Skocz do zawartości

groomek

Uczestnik
  • Posty

    40
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez groomek

  1. działkę dostaliśmy od rodziców a oni odziedziczyli po dziadkach. Tylko że około roku 1980 nastąpiło "naniesienie na mapy" czyli nowy podział tej częsci wsi.
    dla podgrzania atmosfery dodam, że przed rokiem 1980 działki były podzielone tak że każda miała dostęp do drogi. Potem powstało zawirowanie w gminie i powstał podział jak na obrazku. Niee wiem na jakiej podstawie itp.
    Właścicielem dwóch działek od drogi jest gość który w tym czasie (1980r) był odpowiedzialny w gminie za te tematy właśnie, czyli dzielenie działek.
    Nie mam szans na odkupienie kawałka ziemi od niego bo podział jak widzimy powstał właśnie po to żeby nam (dziadkom i rodzicom) utrudnić sprawę. Dlatego pozostaje jedynie droga sądowa.
    Swoją drogą ciekawe czy w razie gdybym chciał podważyć w jakimkolwiek sądzie ówczesną (1980) decyzję o podziale, jak widać bardzo niekorzystnym głownie dla nas, to czy mam jakąkolwiek szansę?
  2. razem z bratem jesteśmy posiadaczami niezwykle zakęconej działki
    Chcielibyśmy jednak wszystko wyprostować i tam się kiedyś pobudować.

    Oto plan sytuacyjny działki.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4983a8f72e603512.html

    Jak wiodać działka ma 3 wady
    1. brak dostępu do drogi
    2. klina wbijającego się w nią w półnosnej częsci
    3. chcielibyśmy podzielić ją na dwie równe części (na wysokości mniej więcej styku działek sąsiada nr 3 i 4)

    Jeśli chodzi o punkt 2 to sąsiad nr 1 zgodził się sprzedać tego klina więc będziemy mieli idealny prostokącik icon_smile.gif

    Reszta to już schody:
    Geodeta z którym rozmawiałem nie chce podjąc się tematu bo twierdzi że działka która nie ma dostępu do drogi nie może być ruszona. tzn. że nie możemy dokupić teraz tego klina i powiększyć działki a tym bardziej podzielić jej na dwie równe częsci. Czy to prawda? Jeśli nie to jak załatwić tą sprawe?
    Druga kwestia to droga dojazdowa
    Nie mamy większych szans na polubowne załatwienie drogi dojazdowej (tzn.odkupienie od ktoregos sąsiada kawałka działki)
    Dlatego pozostaje jedynie sąd.
    Idealne i przyszłościowe dla nas rozwiązanie to droga po śladzie niebieskim
    Jak przprowadzić sprawy żeby tak właśnie się stało?
    Z góry dzieki za wszystkie porady
  3. polecam,
    sam kładę na swój dach
    ma dużo zalet a napisze o dwóch:
    - bardzo niska cena jesli weźmiesz pod uwagę, że nie potrzeba żadnych WILEKICH specjalistów do układania. możesz zrobić to samemu
    - po paru latach jak już maz kasę kłądziesz bez zrywania dachówkę

    Blachy nie polecam bez wzgledu co by mi obiecali.
  4. Pierwszy ORION (opcja z pojedyńczym garażem) stoi przy trasie na Katowice tzn. przy drodze krajowej numer 8 na wysokości obwodnicy Mszczonowa. Jak będziesz jechała do Katowic to zaraz za wiaduktem/skrzyżowaniem dróg nr 8 i 50 (Żyrardów-Grójec) będziesz miała po lewej stronie frontem do drogi wspaniałego Oriona w budowie. Stan surowy zamknięty - aktualnie wykańczany wewnątrz. Z zewnątrz nieotynkowany z czerwonej ceramiki (byłem tam wewnątrz na jesieni) Po prostu patrz w lewo jak miniesz Radziejowice a na pewno nie miniesz icon_smile.gif

    Drugiego widziałem przy trasie numer 9 na Rzeszów - na wysokości miejscowości Łoniów, w pobliżu skrzyżowania dróg nr 9 i 79 (Osiek-Sandomierz). Jest na etapie stanu surowego otwartego. Też tam byłem jakieś 3 tygodnie temu.
    Ciekawostka: dom ma częściowe podpiwniczenie i kotłownię właśnie w tym podpiwniczeniu także właściciel załwtwił temat na który należeka tyle osób tzn. kotłownię.

