Skocz do zawartości

kazik693

Uczestnik
  • Posty

    14
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez kazik693

  1. Siłowniki, plus ewentualnie termostat pokojowy
  2. Ok, to czy ktos moglby zaproponowac cos konretnego pod taka instalacje? Kocioł gazowy to termet ecocondens silver 25Teret EcoConden. Rozdzielacz i system podlogowki tak jak na zdjęciach.
  3. A nie byloby oszczędniejszym rozwiazaniem 4 silowniki plus termostat pokojowy? Redukowałoby to przepływ wody i byłoby mniejsze zapotrzebowanie na ciepla wode. Dodam, ze kociol jest gazowy.
  4. Czyli o ile dorze rozumiem ustawiam sobie na tym termostacie zadana temperature wody powiedzmy tak, żeby w pomieszczeniu bylo 22 stopie C i wtedy ten zawor dławi mi przepływ wody na 4 obiegach ? Czy chodzi o to, zeby na ten termostat co juz jest przy podlogowce zamontowac silownik?
  5. Hej, Jestem posiadaczem nowego domu szeregowego z ogrzewaniem podłogowym na całym parterze. Z racji tego, że idzie sezon grzewczy powoli zaczynam myśleć o jakimś zautomatyzowaniu mojej podłogowki. Podłogowka wygląda tak, że na okolo 45 m2 są 4 obiegi i rozdzielacz jak na foto. Chciałbym otrzymać poradę jak rozwiązać system sterowania. Nie chciałbym też wydać na to "majątku" chodzi mi o sensowne i przestępne rozwiązanie. Myślę, że na tej całej powierzchni udałoby się zamontować jeden sterownik plus 4 siłowniki na kazda pętlę. Teraz pytanie jakiego systemu użyć... Z mojej amatorskiej wiedzy chciałem zrobić coś takiego: https://allegro.pl/oferta/zestaw-sterujacy-do-podlogowki-silownik-regulator-8541793995?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo-ogrzewanie-łazienka&ev_adgr=Ogrzewanie&gclid=CjwKCAjw-5v7BRAmEiwAJ3DpuHmZKa8qkcgAgR3OY_OxPRj5X2D03qcFDcIKzuO9wZl5asN-DfmTnhoCskkQAvD_BwE Do tego dorzuciłbym 3 dodatkowe siłowniki. Co sądzicie? Jeszcze jeden temat kazalem inwestorowi puscici w scianie kable skrętka eth pod przyszłe sterowniki lecz chyba nic z tych kabli nie bedzie bo do sterownika idzie prad 230v? Pozdrawiam
  6. Ktos ma jeszcze doswiadczenia z panelami na podłogówce?
  7. A czy nie powinno być tak, że fuga przy podłogówce powinna być szersza z racji tego, że podłoga pracuje ?
  8. Hej, nie wiem pod co jest liczona podłogówka, ale nie do końca się zgodzę. że dobór paneli jest obojętny. Główne założenie jest takie, żeby podłogówka oddawała jak najwięcej ciepła bez utraty temperatury. Podłoga jest swoistym grzejnikiem, który powinien tego ciepła przepuszczać jak najwięcej. W perspektywie lat zakup lepszych paneli się zwróci. Co do paneli to słyszałem głosy, że te oto panele są dobre do ogrzewania podłogowego https://www.eurofloors.pl/kategoria-produktu/solid-plus-12mm-ac6/ . Współczynnik oporu cieplnego (R) oscyluje w granicach 0.10 m2*K/W przy grubości panela 12 mm plus mata kwarcowa około 0.01m2*K/W daje bdb wartości. Optymalne wg różnych źródeł nie powinno przekroczyć 0.15. Jeśli coś żle opisałem proszę o krektę kogoś kto ma większe doświadczenie no i oczywiście o polecenie innych firm
  9. Witam, czy ktoś przerabiał taki temat jak szlifowanie i malowanie na gotowo tynku maszynowego. Dodam na wstępie, że firma która robiła tynki zrobiła to bardzo dobrze i zastanawiam się, czy pchać się w koszty z gipsem finiszującym. Tynk jaki został położony to tynk Dolina Nidy ALFA. Proszę o porady i doświadczenia Dzięki !
  10. Witam, proszę o porady jakiej marki Panele użyć na ogrzewanie podłogowe. Zależy mi, aby opór cieplny był najniższy z możliwych i żeby specyfikacja techniczna producenta to określała. Panele podłogowe będą położone na podkładzie kwarcowym. Może już ktoś ma doświadczenie w postaci kilku sezonów grzewczych na podłogówce Dzięki za porady
  11. Podłoże to wylewka cementowa na podłogówkę. Zależy mi na doborze grubości płytki, tak aby warstwa kleju plus płytaka = 14 mm. Stąd moje pytanie jaka grubość kleju, bo płytki mogę wybrać inne i dopasować ich grubość do tego aby warstwa kleju plus płytka równały się 14 mm. Pytanie o grubość kleju też miało rozwiać moje wątpliwości jaka grubość musi iść na podłogówkę. Klej oczywiście elastyczny do płytek na podłogówkę.
  12. Witam, jestem nowym na tym forum, a więc witam wszystkich Zamierzam sam wykończyć mój dom szeregowy 80m2 i podejrzewam, że nie jedno pytanie ode mnie na tym forum padnie. Pierwsze jakie będzie to jaka grubość kleju powinna być pod płytakami gresowymi 20x20 cm. Dodam, że płytki będę łączone na jednej powierzchni z panelami, które z podkładem będą miały 14mm. Moje pytanie brzmi, czy jeżeli płytka ma 7mm, a poziom paneli to 14 mm czy warstwa kleju 7 mm nie będzie za gruba, kolejne pytanie jaki grzebień użyć, aby po dociśnięciu płytki nie było pęcherzy powietrza, a warstwa 7 mm była zachowana. Proszę o poradę lub konstruktywną krytykę PS: Jeżeli płytki są za cienkie mogą zostać zmienione na grubość 9mm, tak aby warstwa kleju była 5mm.
×
×
  • Utwórz nowe...