Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Toficjusz

Uczestnik
 • Posty

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Toficjusz

 • Ranga
  Początkujący
 1. Stare budownictwo. Lata 70. Dom jednorodzinny. Instalacja była wykonywana na piętrze.
 2. Tzn.? Na klatce schodowej. Ale ona będzie dopiero remontowana w II etapie. Wtedy będzie miała osobny obwód. Napisz jak byś to zrobił.
 3. Prace wykonał elektryk - schemat również. Jak zauważyłeś nie znam się kompletnie na elektryce. Ale muszę jakoś odebrać i ocenić jego pracę. W kuchni będzie płyta indukcyjna.
 4. W takim razie poproszę o wydzielenie nowego obwodu. Reszta schematu jest ok? Jaki powinien być przekrój przewodów elektrycznych?
 5. Kuchnia jest połączona z salonem. Telewizor będzie się znajdował około 30 cm. od zmywarki. Może dlatego wspólny obieg? Jak taki przewód wygląda? Mogę to jakoś zobaczyć, sprawdzić czy instalacja została do niego podłączona?
 6. Cześć, Proszę o ocenę nowej instalacji na podstawie schematu. Mieszkanie 75 m2. Instalacja 3 żyłowa. Czy w tym schemacie widać podłączenie do uziemienia? Co takim uziemieniem powinno być?
 7. Może przesadziłem trochę. Ale nie zmienia to faktu, że jest w złym stanie.
 8. 110 by tam raczej nie weszła - to jest bardzo stary budynek. Strop ma z 8 cm. i nie jest w dobrym stanie. Jakiekolwiek kucie w nim jest bardzo ryzykowne. Dodatkowo przeszkodą jest też duża odległość między kuchnią a pionem w łazience. Która w linii prostej ma około 6 metrów.
 9. Takie rozdzielacze stosuje się gdy ma się bojler w łazience, który podgrzewa wodę? Podejście jest zrobione na całej długości z rury 50 mm. A gdyby to wyglądała następująco - od kuchni idzie 50 mm (obsługuje zlewozmywak i zmywarkę). Następnie wchodzi do łazienki gdzie średnica jest powiększona np. do 70 mm (dochodzi dodatkowo pralka i prysznic).
 10. Sucha podsypka i na to Knauf Dual Floor ( system suchego jastrychu, który składa się z dwóch warstw specjalnych płyt gipsowo-kartonowych.)
 11. Jakby to miało wyglądać? Przecież całe podejście będzie pod podłogą. Nie będzie grzania podłogowego. Nie będzie też wylewki. Przyjdzie na to sucha zabudowa.
 12. podejście ma właśnie 50 mm. Czyli dobrze czy źle? 110 ma pion. a jak się zatka? Pion jest wyprowadzony ponad dach. Czyli tyle wystarczy? Nie będzie mi z takiego długiego podejścia śmierdzieć? Tam będzie bojler. Może dlatego tak dużo połączeń? Chyba i tak nie można ich wyeliminować całkowicie? Cementu nie będę tam dawał - pójdę w suchą zabudowę. Jest tam raczej harmonijka. To złudzenie. Podobno spadek jest. Jak można to najłatwiej sprawdzić?
 13. Podejście ma długość ponad 7 metrów. Średnica rury odpływowej - 50 mm. Do rury będzie podłączony zlewozmywak, zmywarka, pralka i prysznic. Pytanie czy te podejście zostało dobrze wykonane? Nie widzę tam żadnej dodatkowej wentylacji w postaci zaworu napowietrzającego i rewizji, która umożliwi dostęp do wyczyszczenia.
×
×
 • Utwórz nowe...