    Trzeci podobno stoi przy trasie Warszawa - Lublin - po lewej stronie jak się jedzie od Warszawy.
    Może jakieś 30 km od Warszawy, przed samym Otwockiem. Tam nie byłem więc nie jestem na 100 pewnien.

    Polecam wizję lokalną bo my na jej podstawie wprowadziliśmy powyższe zmiany.

    My będziemy budować Oriona III - opcja bez garażu - ale dopiero w 2009 - budget issue icon_smile.gif

    a w którym miejscu Ty budujesz?
  5. Płot/Ogrodzenie tymczasowe - idealne na czas budowy - SPRZEDAM
    jak w tytule.
    Kupiłem je razem z szalunkami, a że sam mam już płot tymczasowy więc mi zbywają.
    stan - taki sobie ale działa lepiej niż ochrona bo jak przywiozą ci materiały budowlane na działkę to po prostu odwiązujesz je od słupka i swobodnie rozładowywujesz naczepę.
    Lokalizacja:
    od południowej strony Warszawy. dokładnie Tarczyn, powiat piaseczno

    cena do uzgodnienia


    Oto link gdzie są zdjęcia przeseł:
    http://allegro.pl/item365992167_plot_ogrod...tymczasowe.html
  6. witam wszystkich
    już myślałem że temat Oriona umrze na tym forum bo większość pisze na Muratorze, i nie było mnie trochę na tym poście a tu proszę temat się ruszył. Świetnie muc znaleźć ziomków którzy są na podobnym etapie czyli POCZĄTEK.

    W każdym razie do rzeczy
    my z żoną budujemy Oriona III - odbcicie lustrzane. to jest opcja bez garażu. Wybór zupełnie świadomy.
    Celem było maksymalne ograniczenie kosztów. Budować będziemy po gospodarsku bez wielkich firm i rzeszy specjalistów co to znają się na wszystkim. Założenie 1: konieczny najlepszy kierownik budowy w okolicy bezwzględnie.
    Żona się śmieje że traktuje kierownika jako naszą polisę od moich błędów icon_smile.gif więc na tym oszczędzać nie będziemy.
    Założenie 2: zaadaptować i o ile to możliwe uprościć projekt zachowując jego bryłę i wygląd oczywiście

    Projekt nabyliśmy zimą i do tej pory odwiedziłem już kilka budów tego domku.
    Moje generalne uwagi to:
    Uwagi ogóle:
    OKNA - ujednolicić - w tej chwili są różne szerokości itp. - koszt będzie znacznie mniejszy jeśli kupimy hurtem tych samych niż po 1 lub 2 sztuki z rodzaju.
    ŚCIANA FUNDAMENTOWA - zamiast lanej postawić z bloczków. Wychodzi znacznie taniej a jakośc jest odpowiednia.
    FILARKI/PODPORY - na ich widok mordki nam się usmiechają inaczej niż w przypadku murarzy icon_smile.gif Oni zaraz że to trudne i że więcej będzie kosztować. Wcale nie są takie trudne nie dajcie sobie wmówić. Średnio rozgarnięty człowiek da sobie z nimi radę bez problemu. A każdy murarz szuka w każdym domu powodów do podniesienia ceny.
    wyjścia są dwa: albo będą lane albo murowane. My wybieramy lane bo będzie taniej no i samemu można zrobić szalunek. Murarz nie będzie marudził że trudno a ja sam wykażę się przed żoną jaki to zdolny jestem (chyba że spartaczę) Zalanie nastąpi podczas zalewania stropu.
    STROP nad parterem
    Wahamy się tutaj ostatnio dość mocno czy nie wybrać tradycyjnego: zbrojenie + beton.
    Nie robiliśmy jeszcze porównania kosztów ale specjaliści mówią że lany jest lepszy.
    My spojżymy na ten temat tylko i wyłacznie od strony kosztów bo każda z tych opcji ma wady i zalety.
    STROP nad piętrem - w oryginale jest drewniany i w sumie to by nawet i wystarczył ale w przyszłości dobrze by było wstawić gdzieś rekuperator i to by było idealne miejsce. Zresztą nie tylko na rekuperator ale na poręczny schowek itp. Dlatego myślimy nad zrobieniem w tej samej technologii co ten strop nad parterem.

