Skocz do zawartości

dste5

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

dste5's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. Do wykonanie stropu o rozpietości 7m, bez podpór trzeba użyć strunobetonu.
 2. Jeżeli dom jest rozsypujący się to lepiej go rozebrać i postawić nowy. Prowadzone niewłasciwie prace mogą spowodować katastrofę budowlaną.
 3. W Polsce, średnia opadów wynosi ok.650 mm rocznie, co przy dużym dachu - 250 metrów kwadratowych daje rocznie 162,5 metrów sześciennych dość brudnej wody. Lepiej mieć własną studnię (o ile oczywiście na działce jest warstwa wodonośna).
 4. Zbiornik mam blisko drogi, więc szambojet nie musi wjeżdżać na działkę . Szwagier ma taką szybkozłączkę, ale i tak trzeba być jak przyjadą, aby zapłacić (nie chcą opróżniać na krechę). Poza tym istnieje niebezpieczeństwo, ze ktoś może przez tą rurę napełnić szambo (chociaż chyba to mało prawdopodobne). Spróbuję z tymi magnesami.
 5. Dziekuję. Chodzi mi wskaźnik, który byłby zamontowany w domu i wskazywał poziom zbiornika na linijce świetlnej tak jak poziom paliwa w samochodzie.
 6. Czy ktoś wie gdzie można kupić wskaźnik poziomu szamba?
 7. dste5

  Piwnica - za, czy przeciw?

  Wszystko, co tu napisano to święta prawda. Osobiście mam piwnicę i nie wyobrażam sobie, żeby jej nie było. Koszt budowy domu parterowego z poddaszem mieszkalnym jest wyższy, w przypadku budowy piwnicy o ok. 15 procent a nie o połowę jak piszą niektórzy (oczywiście zakładając, że piwnicy nie wykańcza się tak jak salonu). Ale nie to jest najważniejsze. Każdy system grzewczy, oprócz elektrycznego i wymiennikowego z ciepłownią, potrzebuje tlenu do spalania paliwa. Jeżeli tego tlenu jest, z różnych przyczyn, za mało to będzie sie wydzielał tlenek węgla, który jest cięższy od powietrza i wypełnia pomieszczenia od dołu (naturalna wentylacja wywiewna jest wtedy mało skuteczna). Piwnica jest potrzebna po to aby tam ulokować najbezpieczniejszą kotłownię.
×
×
 • Utwórz nowe...