Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

konradN

Uczestnik
 • Posty

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O konradN

 • Ranga
  Początkujący
 1. Zabudowa będzie do 2.3, a dół tego otworu jest tak 2.4m, więc będzie widoczny. No ale tego nie pominę także jak zaślepię kratkę to będzie w miarę w porządku. Dziękuję bardzo za pomoc.
 2. Okej. Jeśli zdecydowałbym się w takim razie na pochłaniacz to co zrobić z tym pustym kanałem. Mogę uciąć przy ścianie i wstawić kratkę?
 3. No tutaj to będzie trudne. Najsensowniej byłoby rurę od okapu poprowadzić pionowo przez szafkę, a potem wychodzi że będę aż 3 kolanka (nad okapem, w rogu, przy wylocie). Czytając różne inne wypowiedzi zastanawiam się czy to na pewno ma sens? Plus jeśli jednak zdecydowałbym się na pochłaniacz to co zrobić z tym nieużywanym kanałem?
 4. Dziękuję za odpowiedź. No tutaj będzie to o tyle trudne, że niestety ale przyłącza wodne są już tam, gdzie zlew na planie, a gniazdo siłowe tam gdzie kuchenka. Takiej przeróbki kuchni nie planowałem. Klapka zabezpieczająca przed zwrotem znajduje się już w kanale wentylacyjnym, więc nie ma sensu stosować jej w wyciągu. Natomiast jestem zobligowany do zapewnienia łatwego dostępu do tego kanału. Myślałem o połączeniu tego zwykłymi rurami PVC (okrągłymi lub płaskimi), tylko teraz myślę jak zapewnić łatwy dostęp do kanału. Teoretycznie kolanko PVC powinno dać się łatwo wyciągnąć, ale czy od takiego ruszania i zdejmowania wkładania, ta konstrukcja ma szanse być stabilna?
 5. Tak jak pisałem powyżej. W lokalu to wyjście jest pod okap i ma w sobie klapkę zabezpieczającą przed cofaniem powietrza (do której musi być stały dostęp). Zastanawiam się czy przy takiej odległości i 2 załamaniach ma to sens (niektóre osoby mi odradzały)? Jeśli odległość to nie jest przeszkoda to jak w prosty sposób zapewnić dostęp do kanału wentylacyjnego (konserwacja klapki) i z jakich materiałów skozystać?
 6. No to chyba wyraźnie napisałem, że jest przewidziane. Ale spotkałem się z opinią, że przy 2 kolankach oraz 4-5 metrach odległości, taka instalacja nie będzie wydajna. Stąd chciałem podpytać o opinię osób na forum?
 7. Mieszkanie w bloku, praktycznie nówka od dewelopera. Skoro umieścił 2 kanały wentylacyjne co widać nawet na tym planie (oznaczone strzałkami) to znaczy, że przewidywał że użytkownik się do tej instalacji podłączy. Tym bardziej skoro jeden z tych kanałów ma zabezpieczenie przed cofaniem i wystaje ze ściany, a drugi jest zbudowany wentylatorem.
 8. Witam forumowiczów. Wykańczam mieszkanie, które ma przewidziane zamontowanie okapu z wyciągiem. W kuchni znajduje się kratka z wentylatorem oraz rura wyciągowa pod klimatyzację (z zabezpieczeniem). Moja wątpliwość dotyczy faktu, że odległość od planowanego okapu do kanału wyciągu będzie wynosić ok. 5m (w tym załamania), przez co jedna z osób doradziła mi zamontowanie zwykłego okapu z filtrem. Czy miała rację? Jeśli tak, to w jaki sposób zabezpieczyć ten kanał od okapu (rura wystaje ze ściany) - uciać rurę i zaślepić/włożyć kratkę? Chcę to zrobić poprawnie, a może przede wszystkim zdrowo dla mnie i rodziny. Od kuchenki (K) do kanału jest 1.5m (1ściana) + 2.5-3m (2ściana)
×
×
 • Utwórz nowe...