    PARTER
    Kuchnia - aby rozwiać wątpliwości tych co je mają to napiszę, że jest mała jak na dom jednorodzinny
    dużo miejsca na szafki zabiera spiżarnia.
    Tutaj przeprowadziliśmy z żoną rzeczową dyskusję z tysiącem argumentów z mojej strony i jednym argumentem z jej strony. Ja byłem za likwidacją ona że chce mieć spiżarkę, koniec i kropka... No i spiżarka zostaje icon_smile.gif

    Łazienka na dole - przesuwamy ściankę (tą z drzwiami do łazienki) do przodu. Powoduje to, że z WC mamy ładną łazienkę na dole. Korytaż się zmniejsza co prawda ale to jest korytaż prowadzący do pomieszczenia gospodarczego więc nie musi być szeroki. Z tego co widziałem to i tak niewiele można tam postawić.
    Pomieszczenie gospodarcze/kotłownia - robimy z niej drzwi na zewnątrz, dzięki czemu będziemy mogli na przykład nanieść sobie na zapas drewna do kominka. Zwłaszcza zimą to komfortowa opcja.

    PIĘTRO
    - ścianka kolankowa - w górę KONIECZNIE - ale uwaga aby nie zbudować domu-rakiety podniesienie ścianki można częściowo zrekompensować zmniejszeniem podniesienia poziomu domu ponad poziom gruntu. W oryginale dom jest wypuszczony w góre o prawie 50 cm. Oczywiście powoduje to też "plusy ujemne" icon_smile.gif Kwestia wyboru każdego z nas
    - okna dachowe - zminimalizować o ile to możliwe tak jak piszą w powyższym poście, raz ze względu na koszty, dwa że jeśli już chcesz je mieć to pomyśl o większych bo te są za małe i dają mało światła.
    - na piętrze 2 pokoje obok siebie mają dostęp do balkonu nad wykuszem ale drzwi są w metrowym wgłębieniu co powoduje, że ogranicza to dostęp światła do pokoju. Pomyślcie o tym koniecznie! Ja to widziałem i aby zwiększyć ilość światła w tych pomieszczeniach zrezygnuję z małych okien w dachu i wstawię je w szczytach.

    To chyba tyle na początek. mam nadzieję że wielkość postu was nie przeraża

    Miłoby było poznać też wasze opninie na zadane tematy
  7. LUDZIE opanujmy się !!!
    Nie róbmy wielkiego halo ze zwykłego blaszaka. Po jaką ch... wogóle zawracać sobie głowę takimi szczegółami!!!
    Stawiaj chłopie ten blaszak na działce i zupełnie odpuść sobie jakiekolwiek kontakty z urzędnikami (w tej sprawie)
    Przecież nawet jakby ten czy tamten przpis ci "wynaleźli" to nic nie dzieje się natychmiast, no i masz prawo się bronić. Poza tym musiałbyś trafić naprawdę na niezłego "wredusa" żeby chciało mu się robić Ci problemy i ciągać cię po sądach o jakiś garaż blaszany. Wokoło jest tyle PRAWDZIWYCH samowoli budowlanych że na Twój garaż blaszany nikt nie zwróci uwagi. Chyba że masz na pieńku z teściową icon_smile.gif to po Tobie,,, he he he

