Skocz do zawartości

Dyba Arkadiusz

Uczestnik
  • Posty

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

Dyba Arkadiusz's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Ciekawi Nas jeszcze jak sporządzany jest uproszczony plan urządzania lasu i jak jest on aktualizowany, co z odwołaniem jeśli już został sporządzony w 2017 roku na tą działkę? Konkretnie czy jeśli istnieje plan od 2017 roku ( a sporządzany jest na okres 10 lat przez starostę i co 10 lat powinien być aktualizowany, gdzie firma wynajęta przez ochronę środowiska sporządza opis taksacyjny, stan drzew itd. ), to czy w 2027 roku przy aktualizacji Uproszczonego Planu Urządzania Lasu jest wtedy możliwość odwołania się od tej decyzji; objęcia działki lasem, jeśli zdążymy do 2027 wybudować na niej dom? ( pozwolenie na odlesienie 500m2 pod budowę domu jednorodzinnego byśmy dostali teraz, powstał by na niej budynek, a odwołanie w 2027 złożymy na pozostałe 700 m2/ budynek byłby dla Nas podstawą do odwołania się od decyzji do projektu aktualizacji Uproszczonego Planu Urządzania Lasu)
  2. "w dowolnej odległości od lasu – gdy granica lasu znajduje się na tej samej działce co budynek" - jeśli odlesimy 500m2 z 1216m2 to budynek będzie na tej samej działce co las, działka już jest, bo była to darowizna od dziadka i za nią nie płaciliśmy, teren i okolica Nam się podoba i próbujemy różnych rozwiązań żeby móc się konkretnie tam wybudować. Na tą chwile nie mamy innej opcji.
  3. w 2018 zmieniły się przepisy i jeśli las jest na tej samej działce nie ma wyznaczonej odległości budowy domu od drzew, jeśli las jest na działce obok ta odległość wynosi 4m. Mimo wszystko 500m2 jest to za mało na budowę i użytkowanie działki
  4. Witam, planujemy z narzeczoną rozpocząć budowę domu jednorodzinnego na działce o pow. 0.1216ha, z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego 6.MN.12 (działka pod zabudowę domu jednorodzinnego) , która w Starostwie została objęta Uproszczonym Planem Urządzania Lasu . Odlesienie całej powierzchni wyniesie ok 30 tyś zł co porównując z cenami działek w okolicy jest nie opłacalne. Dowiedzieliśmy się, że można wyłączyć z produkcji leśnej 500m2 za darmo, na budowę domu jednorodzinnego, jednak wtedy przy ewentualnej próbie sprzedaży działki, Państwo otrzymuje prawo pierwokupu tej ziemi. Uważamy też, że 500m2 może być nie wystarczające w przyszłości, co wtedy? Będzie możliwość wycięcia kolejnej części drzew? - Czy może istnieje jakiś tańszy sposób odlesienia całej działki 0.1216ha (np. zasadzenie w zamian drzew o tej samej pow. na innej działce i przeznaczyć ją jako las) - Myśleliśmy również o podzieleniu działki tworząc jej dwa nr. o powierzchni 0,499m2 , oraz 717m2 ; gdzie wyłączymy z produkcji leśnej całą działkę 499m2 i wybudować na niej dom jednorodzinny , drugą natomiast o pow. 717m2 wyłączymy całą, lub część nie płatną 500m2, jednak nie będziemy na niej budowali nic ( na tą chwile przepisy nie mówią nic o czasie, w jakim to trzeba postawić budynek przedstawiony na mapie ewidencyjnej składanej w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w momencie składania wniosku o odlesienie) zostanie po prostu wylesiony teren, który chcielibyśmy w jakiś sposób zagospodarować ( altanka/ miejsce wypoczynkowe/ lub po prostu wolna przestrzeń ). Czy borykał się ktoś z podobnym problemem i zna jakieś korzystne rozwiązanie z sytuacji? Działka przepisana od dziadka, bardzo Nam się podoba i na tą chwilę nie mam mamy innego rozwiązania poza budową na niej. Z góry dziękuje za pomoc;)
×
×
  • Utwórz nowe...