczyć żądają ustanowienia służebności przesyłu mediów przez wszystkich właścicieli działek, przez które są prowadzone media. Mało tego - wymagają jeszcze zapisów które gwarantują możliwość przyłączenia do sieci kolejnych odbiorców i to bez konieczności uzyskiwania zgody właściciela działki, na której znajdują się media. Miejsce usytuowania skrzynki określa projekt przyłącza, więc wykonawca nie może go sobie umieścić tam gdzie mu się podoba.
 3. Proponuję niezależnego doradcę typu OpenFinanse czy Expander. Mają podpisane umowy z wieloma bankami, więc mogą zrobić porównanie a często także mogą zaoferować lepsze warunki niż przypadku ubiegania się o kredyt w tym samym banku.
 4. Jeżeli działka ma ważne warunki zabudowy może być traktowana przez Bank jako budowlana (przynajmniej w banku, w którym ja pracuje tak jest - nie podaję nazwy aby nie robić reklamy).
 5. Witam. Ja proponuję na początek napisać skargę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego na opieszałość urzędu. SKO mieści się w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, o ile dobrze pamiętam na 4 piętrze. Każdy urząd miasta/gminy ma obowiązek odpisać na pismo złożone przez obywatela. Życzę powodzenia i pozdrawiam.
 6. Najpierw sprawdź czy dla Twojej działki jest obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego, jeżeli nie ma musisz wystąpić o warunki zabudowy a później dopiero o wyłączenie z produkcji rolnej.
 7. O ile się nie mylę aby postawić budynek związany z produkcją rolną trzeba być rolnikiem. Od darowizny zapłacisz podatek ale jeżeli działkę dostajesz od brata to jest szansa że go nie zapłacisz (wszystko zależy od wartości działki). Na pewno musisz zapłacić notariuszowi za sporządzenie aktu notarialnego oraz opłatę za założenie lub zmianę wpisu w Księdze Wieczystej (w zależności od tego czy działka posiada KW). Podejdź do notariusza z papierami to policzy wszystkie opłaty.
 8. Bardzo dziwne. USTAWA z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z dnia 10 maja 2003 r.) art. 61.7 oraz ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. z dnia 19 września 2003 r.) nic nie mówią o minimalnej szerokości frontu działki. Proponuję zwrócić się z zapytaniem do Wójta/Burmistrza/Prezydenta skąd wynika taki zapis?
 9. Witam. Może opiszę swoją sytuację. Kupiliśmy ze znajomymi działkę 28 arów (rolna). Następnie wystąpiliśmy o wydanie warunków zabudowy na 2 domy wraz z wstępnym projektem podziału. Po uzyskaniu warunków zabudowy zleciliśmy geodecie przygotowanie projektu podziału działki. Po zatwierdzeniu podziału przez starostwo udaliśmy się do notariusza i wyłączyliśmy współwłasność. Dopiero gdy każdy miał swoją działkę zabraliśmy się za dalsze rzeczy tj. "odrolnienie" (wyłączenie z produkcji rolnej) części działki (pod domem oraz dojazd) oraz pozwoleniem na budowę. Trwało to 6 miesięcy ale nie było
 10. Witam. Stoję przed dylematem jaki materiał wybrać na więźbę dachową - do wyboru mam sosnę, świerk i jodłę - wszystkie w tej samej cenie. Mam zamiar kupić jodłę ale może macie inne zdanie?
 11. W czasie Waszej obecności w domu na pewno włączacie światło, telewizor, komputer itp. a to "dogrzewa" pomieszczenia i dzięki temu piec rzadziej się włącza.
 12. A może obydwaj najpierw podzielcie swoje działki tak, aby linie podziału działek się pokrywały a następnie zamieńcie się nowo powstałymi działkami.
 13. Porotherm może i jest cieplejszy ale nie dotyczy to odmiany 25cm, które nie wiedzieć czemu ma ułożone "dziury" powietrzne w odwrotną stronę niż inne odmiany (30, 38, 44), dzięki czemu osiąga współczynnik U=1,2. Ja mam w projekcie właśnie Porotherm 25 + 14 cm styropianu, jednak mam zamiar zamienić właśnie na cegłę U 25cm lub maxa 29 cm.
 14. Witam. Co prawda nie jestem prawnikiem, ale moim zdaniem masz zachować odległości od granicy działki, jednak nie możesz zabudować pasa, który jest służebnością - tzn jeżeli służebność przejazdu masz pasem o szerokości 4m lub mniej to musisz odsunąć się od granicy o 4 metry natomiast jeżeli służebność przejazdu jest szerszym pasem to musisz się odsunąć od granicy działki o szerokość służebności. Poniżej § 12 ROZPORZĄDZENI
×
×
 • Utwórz nowe...