    Słowo klucz w Twoim przypadku to "garaż". Na garaż potrzebne pozwolenie a na bud gospodarczy do 25m2 wystarczy zgłoszenie. Twój urzędnik pomocny nie był. Gdyby był pwiedział by Ci że zamiast zamiast pisać na zgłoszeniu "garaż" powinieneś napisać "bud gospodarczy do 25m2" i po krzyku. Przechodziłem to miesiąć temu stąd wiem. Tyle że ja stawiam z płyt betonowych i dlatego zgłosiłem. Gdybym stawiał blaszaka to bym sobie głowy nie zawracał.

    Poza tym podoba mi się też ten pomysł poprzednika z "elementem małej architektury" - ma to sens - wsytarczy że zamiast samochodu podczas kontroli wstawisz grabie i masz luz, he he he icon_smile.gif
    A poważnie to naprawdę świetny pomysł i muszę to sprawdzić w przyszłości.
  8. Planuje ruszyć w tym roku z budową i mam dylemat.
    Biorę pod uwagę dwie wersje ścian zewnętrznych. Jedna dwuwarstwowa a druga trzywarstwowa.
    Proszę o wasze opinie na ten temat. Chodzi mi głównie o to czy moja propozycja ściany 3wartwowej jest zgodna z prawidłami sztuki budowlanej i czy taka ściana będzie ciepła. Pomińmy kwestię fiansową.

    ŚCIANA DWUWARSTWOWA
    Od wewnątrz: Pustak ceramiczny MAX (gr.29cm)
    Od zewnątrz: Steropian na zewnątrz (gr.15cm)

    ŚCIANA TRZYWARSTOWA
    Od wewnątrz: Gazobeton (gr.12cm)
    między warstwami?: styropian 5 cm
    Od zewnątrz: Pustak ceramiczny MAX (gr.19 cm)

    z góry dzieki za wszelkie porady
  9. W 2008 - konkretna data uzalezniona od chetnej ekipy!!!,
    zamierzam wybudowac ten dom:
    http://www.dobredomy.pl/?id_project=44&infopage=1

    Prosze o oferte za stan surowy otwarty - tylko robocizna - materiały mam
    Ekipa może mieszkać na działce - jest tam barak mieszkalny o wymiarach - 5x5 + pomieszczenie z prysznicem i umywalka, kibelek na zewnątrz icon_smile.gif. Kuchenka gazowa jest! Także ekipa może być bez problemu non stop na budowie.

    Technologia budowy wraz ze zmianami wprowadzonymi do oryginalnego projektu:
    - ściany zewnetrzne z MAXa U220 (188x288x220) o szerokosci 288
    - ściany wewnetrzne z gazobetonu, 12cm
    - filary i cokoliki narożne murowane z cegły
    - kominy standardowe z cegły, aż po sam koniuszek (nie klinkier)
    - strop nad parterem - lany
    - strop nad piętrem - lany
    - więźba pod dachówkę ceramiczną

    WAŻNE: Wykop i fundament już jest więc zaczynamy od murowania ściany fundamentowej.

    Proszę o ofertę szczegółową z rozpisaniem ile za poszczególne prace.
  10. UWAGA: przy wyborze parapetów kieruj się tym co masz na dachu. Oczywiście jeśli dachówkę to moim zdaniem najładniej wygląda wtedy rozwiązanie takie jak na dachu - czyli płytka.
    Tak naprawdę według mnie jest to rozwiązanie optymalne bo:

    blacha - jest tania, ale nie za dobrze wygląda i wymaga zabiegów konserwacyjnych
    płytka ceramiczna/klinkierowa - średnia cena, nieźle wygląda i ładnie komponuje się z dachówka na dachu.
    parapety kamienne - są drogie,
  11. nie kombinuj - kup zlewozmywak ze stali nierdzewnej.
    Kuchnia to miejsce gdzie eksperymenty są dobre w przypadku gotowania.
    Z praktycznego puktu widzenia najlepszy jest zlew ze stali nierdzewnej i do tego koniecznie dwukomorowy.

