Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

ŚlepyMaks

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez ŚlepyMaks

 1. Czołem!

   

  Jest ktoś w stanie nakreślić różnice między tymi dwoma kotłami(oprócz tego że mają różniej wielkości zasobnik)? Który z nich lepiej wyjdzie do nowego domu(całość podłogówka, 2 x łazienka, stosunkowo daleko od siebie.) .

  Różnica w całkowita w cenie między tymi rozwiązaniami to ok 6k netto zastanawiam się czy lepiej dopłacić, czy może nie odczuje różnicy.

  Dom 140m, na chwilę obecną 2 osoby, docelowo 4.

   

  https://www.broetje.pl/produkt/bbk-evo-2022/

  https://www.broetje.pl/produkt/ecocondens-bbs-evo-15-28-i/

   

  Z góry dziękuję za wszystkie cenne informacje.

  Pozdrawiam

  ŚlepyMaks

 2. Cześć, jestem w trakcie projektowania domu. Dostałem ofertę od dewelopera na zakup i instalacje kotła Brötje BBS 20 E SSP (kocioł kondensacyjny, wersja z zasobnikiem warstwowym
  135l, moc kotła 20kW) wraz z uruchomieniem. Cena zaproponowana przez firmę to 22 000 netto. Zastanawiam się czy jest to rozsądna cena, sam piec kosztuje ok 16k brutto czyli grubo poniżej kosztu zaproponowanego przez firmę.

         Trochę o moich potrzebach bo może to być istotne. Dom będzie budowanych w technologii ciężkich prefabrykatów drewnianych w okolicy Łodzi. Dom zaprojektowany dla 4 osób z poddaszem o powierzchni ok 135m, będzie w nim osobne pomieszczenie techniczne w którym chcemy zmieścić piec, rekuperator, odkurzacz centralny i pralkę. Piec do grzania wody i ogrzewania za pomocą podłogówki.

   

  Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

  Pozdrawiam

  Daniel

   

  opis kotłowni z kotłem gazowym.pdf

×
×
 • Utwórz nowe...