Skocz do zawartości

gruby33

Uczestnik
  • Posty

    21
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez gruby33

  1. OK dzięki za informację. Więc zostawię wstępnie dodaną piankę do zamówienia (Soudal Okna, drzwi, przepusty).

    Z gruntowaniem cenna podpowiedź bo w głowie siedziało tylko zwilżenie wodą. Choć pewnie i tak wszędzie gruntu nie dam bo części będzie osadzana w otworze wykonanym z drewnianego stelażu, część na karton gipsie (zmniejszany otwór bo był za duży) i część na cegle ceramicznej :)

  2. Witam,

     

    Myślę, że panowie (lub panie) tu maja większe doświadczenie w temacie bo ja montowałem w swoim życiu tylko 2 sztuki ościeżnic.

     

    Mam u siebie do zamontowania 8 sztuk ościeżnic MDF regulowanych (4 na murze 12cm i 4 na 16cm), na których będą zawierzone drzwi 80 - według opisu ramiak MDF (waga skrzydła to 18kg).

    Jako, że montowałem tylko 2 razy ościeżnice i pamiętam, że sporo czasu zajęła mi zabawa z klinowaniem, poziomowaniem itp. zaopatrzyłem się w zestaw Wolcrafta 3676000 :)

    I teraz, żeby nie montować tego wszystkiego ponad tydzień czasu jaką piankę polecacie? Tak aby bezpiecznie w możliwie krótkim czasie można było wyjąc rozpórki i zacząć montować inną ościeżnice (mogę poczekać te 4-5 godzin). Niestety nie posiadam pistoletu. Czy wężykowa wystarczy?

  3. 19 godzin temu, mhtyl napisał:

    Nie podwójne tylko chodzi tu raczej o wentylator z czujka na światło i po zapaleniu światła uruchamia się a po zgaszeniu działa tyle czasu ile ustawiło się timer, te 30 min to chyba max.

    Np. Awenta silent KWS125T. Ma podłączenie do kostki na 3 przewody. Jeden to przewód neutralny. Drugi to fazowy na stałe, który zasila sterowanie higrometrem. Trzeci to przewód również fazowy ale podłączony z włącznika światła, który włącza timer.

  4. Mocowane kable są na jakieś specjalne klipsy w kształcie litery u lub po prostu była to duża zszywka :)

    co do zapiankowania to dam radę. Nawet mogę puszkę bez problemu wyjąć bo się okazuje, że na ten pustak jest naklejona płyta gk na "placki" i puszki są typowe do GK więc mogę je wyjąć.

    swoją drogą teraz wiem że jest cienka pusta przestrzeń między tą klejoną płytą, a pustakiem.

  5. Witam,

     

    W załączniku dodaję szybko rzut łazienki (na poddaszu) z painta :D Oryginalnie miejsce na kratkę wentylacyjną jest w miejscu zaznaczonym na zielono. Robię tam zabudowę z płyt GK na WC, która będzie pod sam sufit więc kratkę wentylacyjną muszę albo wysunąć na na moją zabudowę albo przerzucić trochę w inne miejsce. I teraz są 3 opcja montażu wentylatora (chcę zamontować zamiast zwykłej kratki wentylator z higrostatem):

     

    1. Zamontowany zostaje na boku zabudowy i skierowany w stronę przyrznica.

    2. Zamontowany zostaje podobnie jak oryginalny wyciąg z przodu zabudowy lecz bliżej prysznica

    3. Zostaje w tym samym miejscu gdzie zaznaczony na zielono z przodu zabudowy.

     

    Zabudowa odstaje od ściany na 20cm. Szerokość jej to 90cm.

    Lazienka.JPG

  6. Więc tak. Dokopałem się do kilku zdjęć z etapu budowy. Nie było nigdzie peszli. Przewody były przyczepione do konstrukcji drewnianej na górze lub kładzione po obrysie ścian jeśli chodzi o gniazdka dolne bez żadnych osłon. Zobaczyłem też, że z tych co najbardziej wieje to jednak są puszki, które znajdują się w pustaku.

    Screenshot_20191216-233008.jpg

    Screenshot_20191216-232923.jpg

  7. Witam,

     

    Przygód ciąg dalszy z domem... Chyba ogólny pozew na wszystkie niedoróbki w końcu będę musiał napisać na wykonawce bo na gębę wszystko ładnie pięknie i człowieka nie znającego się w temacie zagada,a potem wychodzi co innego.

    Montując gniazdka elektryczne na poddaszu użytkowym poczułem lekki powiew, a przystawiając zapalniczkę płomień się odchyla. Dom jest już w pełni ocieplony i otynkowany. Dół jest stawiany z pustaków ceramicznych 25cm + 15cm styropian + klej i tynk. Góra jest murowana z pustaka na 1m i potem idą już skosy z płyt GK na stelażach drewnianych. Sam górny strop i ściany skośne są ocieplane wełną, a na dachu jest tylko folia i dachówka cementowa ceramiczna IBF. Dodatkowo są zamontowane schody strychowe na środku poddasza.

    Wydaje mi się, że tak nie powinno być. Wieje tylko z gniazdek na poddaszu (zarówno z tych niżej posadzi oraz tych wyżej na włączniki świateł), które są zamontowane w płytach GK (te na dole oraz na górze w ścianach murowanych nie wieją). I teraz czy to jest kwestia złego ocieplenia poddasza czy też może mieć to związek z nieotynkowaniem dolnego cokołu z tego tematu ( https://forum.budujemydom.pl/topic/36727-cokół-elewacji-bez-kleju-i-tynku/ )?

