Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

waldek00

Uczestnik
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez waldek00

  1. Ja też czekam na kontakt z ich strony,wniosek pozytywnie rozpatrzony.Teraz czekam aż ktoś przyjedzie na wizytę,a do 23 lutego 2019r.ma się całość skończyć.W 2019r.będę składał wniosek po raz drugi,na docieplenie przegród budynku.W związku tym mam takie pytanie.20 lat temu ociepliłem dom 5cm. styropianu.W tym roku założyłem piec gazowy,no i trochę za szybko mi się wychładza w domu.Średnio teraz bierze mi ok.10-12 kubików gazu.[duży dom 200m.+woda--na obecną pogodę]A pytanie mam takie.W wniosku nie mogę docieplić domu styropianem 10cm.bo wyskakują mi okienka na czerwono[nawet przy zmianie lambda]Natomiast przy 15cm.jest ok.Chciałbym docieplić [dołożyć]10 cm i wtedy mam 15.Jak dołożę 15cm to będę miał 20cm,i mi się wydaje to za dużo.Wiem na 100% że muszę mieć 15cm.Czy to idzie jakoś przeskoczyć,chciałbym docieplić 10-ką żeby mieć 15-kę.Czy jest taka możliwość?
  2. Wracając do mojej sprawy, dodzwoniłem się[pół godziny czekania na konsultanta] do tego funduszu i gościu powiedział mi żebym jeszcze dodatkowo miał fakture vat na choćby jeden grzejnik.[wniosek 4-80]Powiedzmy że grzejniki miałem wymienione w zeszłym roku.No i dla kogo jest ten program czyste powietrze jak robią ludziom pod górkę.Jest to program nie do końca przeanalizowany,tak że co z tego że wymieniłem 3 tygodnie temu piec na ekologiczny[gazowy kondensacyjny] skoro nie mogę skorzystać z dopłaty.To jest jakieś chore,a oni myślą ile to milionów ludzi skorzysta z tego programu.
  3. Jestem po wymianie pieca węglowego na piec gazowy.Mam potrzebne dokumenty.Chciałbym się starać o dotację z programu czyste powietrze,ale jest jakiś problem z wnioskiem.Data zakończenia nie może być wcześniejsza,niż data zakończenia wniosku.O co chodzi skoro można składać koszty od 1 stycznia 2018.Uwaga! Rozpoczęcie przedsięwzięcia rozumiane jest jako poniesienie pierwszego kosztu kwalifikowanego związanego z realizacją zadania poniesionego po 01.01.2018 r.Ktoś wie o co chodzi ? Wpisałem datę zakończenia inwestycji z września to mi wskoczyło ok.Czy w ten sposób mogę wysłać wniosek z tą datą wrześniową?
×
×
  • Utwórz nowe...