Skocz do zawartości

snezw

Uczestnik
  • Posty

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

Wszystko napisane przez snezw

  1. W razie czego balustrada jak najbardziej jest dobrym pomysłem. Dzięki bardzo wszystkim za wypowiedzenie się. Zainwestuję w tę nieruchomość i za kilkanaście miesięcy dam znać jak się mieszka. Pozdrawiam.
  2. Zgadza się, ale liczę że murek oporowy niski bo niski będzie wygłuszał dźwięki przejeżdżających obok samochodów, dodatkowo dochodzi odległość od drogi (ponad 3 metry) + jakaś roślinność na pergoli oraz donicach wewnątrz tarasu, także myślę, że nie będzie tragedii z hałasem. Czytając tą wypowiedź zastanawiałem się czy aby na pewno wszedłem na swój wątek Wydaje mi się, że w moim wypadku najgorszym scenariuszem byłyby auta z głośnymi tłumikami albo motocykle, ponieważ czytając wypowiedzi osób mieszkających w tego typu mieszkaniach jedynym mankamentem pod względem akustycznym była brama automatyczna, która słychać jedynie w nocy i jest to stosunkowo cichy dźwięk.
  3. Dziękuję za opinię. Również mam takie obawy dlatego zwróciłem się po pomoc forumowiczów (: Dziękuję za wypowiedź. Mam nadzieję, że deweloper będzie trzymał się założeń projektanta i wykona wszystko zgodnie ze sztuką. Inwestor zezwolił na doglądanie budowy, także zastanawiam się nad zatrudnieniem kogoś znającego się na rzecz,y aby przyjrzał się momentowi w którym będzie budowany strop nad garażem. Garaż jest spory, bo pomieści 30 samochodów, wjazd będzie miał postać dłuższego tunelu zakończonego bramą automatyczną. Droga dojazdowa będzie przebiegała obok mieszkań na parterze, ale mieszkania te będą z ogródkami (o szerokości 3 metrów) oddzielonymi od drogi murkiem oporowym w wysokości 30 mm + pergola.
  4. Witam, Jestem zainteresowany zakupem mieszkania na parterze, które znajduje się nad halą garażową, mieszkanie jest jako drugie od bramy wjazdowej (wjazd ma postać dłuższego tunelu zakończonego bramą). Informacja od dewelopera odnośnie przekroju stropu miedzy mieszkaniem a garażem: - panele podłogowe, wykładzina pcv, terakota (w łazienkach elastyczna masa uszczelniająca np. WODER E f. Atlas) - posadzki pływające 2,0 cm - Jastrych cementowy 5MPa, z dodatkiem włókien polipropylenowych w ilości 0,6kg/m3, zatarty na gładko, dylatowany obwodowo styropianem FS 20 o grubości 1 cm - podłoga pływająca 5,0 cm - Folia polietylenowa - Styropian EPS 5,0 cm - Strop filigran 18,0 cm - Fazowana wełna mineralna lamelowa klejona 15,0 cm - farba gruntująca - farba strukturalna Proszę wymianę doświadczeń osób mieszkających w tego typu mieszkaniach. Pytanie do osób znających się na budownictwie, czy taka konstrukcja stropu będzie wystarczająca w zimie? Czy to jest dostateczna bariera akustyczna aby wyciszyć odgłosy z garażu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...