    Moim zdaniem lepiej zdecydować się na stal nierdzewna ale w zamian zainwestować w wysokiej klasy baterię taką z prysznicem i innymi bajerami. Oczywiście te zlewy sa popularne więc jeśli chcesz mieć coś oryginalnego po prostu wybierz niestandardowy kształt itp.
  12. Chciałbym się zorientować jakie są realne stawki w Waszych przypadkach za budowę ogrodznenia
    Chodzi mi o robocizne.
    Konstrukcja ogrodzenia to:
    słupki stalowe + siatka, bez podmurówki tylko i wyłacznie zalanie betonem słupka i naciągnięcie siatki
    Teren jest równy, nie ma drzew, krzaków, korzeni itp.

    Prosze o informacje odnosnie tego typu ogrodznia lub podobnych np. z podmurówką

    Czyli ile Was kosztowało ?
  13. każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety - niestety

    dlatego najlepiej na etapie planowania zadbać o to aby w domu znajdowały się co najmniej 2 łazienki
    jedna większa, ja nazywam ją - WOLNA - z wanną,
    druga mniejsza, tzw. SZYBKA - z prysznicem,

    widywałem łazienki z prysznicem o powierzchni 1,5 do 2 m2 i zmieścił się jeszcze do tego sedes
    dlatego moim zdaniem w taki sposób trzeba do tego tematu podejść
    jeśłi chcesz relaksu i się nie śpieszysz to kąpiesz się w wannie
    ale jeśli się śpieszysz (np. rano do pracy) to korzystasz z prysznica
  14. z żoną zamierzamy budowac dom 140 m2 i nie mamy jeszcze dzieci ale planujemy,
    Niemniej jednak jestem pewien, że buduje dom dla siebie i żony bo dzieci top raczej wyniosą się tak koło 18
    jak będziemy mieli szczęście i dzieci nie wybiorą wcześniej szkoły z internatem
    dlatego moja odpowiedź jest taka jak i innych
    budując dom budujesz go tylko dla siebie!
  15. Witam wszystkich i powiem jedno.
    Moim zdaniem jest możliwe aby postawić dom 100 m2 nawet za 150.000 bez działki.
    wszystko zależy od wybranej technologii i od WKŁADU WŁASNEGO A RACZEJ WŁASNEJ PRACY (oraz pomocy rodziny)
    Może nie będzie to dom w najnowszych technologiach ale na pewno da się taki dom postawić i spokojnie wnim mieszkać.
    Najważniejsze tylko nie być w gorącej wodzie kompanym i spokojnie realizować ustalony plan. Oczywiście zależy dużo od standardu jaki chcecie mieć w domu ale myślę że jeśli ustawicie się na minimum to spokojnie wam się uda.

    Powiem tylko że jeśłi firma jest w stanie wybudować dom pod klucz za 247.000 o powierzchni 130m2 to przeciętnie rozgarnięty człowiek jest w stanie zrobić to taniej mając czas i inicjatywę.
    Mam tylko kilka zastrzeżeń
    1. projekt domu musi być odpowiedi,
    2. dużo robisz sam, zwłaszcza wykończeniówkę,ale inne również
    3. pomaga ci rodzina,
    4. masz czas, taka budowa potrwa znacznie dłużej, nawet kilka lat.
    5. jesteś gotowy na dużo cięzkiej pracy

    Jeśli powyższe zostanie spełnione masz szansę zamknąć się w powyższej kwocie.

    PS. Dla tych którzy zaraz podniosą raban jaka firma wybuduje ci dom 130 m za 247.000 podaje adres strony internetowej
    i dodaję że sąsiad buduje taki dom właśnie z tą firmą teraz, zaczeli w maju a skończą w grudniu tego roku.
    www.rembiewski.pl
×
×
  • Utwórz nowe...