Skocz do zawartości

Macienty

Uczestnik
  • Posty

    5
  • Dołączył

  • Ostatnio

Macienty's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Wilgoć pojawia się na dole szafy, przy podłodze - tam gdzie jest najzimniej. Ganek jest wyłożony płytkami. Niestety szafa jest nieprzesuwna, to zabudowa ściany. Zrobię zatem w niej odpowiednie otwory jeszcze. Same otwory nie będą wystarczające, ponieważ 2 tygodnie temu zdjąłem dolne oraz górne i drzwiczki, nic to nie pomogło. Stąd pomysł z wykonaniem wentylacji pomieszczenia przez sufit. Co do wilgoci na drzwiach wejściowych, pojawia się ona na drzwiach przy uszczelkach oraz na futrynie. Uszczelki drzwi wymieniłem na nowe, drzwi wyregulowałem, aby właściwie przylegały do futryny.
  2. Dziękuję za dobre rady, z wielu z nich skorzystałem i od kilku miesięcy sobie mieszkamy. Wraz z ochłodzeniem pojawił się problem wilgoci na jednej ścianie ganku (wiatrołapu). Tego pomieszczenia remont jeszcze nie objął, jest w planie na drugą część przyszłego roku, ale problem chciałbym usunąć już teraz. Pomieszczenie jest niewentylowane. Rzeczona ściana jest zabudowana szafą i wilgoć pojawiła się wewnątrz niej. Wcześniej ściana była dodatkowo doizolowana 2 cm styropianem i dyktą - dykta była stara i nie podobało mi się to, więc to rozebrałem i prawdopodobnie to spowodowało pojawienie się wilgoci. Ganek, jak i cały dom, jest ocieplony z zewnątrz styropianem 14 cm. Nie widziałem sensu tej dodatkowej izolacji od środka. Co jest pewne - ganek jest niedogrzany. Pod sporym oknem nie ma grzejnika (okno nie posiada też wywietrzników, mimo że wygląda na nowe. Nie jest otwierane. Grzejnik znajduje się między drzwiami wejściowymi a drzwiami do przedpokoju i jest sterowany głowicą termostatyczną na ok 18-19 stopni. Nie mam potrzeby ogrzewać tego pomieszczenia bardziej. Dodatkowo na drzwiach wejściowych pojawia się zawilgocenie od wewnątrz. Przyjrzałem się tematowi i mam następujący pomysł: Montaż wywietrzników (mam taką możliwość, piętro jest jeszcze niezagospodarowane) jeden w rogu przy drzwiach wejściowych, drugi w szafie. Do tego montaż wywietrznika okiennego. Bronię się przed ponowną izolacją ściany w szafie. Czy może ktoś potwierdzić, że mój zamiar jest dobry lub doradzić lepsze/właściwe rozwiązanie?
  3. Spokojnie :) To, że nie zajmuję się na codzień wykonawstwem instalacji elektrycznych w budynkach nie znaczy, że sobie nie poradzę. Mam doświadczenie w pracy z automatyką przemysłową, co nieco już też w domach "grzebałem". Ważne, żeby do wszystkiego podejść zdroworozsądkowo i z właściwym przygotowaniem. Zdecydowałem, że nie będę ocieplać stropu od góry. Na parterze zostaną wykonane sufity podwieszane (z powodów estetycznych). Fachowiec mimo wszystko radzi położyć na płytach 5 cm wełny w celu zwiększenia izolacji akustycznej. Czy to dobra praktyka?
  4. Dziękuję za rzeczowe odpowiedzi. Wobec tego instalację będę robił samodzielnie od nowa. @retrofood dziękuję za link do poradnika! Co do izolacji stropu - nie zależy mi na poprawie akustyki. Dach w tym domu został zbudowany od nowa z wylaniem wieńca. Nie znam się na technologii, jednak akustyka już teraz wydaje się dobra. Jeśli warstwa izolacyjna nie ma w tym miejscu znaczenia termodynamicznego, nie będę w to szedł. Co do dachu - znalazłem fachowca od pianki otwartokomórkowej. Sporo ludzi w moich stronach z tego korzysta. Cena wychodzi korzystnie, zwłaszcza że to praca na jeden dzień i czysta. Co myślicie?
  5. Witam, Jestem na etapie zakupu domu i będę chciał niezwłocznie wykonać remont. 1. Jestem elektrykiem (ale nie budowlanym, do tej pory gdy pomagałem znajomym przy remontach to układałem przewody z drutu w bruzdach ścian) - pierwsze moje pytanie. W domu jest jeszcze instalacja aluminiowa, ułożona w rurach. Czy mogę użyć przewodów ze skrętki? Są bardziej elastyczne, więc łatwiej się je przeciąga i układa niż przewody z drutu. Zastanawiam się, czy te ze skrętki będą trwałe. W ogóle zastanawiam się, czy nie olać te rury i zrobić całą instalację od nowa, zaoszczędzi to trochę metrów przewodów, jedynie dołoży wykuwania bruzd, ale ściany i tak będą robione. 2. Dom ma nowy dach. Pod blachodachówką położona została gruba folia, pozostaje to docieplić. Piana PUR czy taniej i równie dobrze wyjdzie wełną? Jest ktoś w stanie polecić jakiś produkt? 3. Teraz mój największy problem. Grzebałem w Internecie, jednak nie znalazłem jasnej odpowiedzi. Strop na piętrze nie ma wylewki. Poddasze będzie użytkowe. Wobec tego czy zachodzi konieczność izolacji stropu (styropian?)? Co do wylewki - jaki materiał będzie dobry? Znajomy mi podpowiadał wylewkę betonową z "gruszki". Do tego sufity na parterze prawdopodobnie będą podwieszane - ściany zostaną wygładzone na nowo, jednak z sufitami będzie dużo pracy, ponieważ dom ma kąty ściana-sufit robione klasycznie "od butelki" i chciałbym się tego pozbyć. Chciałbym skonfrontować opinie fachowców tutaj z moimi lokalnymi. Mieszkam daleko od dużych miast, więc muszę szukać specjalistów dalej od miejsca zamieszkania, a zdobycie takiej wiedzy zaoszczędzi mój czas i pieniądze na jeżdżenie po wszystkich firmach w dalszej okolicy. Dom jest ocieplony z zewnątrz styropianem, podobno bdb szwajcarski... Nie znam szczegółów. Z góry dziękuję za rzeczowe porady.
×
×
  • Utwórz nowe...