  8. Hmm wiec listwy startowej to już raczej nie założą bo ocieplenie już całe zrobione. Czyli muszą to zaciągnąć wszystko dokładnie klejem oraz tynkiem lub samą farba do elewacji bezpośrednio na klej czy sam klej wystarczy ?

     

    Co do miejsca gdzie widoczny jest brak tynku a jest tylko klej to tak zrobili bo powiedzieli że w tamtym miejscu i tak będę robił taras i sam klej wystarczy. CY to też powinni otynkować?

    Taras będzie robiony z kompozytu.

  9. Witam,

     

    Wykonawca robił elewacja i nie wiem czy to dobrze nazwać ale jest zrobiony cokół (podmurówka jest bardziej wklęsła na cieńszym styropianie, a styropian ma ścianach jest grubszy). I otóż ten cokół od spodu wokół całego domu ma braki nie tylko tynku i farby (bo nie ma tego nigdzie) ale też kleju przeć co widać siatkę oraz styropian. Wizualnie to nie przeszkadza bo aby to zobaczyć trzeba położyć się na ziemię ale jak się to ma do późniejszego użytkowania? Nie ,zacznie tam nic pleśnieć, wdawać się wilgoć itp? Dla wykonawcy oczywiście jak większość rzeczy, które poprawiał jest w porządku o nic nie trzeba poprawiać. Chciał bym wiedzieć na 100% co. Tym dalej robić i ewentualnie mieć sensowne argumenty dlaczego to musi być zrobione.

     

    Podaję link do albumu zdjęć google bo trochę ich narobiłem:

    https://photos.app.goo.gl/Zqddzv16AFhrGMyy9

     

    Dzięki.

  10. Zacząłem fugować gres szkliwiony (pierwszy raz o robię ;) ). Fuga Atlas Artis w kolorze 018. Niestety minęła już ponad doba, a fuga jest bardzo jasna. Zresztą płytki wokół też były jasne. Myte to było samą wodą już kilka razy i kiedy fuga jest nawilżona to ma odpowiedni kolor, a kiedy wyschnie jest kilka odcieni jaśniejsza. Pierwsze mycie po za fugowaniu było zrobione po 20-23 minutach.

     

    I teraz mam 2 możliwości czemu tak jest. Za długo zwlekałem z pierwszym myciem i/lub poszło za dużo wody przy pierwszym myciu gdyż używałem gąbki na pacy "Kubala" i wyciskałem na rolkach. Potem widziałem kilka komentarzy na różnych stronach, że ta Kubala daje za dużo wody i ma za duże pory.

     

    Dla testów zrobiłem kolejny metr i teraz pierwsze mycie zrobiłem po ok. 10 minutach oraz zwykłą miękką gąbką do mycia ciała dobrze wyciśniętą. Jak na razie kolor fugi jest taki jaki powinien być.

     

    Czy na tej jasnej fudze jest szansa, że kolor wróci? Lub czym można to wspomóc. Bo jak na razie to myślę, że zostanie mi tylko wydłubanie tej fugi i położenie od nowa (niby dużo nie ma bo ok. 1m2 ale płytki 15x89).

  11. Nowe budownictwo od dewelopera. Na dole tynki gipsowe maszynowe, na górze płyty GK. Po odstaniu swojego (kilka tygodni) pomalowali wszystko farbą gruntującą "Śnieżka Grunt - Lateksowa emulsja podkładowa do wnętrz".

    Teraz przy remoncie wiadomo nakurzyło się trochę i napyliło. Wiadomo odkurzę ściany i sufit oraz przetrę aby nie było pyłu ale czy ponownie gruntować? Jeśli tak to czym. Czy "ACRYL-PUTZ® GU 40 Grunt Polimerowy Uniwersalny" będzie odpowiedni?

  12. Witam,

     

    Myślę czym tu najlepiej wykończyć płytki drewnopodobne (15x89cm) i panel, które są przy oknie tarasowym. Mam po 2 okna tarasowe na rogach ścian tak, że płytki w jednym będą dochodziły długą, a w drugim krótką krawędzią. Do paneli znalazłem jakieś listwy zakończeniowe typu C. Ale czym najlepiej i najestetyczniej zakończyć płytki w tych miejscach? Też jakąś listwą czy ciąć na równo i silikonem? Jaką szczelinę najlepiej tam zostawić (między płytkami, a futryną drzwi tarasowych z PCV).

    Dodaję rysunek poglądowy jak układne będą płytki.

    Plytki.jpg

  13. Witam,

     

    Płytki układałem na małej powierzchni 2 razy i to zwykłego rozmiaru 30x30 i 40x30 więc za dużego doświadczenia nie mam.

     

    Chciał bym ułożyć u siebie na powierzchni ok. 45m2 (salon) i 8m2 (łazienka) gres drewno podobny szkliwiony. Dokładnie to OPOCZNO NATURAL ASH CREAM 14,7cm x 89 cm (grubość 11mm). Pod płytkami będzie ogrzewanie podłogowe.

    Czy grzebień do kleju 8mm będzie ok? Wcześniej robiłem tak, że grzebieniem nanosiłem na podłogę, a płytkę cienko smarowałem na gładko. Czy przy takim wymiarze ta technika będzie w porządku? Klej jaki wstępnie wybrałem to Atlas Plus ( C2TE S1) - może jest coś lepszego o zbliżonej cenie? Oraz czy fuga 1,5mm będzie wystarczająca czy lepiej dać większą?

     

    Drugie płytki (też pewnie gres) będą w łazience na ścianie. Wymiary to prawdopodobnie 29,7cm x 59,8 cm. Zestaw jak w przypadku pierwszych będzie ok czy inny się sprawdzi?

     

    Dzięki z góry za odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...