Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

danielpiase

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O danielpiase

 • Ranga
  Początkujący
 1. Spoko, w miarę rozwoju sytuacji będę dawał znać. Na razie będzie szambo, docelowo kanalizacja, POŚ uwzględniając warunki gruntowo-wodne raczej jest nierealna. Aktualnie w okolicy nie ma jeszcze sieci kanalizacyjnej, inwestycja jest zaplanowana na najbliższe kilka lat, kiedy powstanie, zobaczymy.
 2. Od gminnego byłoby u nas około 60m, więc w miarę podobnie chyba. Na razie rozmawiam z kim mogę, zobaczymy co rozmowy przyniosą. No i szukam alternatyw na wypadek, gdyby nic z nich nie wynikło. Opcją awaryjną jest studnia, ale nie ukrywam, że wolałbym wodę wodociągową.
 3. Tak, mam PnB. Nie potrzebowałem do niego zapewnienie dostaw mediów, od kilku lat nie jest to już wymagane. Warunki techniczne dostałem od zakładu wodociągów. 15k za samą zgodę, gdzie wykonawca twierdzi, że wykonanie przyłącza od gminnego wodociągu to będzie koszt około 6k. Wodociągi w warunkach technicznych wskazały, że mam przyłączyć się do wodociągu prywatnego. Zapytaliśmy o zmianę warunków w taki sposób byśmy mogli zaprojektować i podłączyć się do wodociągu gminnego - na razie odpowiedzi oficjalnej nie mam. Mam jakąś sensowną drogę czy zostaje mi studnia?
 4. Krótko o problemie 1. Posesja (D1) w drugiej linii zabudowy, otoczona z trzech stron działkami, od frontu droga prywatna ze służebnościami której jestem współwłaścicielem 2. Współwłaściciel drogi prywatnej wykonał sieć wodociągową której jest teraz właścicielem 3. Wystąpiłem o warunki, dostałem je na przyłączenie do wodociągu prywatnego i muszę uzyskać zgodę właściciela wodociągu 4. Skontaktowałem się z właścicielem, kwota jakiej sobie zażyczył wyrywa z butów i de-facto stałbym się sponsorem całej jego inwestycji. O negocjacjach nie ma nawet mowy. 5. Skontaktowałem się też z potencjalnym wykonawcą, który uświadomił mnie, że wykonanie przyłącza od gminnego wodociągu będzie tańsze niż sama zgoda na przyłączenie się do wodociągu. Nie powiem opcja wydania mniej niż więcej podoba mi się bardziej. Wodociągi zapytane nieoficjalnie odpowiedziały mi, że są niechętni bym wykonał przyłącze do wodociągu gminnego. Czy wodociągi mogą mnie zmusić do przyłączenia się do prywatnego wodociągu, mam jakieś inne opcje czy jestem zakładnikiem właściciela wodociągu prywatnego? Załączam schematyczną mapkę. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?
×
×
 • Utwórz nowe...