Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Zbigniew Wawiernia

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Zbigniew Wawiernia

 • Ranga
  Początkujący
 1. I pewnie masz rację. Proszę Cię jeszcze o informację, czy pod tą warstwą na głębokości 2-2,5 m, może znajdować sie glebiej jeszcze jedna warstwa z wodą?
 2. Mój plan jest taki, aby woda z gruntu napełniała zbiornik samoczynnie i cały czas go uzupełniała, a później za pomocą pompy woda zasilać będzie ogród. Tylko czy w moim przypadku da się to zrobić...? Sorki ale jestem laikiem w tym temacie, więc jeszcze raz....😉 Wiercę w dnie zbiornika otwór na głębokość 1-2 metra, wstawiam rurę , do rury pompa i mam wodę. Tzn pod zbiornikiem powinna być jeszcze jedna warstwa z wodą? Mieszkam w Zabrzu woj. śląskie. Teren na którym mieszkam to byłe pola uprawne, nie obiety zasięgiem wydobywczym górnictwa. Czyli do kopalni się nie przewierce.😄
 3. Mój plan jest taki, aby woda z gruntu napełniała zbiornik samoczynnie i cały czas go uzupełniała, a później za pomocą pompy woda zasilać będzie ogród. Tylko czy w moim przypadku da się to zrobić...?
 4. Podłączona jest rura z rynien, więc jeżeli deszcz nie pada to zbiornik jest pusty. Jakieś 10 metrów obok zbiornika wykopana jest dziura na głębokość około 2,5 m zasypana kamieniem, miała służyć jako studnia chłonna aby odprowadzić ewentualny nadmiar wody ze zbiornika. Do srodka włożyłem rurę fi 110 aby mieć jakiś wgląd co tam się dzieje. I zamiast studni chłonnej, jest tam cały czas woda, gdzie lustro zaczyna się na 1,5 m, jak głęboko nie wiem bo rura inspekcyjna jest do głębokości 2 m. Czyli wychodzi na to że woda jest na pewno. Potwierdzają się badania geotechniczne. A jeżeli zrobiłbym przewierty z boku zbiornika na głębokości 2-2,5 m. to czy coś to da? To prawda, będzie zamulać. Ale czy po jakimś czasie nie utworzy się bańka i zacznie wlewać się oczyszczoną woda?
 5. Czyli zbiornik za głęboko wkopany. OK Rozumię, że jeżeli zacznę wiercić głębiej w zbiorniku, to powinienem dotrzeć do innego ujęcia wody, czy dobrze zrozumiałem? Nie mogę otworzyć pliku ze zdjęciem które wkleiłes, możesz wkleić ponownie?
 6. Dziękuję za szybką odpowiedź. 😁 Fi 200 dlatego, że chce wpuścić ponacinaną rurę PCV. Rozumię, że kilka mniejszych otworów też załatwiłoby sprawe. Potrzebuję dużo wody aby utrzymać taki trawnik: Pozdrawiam 😉
 7. Witam. Bardzo proszę o radę. Mam wkopany zbiornik betonowy o pojemności 10 m3, wykorzystuje go do magazynowania wody deszczowej (do podlewania ogrodu). Z racji tego, że opadów coraz mniej, zbiornik przeważnie jest pusty. Na moim terenie występują wysokie wody gruntowe tzn. badania geotechniczne wykazały, że na głębokości 2,5 m wybija woda i podnosi się do głębokości 1,5 m. Pytanie wiec jest takie, czy jeżeli nawiercę otwór fi 200 w dnie zbiornika, który wkopany jest na głębokości 3 m, to czy bedzie napelniał się on wodą? Ziemia w której wkopany jest zbiornik to glina, iły, piaski.
×
×
 • Utwórz nowe...